Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Plantronics Backbeat Fit casti sport in-ear

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Salut,

Mi-am luat de citeva ziel aceste minunatii de casti si m-am gindit sa-i mai avertizez si pe altii sa nu se intepe ca mine.
La cit costa nu merita banii.
De ce?
Pentru ca sunetul e un pic mai prost decit cel al castilor mele cu fir Philips cu care a venit mp3 playerul din fabrica. Casti care probabil costa vrei 25-50 lei. Si atunci de ce sa dai 400-500 lei? Doar pentru conexiune blustut?
Mai precis ma deranjeaza ca se aud extrem de mult inaltele in detrimentul mediilor si a basului. Si nu, nu se poate corecta din soft ca am incercat tot felul de combinatii x luate cite y si tot naspa e.
Sa le dau inapoi e mai complicat ca le-am luat pe firma si, spre deosebire de persoanele fizice, firmele nu prea au drepturi. Au doar obligatii! :)
Inainte sa le cumpar m-am documentat bine pe amazon.com, .fr si .de. Mii de review-uri, laude majore, cele mai cele...n-am cuvinte, incintare maxima, orgasme etc etc! Dar nu e chiar asa.
Sunetul e prost dupa parerea mea. Poate daca ar costa 100 lei castile as zice ca e ok, la banii astia merita. Dar la 400 cit am dat eu, clar nu. E prea mult.
Cam asta e ideea.
Ciao!

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
Macar consoleaza-te ca nu ai scos bani din buzunar.A facut-o firma in locul tau.
Multumim de avertizare.
Dar,te-ai gandit ca sunt persoane care exact asta apreciaza,adica ceea ce ti nu-ti place?

#3
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Morala:

- nu va luati casti destinate activitatilor sportive daca le folositi in alt scop, eventual aici includem dorinta de sunet hi-fi sau pe-acolo.
- nu va luati casti wireless si sa va asteptati sa sune mai bine decat variantele/omoloagele lor cu fir, de 2 - 4 ori mai ieftine, fiindca nu se poate. Astea wireless sunt de cateva ori mai scumpe fiindca, spre deosebire de celelalte, au integrate: baterie, convertor D/A, amplificator, modul BT, comenzi, eventual si altele.
- evitati conexiunea BT fiindca presupune comprimare, deci micsorare a calitatii audio.
- nu va luati dupa review-uri fiindca 99% din review-urile de pe net sunt facute de niste complet pafaristi cu sunetul si fenomenul audio. Eu cand vreau sa fac o burta de ras citesc niste review-uri de pe PCG, emag, etc.
- nu va caliciti sa luati produse pe firma, fiindca, dupa cum se vede, exista si dezavantaje, si uneori ajungi sa te lovesti de ele, chiar daca ti se pare putin probabil sa ti se-ntample tocmai tie.

In rest, despre casti, cel mai probabil sunt Ok in scopul pentru care au fost create...

Edited by Protopopeus, 22 July 2016 - 16:28.


#4
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
ok, deci ti ai luat casti ai deschis acest topic, ai luat boxa ai deschis pe acesta http://forum.softped...boxa-portabila/....
Pentru sosete cand deschizi un topic nou?

#5
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Pai firma e a mea. Deci nu prea ma consoleaza asta. :)
Calitatea sunetului e echivalenta cu ceea a unor boxe de maxim 50 lei cu fir. Cine apreciaza asta? Sa dai 400-500 si sa primesti calitate de 50 lei?

Castile le-am luat tocmai pentru alergat. Bag vreo 12 km pe saptamina prin Tineretului si la un moment dat te plictisesti fara muzica. Nu doresc sunet hi-fi, dar m-as fi asteptat la un sunet mai bun decit castile cu fir Philips pe care le foloseam inainte, casti care au venit cu mp3 playerul meu.
Castile blustut sint potrivite pentru alergat. E usor sa zici nu va luati ca nu se aud la fel de bine, dar au alte avantaje.
Eu m-am luat dupa review-urile de pe amazon.com .de si .fr care totusi sint altceva. Nu se compara cu emag!
Ramin la parerea ca merita sa iei produse pe firma chiar daca exista unele dezavantaje. Ai marele avantaj al decontarii tva si a impozitului pe profit 16% ceea ce reduce costul produsului in mod semnificativ.
Eu nu zic ca nu ar fi ok castile, zic doar ca nu merita 400-500 lei.

Am deschis aceste topicuri pentru ai ajuta pe altii, nu pentru mine.
Sint printre cei mai vechi membrii ai forumului si nu stiu daca am deschis 10 topicuri in 12 ani...

#6
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,644
  • Înscris: 06.02.2011

View PostAhile, on 22 iulie 2016 - 16:00, said:

Cam asta e ideea.
Ciao!


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate