Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cumparare masina second hand, cum se procedeaza la inmatriculare, etc?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
caballero

caballero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.01.2012
salut tuturor, am intentia sa-mi cumpar o masina in Romania (deoarece locuiesc in strainatate) pentru a ma transporta prin zona. m-am uitat la masini ieftini (pana intr-o mie de €) dar nu stiu cum sa procedez ca sa o inmatriculez, impozite, etc.
eu am 23 de ani. am citit pe internet ca cele ca nu sunt cu norme poluare EURO, sunt foarte scumpe de matriculat, circa 500€. in plus, eu nu stiu daca asigurarea pentru mine (pentru varsta mea) va fi scumpa. cum masina o sa fie o rabla, vreau decat RCA.
daca pretul masini ar fi sa spunem 800-1000€, cam cat m-ar duce treaba, cu tot cu asigurare, inmatriculare, impozite, etc?

masina o voi folosi doar 1-2 luni pe an. m-am gandit la varianta de inchiriat dar nu prea ma incurajeaza (masina nu e a mea, nu stiu ce se poate intampla, etc).
daca o folosesc asa putin, se va strica? ideea mea e un motor benzina, nu motorina.

mersi tuturor

#2
Harris

Harris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.01.2008
Informatii valabile si in 2016
http://www.servicii-...-inmatriculare/
foarte simplu daca intelegi.

#3
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Delete. Am postat in slta arie.

Attached Files


Edited by eu-DECEBAL, 01 July 2016 - 18:11.


#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Asigurarea va fi foarte scumpa la varsta ta si problema e ca o poti face numai pe 6 luni, nu pe 1-2 luni cat o folosesti.
Eu zic sa inchiriezi.
Daca tot te mananca sa cumperi atunci ia una din Spania (parca acolo stai), euro 4 si adu-o in tara. In Ro vei gasi numai toroape la banii aia.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Mai bine inchiriezi o masina pentru 1~2 luni pe an...Posted Image

#6
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postcaballero, on 01 iulie 2016 - 17:13, said:

masina o voi folosi doar 1-2 luni pe an. m-am gandit la varianta de inchiriat dar nu prea ma incurajeaza (masina nu e a mea, nu stiu ce se poate intampla, etc).
mda, si crezi ca vei fi mai in siguranta intr-o rabla de 800 euro nefolosita 10 luni pe an?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate