Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

VOIP SIP pe Windows Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Am o întrebare pentru cunoscători, merge SIP-ul clasic printr-o aplicație pe WM? Unii zic că da, alții că ba, pentru că nu se poate implementa astfel încât să ruleze în fundal și să asculte pe port pentru a putea primi apeluri. Care este adevărul, pănă la urmă?

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu stiu exact restrictiile de la Windows 10 Mobile (presupun ca la ala te referi nu la Windows Mobile xxxx, ala nu avea nici o restrictie, ura Microsoft pentru sporirea confuziei) dar cu SIP-ul clasic e jale prin nat-urile la care nu ai control (provider, wifi-uri de-aiurea). Nu-ti ofera providerul vreun client-client, care pur si simplu sa se conecteze la ei?

Edit: errr, acum am realizat, probababil la provider e poza clasica cu "disponibil pe app store", "disponibil pe google play". WP/WM nu are client default de SIP?

Edited by f300, 04 July 2016 - 07:44.


#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Orice client de SIP, eu am datele de conectare. Pe Android în ultima vreme nu am mai avut probleme cu SIP-ul.

#4
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Eu folosesc Zoiper si nu am avut probleme.

Scuze, acum am văzut: nu am încercat cu aplicația rulând în fundal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate