Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Propaganda anti-gratare mass-media a functionat

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
Postarile de pe topicul cu muntii bucegi m-au facut sa dedic topic unic. Multi traiti intr-un balon dictatorial si nu realizati ca va este stearsa ultima urma de roman din identitatea standard impusa de globalisti.

Dupa multa propaganda cu saci degunoaie la protv si cocalari dotati cu manele si peturi la gratare, romanii in prezent asociaza aceasta traditie a gratarului in aer liber cu mizeriile propagandistice halite direct de la tv. propaganda mass media a functionat si a distrust orice urma de nationalism si identitate

multi romani nu fac gratare in spatiile special amenajate de dictatura uniunii europene, dar asta urmeaza sa se schimbe radical cu noile generatii de spalati pe creier. daca alegi sa platesti ca sa mananci din banii si munca ta pe terenul altuia, doar ca sa inchiriezi 5 pietre intr-un cerc, atunci felicitari ca sustii capitalismul ce-i imbogateste si mai rau pe altii care au deja terenuri si nu au ce mai face cu ele
s-au facut gratare in natura de sute de generatii inaintea noastra, nu este posibil sa-mi spuna mie cineva ca nu pot sa-mi prepar o masa calda cand mi se scoala mie sa fac focul

Nu este posibil sa-mi declari mie rezervatie naturala si sa-mi impui legi dictatoriale in tara mea care se vrea libera
Cand faci focul in padure, trebuie sa-ti folosesti creierul, cum zic americanii "common sense" ca sa nu dai foc padurii, dar se va reusi in final sa indeparteze orice forma posibila de utilizare cerebrala
Deja circula zombie teleghidati pe strada

#2
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
sa intelegem ca e mai buna tigania mioritica?

#3
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
bravo, altul care confirma propaganda, am ajuns peste noapte natie generalizata de tigani mioritici
un fel de corcitura intre caprar si tigan borat

#4
Hypnosfera

Hypnosfera

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 317
  • Înscris: 31.07.2015
Inca putin, faci 200 posturi si ai acces pe cafepedia. Esti pe drumul bun!.

Quote

Multi traiti intr-un balon dictatorial si nu realizati ca va este stearsa ultima urma de roman din identitatea standard
Cu cine avem onoarea? Cum sa realizam si noi, astia, traitorii in "baloane", ca identitatea de roman e de mai multe feluri?
PS
Am citit si postul #3. Nu mai trebuie sa va prezentati. Posted Image

#5
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
am gresit ca n-am postat in poiana lui iocan crezand ca nu am nr de posturi

#6
pogen

pogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 29.06.2016

View Postmarrrius, on 02 iulie 2016 - 10:11, said:

romanii in prezent asociaza aceasta traditie a gratarului in aer liber cu mizeriile propagandistice halite direct de la tv.
Nu o asociaza pentru ca asta vad la TV, ci pentru ca asta vad in teren... sunt munti de gunoaie, in principal PET/DOZA de bautura care nu sunt biodegradabile si raman acolo vesnic.
Nu spune nimeni sa nu faci gratar, ci doar sa o faci intr-un mod civilizat, curat. Ce e asa greu sa cumperi un pachet de saci de gunoi de dimensiune mare si sa il pastrezi in masina ca atunci cand te duci la "iarba verde" sa iei un sac si sa bagi mizeriile in sac ca apoi sa il transporti la cosul de gunoi amenajat, uneori aflat chiar in vecinatatea locului in care ai bagat micul si berea in tine. Daca nu exista, il bagi in portbagaj si il lasi la primul cos de gunoi intalnit. Cum au incaput recipientele pline in portbagaj, incap si goale.

View Postmarrrius, on 02 iulie 2016 - 10:11, said:

Cand faci focul in padure, trebuie sa-ti folosesti creierul, cum zic americanii "common sense" ca sa nu dai foc padurii, dar se va reusi in final sa indeparteze orice forma posibila de utilizare cerebrala
Suna frumos, doar ca detinerea si folosirea creierului pe planeta si in special in Romania e la cote minime.

Edited by pogen, 02 July 2016 - 10:28.


#7
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmarrrius, on 02 iulie 2016 - 10:11, said:

Nu este posibil sa-mi declari mie rezervatie naturala si sa-mi impui legi dictatoriale in tara mea care se vrea libera

Asta e unul din threadurile alea la care ti-e pe bune greu sa iti dai seama daca e high quality trolling sau retard sever.

#8
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
asta cu gratarele in aer liber in padure are ceva nomad daca stai sa te gandesti
sunt satul de fotbal, manele si mici ca manifestari la nivel national

Edited by marcusdefeis, 02 July 2016 - 10:28.


#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

View Postmarrrius, on 02 iulie 2016 - 10:25, said:

am gresit ca n-am postat in poiana lui iocan crezand ca nu am nr de posturi

ca doar acolo poti injura si abera in voie, nu? ce conteaza restul, tu sa te refulezi si sa te simti bine.

#10
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016

View Postpogen, on 02 iulie 2016 - 10:26, said:

Nu o asociaza pentru ca asta vad la TV, ci pentru ca asta vad in teren... sunt munti de gunoaie, in principal PET/DOZA de bautura care nu sunt biodegradabile si raman acolo vesnic.
Nu spune nimeni sa nu faci, ci doar sa o faci intr-un mod civilizat, curat. Ce e asa greu sa cumperi un pachet de saci de gunoi de dimensiune mare si sa il pastrezi in masina ca atunci cand te duci la "iarba verde" sa iei un sac si sa bagi mizeriile in sac ca apoi sa il transporti la cosul de gunoi amenajat, uneori aflat chiar in vecinatatea locului in care ai bagat micul si berea in tine. Daca nu exista, il bagi in portbagaj si il lasi la primul cos de gunoi intalnit. Cum au incaput recipientele pline in portbagaj, incap si goale.


De unde stii tu ca eu nu sunt dotat cu saci in portbagaj si ca nu am de gand sa-mi onorez obligatiile fata de natura?
Tot de propaganda tine faptul ca se generalizeaza si nu i se da o sansa omului sa ia decizia pentru el, e automat etichetat ca infractor, ca face gratar in loc nepermis si automat are de gand sa lase munti de gunoaie

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
TL;DR. Pe scurt: care mai face grătare cu manele în rezervație naturală, mă-sa îi curvă și merită să-l joace rangerii în bocanci.

#12
pogen

pogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 29.06.2016
Tu nu erai ala care se lauda ca ii ajung 6 lei sa manance decent pe zi?
De unde mai ai bani si de masina, motorina, bere, mici, saci?

Edited by pogen, 02 July 2016 - 10:32.


#13
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016

View PostDany_Darke, on 02 iulie 2016 - 10:27, said:

ce conteaza restul, tu sa te refulezi si sa te simti bine.

daca nu ma simt bine in tara mea si in pielea mea, inseamna ca traiesc in mizerie, sclavie si in regim dictatorial

#14
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Tu esti din categoria "tara mea", "apartamentul meu", sunt proprietar, sunt cetatean, deci am dreptul sa fac ce vrea p.... mea, sa dau muzica tare cand ma duc la munte, sa urle guta cat sa se sperie biju in padure, restul cetatenilor sa iti admire fumul de la gratarul tau si neaparat, obligatoriu, poze pe facebook si sa razi cat poti tu de tare.

Consider ca este oarecum normal, foarte normal, sa imi doresc sa te manance ursul si apoi sa te cace in spate la padurice.

#15
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmarrrius, on 02 iulie 2016 - 10:29, said:

face gratar in loc nepermis

Urmeaza "cine dracu sunt aia sa-mi zica mie pe ce parte asfaltata sa circul" ? Exceptand situatia in care esti pe terenu' tau, faci ce dracu ti se cere in lege sa faci pe terenul respectiv.
Also, gratarul ca identitate nationala...Posted Image

pastele mamii lor de globalisti
nu mai putem sa taiem porcu in noroi
nu mai putem sa facem gratar deamp.lea
....
ce dracu mai urmeaza, parca vezi ca in cativa ani nici o spaguta nu mai ai voie sa dai.

Incotro mergem?!

#16
Reghecampf

Reghecampf

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.06.2016
Intotdeauna merge un gratarel facut in limita bunului simt!

#17
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
De când facutul de mici si gratar e asociat cu tzigania si meltenismul ?!?  Am înnebunit eu ?!?

Căscați ochii în jur și vedeți unde e granița civilizației ! Plimbați -va prin Mall vreo oră și mai vorbim.

#18
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postramurel, on 02 iulie 2016 - 10:35, said:

De când facutul de mici si gratar e asociat cu tzigania si meltenismul ?
ia 100 de grataristi din padure, uita-te la mutrele si apucaturile lor, fa o medie si o sa-ntelegi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate