Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Voi cum ati reactiona?

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#1
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016
Salut tuturor.am o intrebare pt voi.
Daca ati afla ca prietena voastra a facut avort fara sa va consulte in aceasta problema,fara sa va spuna ca era insarcinata,cum ati reactiona?copilul fiind al tau. Adica sa zicem ca tu poate voiai sa il pastrezi si ca nu esti de acord cu asa ceva.
Ati considera ca ati scapat de o grija imensa(cresterea unui copil fiind o responsabilitate foarte mare)sau ati considera-o criminala pe mama copilului tau nenascut? Mai ales faptul ca ti-a ascuns ca era gravida si a facut asta pe la spatele tau

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Discutii depsre avort au mai fost, majoritatea s-au concluzionat cu

o sa ai cuvant de spus atunci cand ati decis ca vreti un copil sau cand o sa-l nasti tu.

acum ca fata ti-a ascuns acest aspect fie nu are incredere in tine, fie stie cum reactionezi

Edited by MarianG, 15 July 2016 - 15:26.


#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
As considera ca a facut avort pentru ca nu vrea sa ramana cu mine intr-o relatie stabila serioasa sau are chef de inca multa..............dilaila in viata !

Edited by FAP, 15 July 2016 - 15:26.


#4
TibJon

TibJon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.06.2016
Esti sigur ca era al tau ?

#5
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013
Parerea mea e ca ai avut noroc.
Daca n-ai fost in stare sa gestionezi situatia, nu esti in stare sa fi tata, cel putin nu inca.

#6
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016

 TibJon, on 15 iulie 2016 - 15:26, said:

Esti sigur ca era al tau ?
Da.

#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Tu ti-ai ales prietena, deci daca nu-ti convine esti primul responsabil.

Cine stie, poate ai mai avut si alti copii care nu au supravietuit...
Apropo, "un joc de mana" n-ai facut niciodata ?

Edited by loock, 15 July 2016 - 15:34.


#8
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016

 FAP, on 15 iulie 2016 - 15:26, said:

As considera ca a facut avort pentru ca nu vrea sa ramana cu mine intr-o relatie stabila serioasa sau are chef de inca multa..............dilaila in viata !
Destul de corect...

#9
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
este un caz ipotetic sau incerci sa afli de la noi cum ar trebui sa reactionezi tu?

Daca e real, inseamna ca simti ceva: indiferenta, furie, bucurie, tristete, dezamagire etc si cauti aici o validare pentru ce simti. Mai bine ne-ai spune ce parere ai tu despre asta, in loc sa ceri parerea altora, poate-poate una coincide cu a ta (si gata, esti validat, pentru ca mai e unul pe forum care gandeste ca tine).

#10
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Depinde de motivele ei pentru care nu ți-a spus că I I,și că avortează.

Sau nu are chef de copii la vârsta asta;
Sau nu era al tău;
Sau nu vrea să aibă copii cu tine pentru că nu vrea să se mărite,să se lege de tine pe termen nedefinit cu tine.
Cel puțin nu are de gând acum,ca pe viitor să se mărite cu tine.
Poate pe viitor se va răzgândi și te va vrea de bărbat,dar momentan s-ar părea că nu.

#11
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Nu spun ca nu ar vrea sa ramana cu tine.
Spun doar ca nu considera ca e o relatie serioasa in care sa-ti ceara parerea in cazul asta.
Totusi, sunt 3 cazuri:
1. te minte
2. vrea sa discute si sa iti expuna motivele pentru care nu a impartit situatia cu tine

3. Nu are incredere in tine

Edited by Tsunnnami, 15 July 2016 - 15:38.


#12
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Oricum, daca minte si face tot felul de chestii pe ascuns de pe acum, mai bine las-o caci vei regreta amarnic mai tarziu.

#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
E greu sa spun cum as reactiona.
Probabil ca m-as invinovati pentru ca nu a discutat cu mine inainte de decizie, daca e adevarat.

#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J-YyxBaQYBw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Eu as reactiona in felul urmator...

1) Ma uit la profilul celui care are problema

2) Citesc topicurile deschise de acel utilizator


http://forum.softped.../#entry19480736

http://forum.softped.../#entry19504214

3) Remarc postarea asta

 Andrei91_, on 05 iulie 2016 - 17:00, said:

Arata asa.e slaba dar are abdomenul mai proeminent asa insa nu mereu, depinde si cat e de balonata.nu,nu e gravida...

4) Ranjesc ironic

#16
Roxenia

Roxenia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.07.2016

 Andrei91_, on 15 iulie 2016 - 15:20, said:

Salut tuturor.am o intrebare pt voi.

Nu e aia cu galeata larga?

#17
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016

 Michidoo, on 15 iulie 2016 - 15:35, said:

este un caz ipotetic sau incerci sa afli de la noi cum ar trebui sa reactionezi tu?

Daca e real, inseamna ca simti ceva: indiferenta, furie, bucurie, tristete, dezamagire etc si cauti aici o validare pentru ce simti. Mai bine ne-ai spune ce parere ai tu despre asta, in loc sa ceri parerea altora, poate-poate una coincide cu a ta (si gata, esti validat, pentru ca mai e unul pe forum care gandeste ca tine).
Nu este ipotetic, este real, chestia e ca abia acum am aflat si asta dupa vreo 4 luni de la avort.nu are rost sa explic cum am aflat, nu intru in detalii. In primul rand ma simt tradat, simt o furie oarba pe care imi este foarte greu sa o controlez. De cand am aflat,adica ieri, nu vorbesc cu ea, ii ignor apelurile si mesajele. Mi se pare absolut revoltator ce s-a intamplat. Poate unii ma vor crede slab, fricos etc, dar asta e, ma consum mult si poate altora nu le-ar pasa deloc, dar eu ca fraierul pun de obicei suflet in tot ceea ce fac.
Altii poate au prietene cu n avorturi la activ, eu unul nu as putea in veci sa accept asa ceva, oricat de amarati am fi l-am creste cum am putea.

#18
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

 TibJon, on 15 iulie 2016 - 15:26, said:

Esti sigur ca era al tau ?

 Andrei91_, on 01 iulie 2016 - 23:29, said:

.... Poate o sa radeti,dar nu-mi pasa.La ea la facultate sunt cativa negri.dintre care unul si in grupa ei, din Nigeria sau de pe unde dracu e ca am intrat pe fb lui dar am uitat.Pare genul de gasca care se intelege cu toata lumea. Ei fiind colegi si mai ales si in aceeasi grupa,vorbesc despre facultate,examene,materiale pt examene etc..stiu ca vorbesc destul de des pe facebook, dar nu am reusit sa surprind intreaga conversatie ci doar franturi legate de scoala. El sta tot in camin si deci e si mai aproape de ea.negrii find recunoscuti datorita dotarilor lor am ajuns sa imi fac tot felul de scenarii in cap! ...
Eu cred că e cu un negru din ăla de la facultate...ca tot pomenea inițiatorul că are Nigerieni în grupă Posted Image

By the way. Dacă copilul era negru? Ce-ți zicea?

Știi iubitule, am vărsat cărbuni în pizdă și a ieșit negru. E al nostru iubiiiiiiiiii Posted Image
Posted ImagePosted Image

Edited by Rhesus, 15 July 2016 - 15:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate