Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

De unde poti cumpara o masina SH cu incredere ?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010
Cunoasteti vreun dealer/firma care comercializeaza auto sh si sunt de incredere? Eventual si cu garantie.

#2
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.07.2014
https://www.dasweltauto.ro/

#3
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
tiriacautorulate
opelgtt
dabauto

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si crezi ca "garantia" ofera si "incredere"? Esti cam credul....Posted ImageSH este SH, crezi ca ala care vinde, chiar daca e de buna credinta, stie exact ce vinde? Ala e doar un intermediar, asta primeste/cumpara, asta vinde. Nu-l intereseaza "increderea" ta, il intereseaza "profitul".

Edited by myshyk, 22 July 2016 - 11:51.


#5
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
https://masinapotrivita.wordpress.com/
poate te ajută

#6
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
de la mama si tata (asta daca ai fost un copil cuminte )

#7
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
De la oricine acceptă o verificare în service și are toate actele în regulă.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007

 myshyk, on 22 iulie 2016 - 11:49, said:

Si crezi ca "garantia" ofera si "incredere"? Esti cam credul....Posted ImageSH este SH, crezi ca ala care vinde, chiar daca e de buna credinta, stie exact ce vinde? Ala e doar un intermediar, asta primeste/cumpara, asta vinde. Nu-l intereseaza "increderea" ta, il intereseaza "profitul".

Nu mai e chiar asa. Io stiu doi care cumpara masina, o verifica, repara ce e de reparat, schimba ce e de schimbat cu piese noi.
Ofera garantie de 1 an la piesele schimbate, 6 luni parca la masina. Masinile le trec prin firma proprie, ofera factura, fiscal si ajutor pana la inmatriculare.
Chestia e ca astia vand permanent, pe cand restul nu, asa ca pe viitor sunt convins ca genul asta de vinzatori vor fi tot mai multi.

#9
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
http://www.sixtsh.ro/home
http://autogeistbrasov.autovit.ro/

#10
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
In RO `trag tepe` chiar si firmele foarte mari si cu ceva istoric in spate. Am patit-o cu achizitia unei masini noi de la  Proleasing Motors Ploiesti (dealer Ford , Mazda , BMW).Pana la urma mi-am recuperat prejudiciul si din toata povestea am dedus ca defapt nu firma era cea care voia sa ma tepuiasca ci un angajat care nu-si atinsese targetul.

Pentru a nu avea neplaceri , trebuie sa fiti cu ochii in patru peste tot.

Edited by polizei, 22 July 2016 - 13:03.


#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
O iei noua, si nu prea ai incredere. La mana a doua, este o loterie. Eu am riscat. A fost cu noroc, dar se putea si sa nu fie.
Eu iti recomand masina cu proprietar. Vorbesti cu cel care a cumparat-o, are istoric service si sunt sanse mici sa fie samsar d emeserie.
Altfel, cu cat arata mai bine, cu atat este mai terminata.

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
SH cel mai bine iei de la primul proprietar. O verifici sa vezi daca are toate service-urile la zi si aia e. Scazi riscul sa iei o masina manarita. De preferat una proaspat iesita din leasing. Stiu ca astia cu masini in leasing isi fac service-ul la reprezentanta. Deci mai usor de verificat.

#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 slai, on 22 iulie 2016 - 12:28, said:


Nu mai e chiar asa. Io stiu doi care cumpara masina, o verifica, repara ce e de reparat, schimba ce e de schimbat cu piese noi.
Ofera garantie de 1 an la piesele schimbate, 6 luni parca la masina. Masinile le trec prin firma proprie, ofera factura, fiscal si ajutor pana la inmatriculare.
Chestia e ca astia vand permanent, pe cand restul nu, asa ca pe viitor sunt convins ca genul asta de vinzatori vor fi tot mai multi.

Io stiu mult mai multi care nu fac asa. Si ei vand permanent. Si te ajuta sa scapi rapid de niste bani. Asa, pe incredere si garantie.

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
evident, majoritatea covarsitoare cumpara si vand cum au cumparat, ori masina la el, ori sticla de cola la magazinul din colt, acelasi lucru.
dar sunt si exceptii, si probabil vor fi tot mai multe.

#15
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Vrei masina de 1.500 euro?

#16
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
1. Reprezentanta de marca.
2. Persoana fizica, prim propietar.
In ambele cazuri masina TREBUIE sa aiba origine RO si faci expertiza la reprezentanta.

Masina adusa din ... = samsar = risc maxim = mai bine nu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate