Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Problema rulare filme pe smart tv samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Salutare,am un tv smart samsung j6300 de 32inch si incerc sa ma uit la filme 720p in formatul .mkv.Problema este ca dupa maxim 10 minute din film playerul incepe sa sara portiuni din film iar eu nu pot sa dau inapoi,mai nou acum tot repeta o secventa.Imi puteti spune de la ce este problema mai exact? Cardul este unul microSd de 8gb class10.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
pune alt card sau un alt stick USB ....

#3
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,640
  • Înscris: 26.03.2009
ai router? daca da, foloseste serviio sau plex instalat pe laptop/pc prin  intermediul dlna.nu mai ai probleme cu stick-urile usb sau cabluri.

#4
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Ceva doar pentru android nu stiti? Am folosit si smart view de la samsung pentru android,insa mai pierde conexiunea..nu stiu de ce,netul este stabil

#5
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Filmul daca il rulezi pe altdevice , e "cursiv" ( nu sare la fel ca la tv ) ?
In cel mai "rau" caz da un reset de fabrica la tv si vezi cum ruleaza din nou acel film
Eventual copiaza-l/reda-l si de un stick usb , poate e cardul...
La alte filme redate pe acelas tv se repeta situatia sau doar e la un singur film ?

#6
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu cred ca e incomplet filmul ala.Recopiaza-l.

#7
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 22.05.2011
Pune stick-ul/HDD  in mufa USB 3.0 (albastra) a TV-ului   { daca are },   eu asa am scapat de toate problemele la redare de pe  USB

#8
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Filmul ruleaza ok pe telefon,de pe telefon l-am redat pe tv prin wifi,dar eu vreau si offilne sa mearga cat timp nu am telefonul la indemana.Port usb 3.0 nu are,am incercat in toate cele 3 porturi si aceiasi poveste,dupa maxim 10 minute incep problemele.Am incercat si alte filme tot de pe acelasi card si tot asa.

#9
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pai atunci :
1 - ruleaza filmul de pe un stick usb sau
2 - da un reset factory la tv
3 - schimba cititorul de card sd to usb cu altul
Posibil ca acest cititor sa aibe prb , la redarea de pe telefon rulezi filmul direct de pe cardul sd
Tv-ul nu are cititor de carduri sd si atunci ca sa te convingi daca e acest cititor de carduri sd , inlocuieste-lcu un stick usb
Daca si la redarea de pe stick-ul usb persista prb , atunci fa-i un reset factory la tv

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate