Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

HAIER HSU-12RE03/R2

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sorinede

sorinede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.02.2007
Buna ziua tuturor , la acest aer conditionat (cam vechi ) s-a rupt elicea ventilatorului extern , am cautat pe net am si gasit ceva modele dar nu ptr. el si nu dau dimensiunile..daca stie cineva codul elicei sau un service pe la noi sau shop...multumesc anticipat si va doresc un weekend mai racoros..

#2
sorinede

sorinede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.02.2007
nimeni..o idee un sfat??

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
AC-urile portabile isi racesc condensatorul cu aer rece aspirat din camera si evacuiaza aerul cald pe acel furtun.Depresiunea creata(similara unei hote) face ca in camera sa fie aspirat aer cald din exterior prin orice orificiu disponibil(si crede-ma ca sunt oricat de atansa ar parea camera). Deci randamentul e foarte mic si pe langa asta ai zgomot, un aparat de care te impiedici si o ditai tava care trebuie scoasa la exterior pe undeva.
Ceva mai eficiente sunt alea cu 2 tevi care aspira aer de afara dar e si mai greu cu scosul afara a doua tevi de 120 in diametru.Decat asa mai bine un AC de fereastra daca nu va place un split clasic si eficient.

#4
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 geo123, on 05 iulie 2016 - 14:09, said:

Depresiunea creata(similara unei hote) face ca in camera sa fie aspirat aer cald din exterior prin orice orificiu disponibil
Stiu un caz cand tragea din masca cu tevi din baie, cu toate mirosurile din subsolul blocului...

#5
sorinede

sorinede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.02.2007
si ce legatura este intre ce am scris eu si aceste 2 raspunsuri???........sau este prea cald ........deci ne trebuie aer conditionat dar elicea s-a rupt, DE UNDE O CUMPAR???......

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
nu cred ca se potrivesc dar e pe acolo.
http://www.romstal.r...iale-c3402.html
poti incerca sa o scoti pe cea existenta, eventual cu tot cu motor si sa cauti una similara.
p.s. ac-ul in discutie este un split nu un portabil

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate