Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Marker pentru ceramica

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Bună seara.

Am și eu o întrebare deoarece am tot căutat prin magazine și nu am găsit ceea ce voiam.
Caut un marker pentru ceramică ca să pot scrie pe niște vase/căni etc, un fel de DIY. Aveți idee de vreun magazin unde pot sa găsesc în București?

Mulțumesc și să aveți un weekend plăcut.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu stiu daca mai exista magazinele din Hanul cu Tei. Acolo gasesti o gramada de lucruri din domeniu.

Edited by pasilla, 22 July 2016 - 21:49.


#3
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Sharpie permanent. După ce scrii/desenezi, bagi cana în cuptor vreo 15 minute. De asemenea, există vopsea ungurească, dar rezultatul, desi durabil, e în relief.

#4
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Dacă iei un produs pentru sticlă, ai grijă că sunt în general semi-transparente. Durabile, dar pe ceramică rezultatul e oarecum „spălăcit”.
Am folosit asta. Bronzul și argintiul aveau nuanțe foarte frumoase, iar rezultatul, extrem de durabil.

Edited by Cazimi, 22 July 2016 - 22:26.


#5
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

 pasilla, on 22 iulie 2016 - 21:48, said:

Nu stiu daca mai exista magazinele din Hanul cu Tei. Acolo gasesti o gramada de lucruri din domeniu.

Mhm, nu am idee despre ce magazine vorbesti :D poti sa-mi dai niste detalii ca m-as duce maine sa caut.

 Cazimi, on 22 iulie 2016 - 21:52, said:

Sharpie permanent. După ce scrii/desenezi, bagi cana în cuptor vreo 15 minute. De asemenea, există vopsea ungurească, dar rezultatul, desi durabil, e în relief.

Dacă iei un produs pentru sticlă, ai grijă că sunt în general semi-transparente. Durabile, dar pe ceramică rezultatul e oarecum „spălăcit”.
Am folosit asta. Bronzul și argintiul aveau nuanțe foarte frumoase, iar rezultatul, extrem de durabil.

Eu practic caut Sharpie pe baza de ulei dar nu am gasit nicaieri asa ceva.

Gasisem asta (Porcelain Pen) pe site-ul dat de tine, dar am nevoie de 2 markere (rosu + negru).
Voiam sa gasesc ceva din Bucuresti deoarece am nevoie destul de repede + ca transportu` cu , curierul e aproape cat 2 markere.

Multumesc de ajutor!

#6
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 armag3d0n, on 22 iulie 2016 - 22:53, said:

Mhm, nu am idee despre ce magazine vorbesti Posted Image poti sa-mi dai niste detalii ca m-as duce maine sa caut.



Eu practic caut Sharpie pe baza de ulei dar nu am gasit nicaieri asa ceva.

Gasisem asta (Porcelain Pen) pe site-ul dat de tine, dar am nevoie de 2 markere (rosu + negru).
Voiam sa gasesc ceva din Bucuresti deoarece am nevoie destul de repede + ca transportu` cu , curierul e aproape cat 2 markere.

Multumesc de ajutor!
Sugestia lui pasilla este foarte bună. Hanu cu Tei este o străduță minusculă, mai degrabă un gang, care leagă strada Blănari de strada Lipscani. În afară de o cârciumă sau două foarte enervante, tot gangul este plin de prăvălioare cu materiale de artă și hobby. Intri în toate și întrebi vânzătoarele.

Marca din linkul tău nu o cunosc, dar dacă găsești în Hanul cu Tei, go for it.
Și, încă o dată: ai grijă să nu fie străveziu, că pe ceramică arată groaznic (pe sticlă e ok).

#7
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
O sa trec maine pe acolo sa vad care este treaba si revin cu informatii.
Multumesc oricum.

#8
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Cu plăcere. Să ne zici ce ai găsit.

#9
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Tocmai ce m-am plimbat pe toate străduțele de pe acolo și n-am găsit nimic de genul :-??

O să dau comandă pe site...în ultimul ceas.

#10
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Îmi pare rău. Cu vopselele de la Rembrandt n-ai vrut să riști? Pebeo are unele de calitate, dar mai scumpe decât produsele Pentart.
Mai caută Sharpie la Diverta, poate au mai adus.

#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 armag3d0n, on 23 iulie 2016 - 11:58, said:

Tocmai ce m-am plimbat pe toate străduțele de pe acolo și n-am găsit nimic de genul :-??

O să dau comandă pe site...în ultimul ceas.
Te-ai plimbat pe stradute, sau ai intrebat in magazinele cu materiale de pictura aflate pe strada Hanul cu Tei din Bucuresti ?

#12
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

 Cazimi, on 23 iulie 2016 - 15:58, said:

Îmi pare rău. Cu vopselele de la Rembrandt n-ai vrut să riști? Pebeo are unele de calitate, dar mai scumpe decât produsele Pentart.
Mai caută Sharpie la Diverta, poate au mai adus.
N-am încercat cu nicio vopsea deoarece eu căutăm un magazin din București care aduce Sharpie pe bază de ulei sau apă gen, dar nu am găsit. Cred ca urmează să dau o comanda pe site-ul din posturile anterioare.

 pasilla, on 23 iulie 2016 - 20:51, said:

Te-ai plimbat pe stradute, sau ai intrebat in magazinele cu materiale de pictura aflate pe strada Hanul cu Tei din Bucuresti ?
M-am învârtit prin toată zona și nu  văzut nimic de genul. Doar 2 magazine care erau închise dar  doar cu tablouri...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate