Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Boxe pentru pc

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Salut.In momentul de fata am niste boxe mai vechi,se aude decent la  ele la volum mic,dar atunci cand dau ceva mai tare se aude prost.Eu ascult mai tot timpul muzica atunci cand stau la pc si mi-as dori sa o fac la o calitate mai buna fata de cea de acum.Dispun de un buget micut de 80 de lei si as vrea sa-mi achizitionez unele care au si bas.Eu ma gandesc sa le iau pe acestea https://www.vexio.ro...2-1-50-w-negru/ ,insa nu sunt sigur ca sunt cea mai buna varianta si de aceea am facut acest topic in speranta ca as putea fi ajutat sa gasesc cea mai buna optiune pentru bugetul meu.Multumesc.

Edited by vyorelboy, 01 July 2016 - 13:06.


#2
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
In bugetul asta n-o sa ai nici bas, nici calitate. Ce boxe ai mai exact in momentul asta? Ca sa putem face o mica comparatie.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Poate nu ar strica sa te gandesti la niste casti.

#4
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013

View PostKRENG, on 01 iulie 2016 - 13:14, said:

In bugetul asta n-o sa ai nici bas, nici calitate. Ce boxe ai mai exact in momentul asta? Ca sa putem face o mica comparatie.
https://www.google.r...a8qvav6E7YbWoM:
Mai mult de UTT nu scrie pe ele

View PostYOUR_GOD, on 01 iulie 2016 - 13:27, said:

Poate nu ar strica sa te gandesti la niste casti.
Nu pot sa port casti,nu le suport.

Edited by vyorelboy, 01 July 2016 - 13:33.


#5
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Aha, pentru binele tau eu zic sa nu cumperi MStech-ul ala sau cum naiba ii zice. Ori strangi bani si iei un 2.1 "ca lumea" daca tii neaparat sa ai sistem cu subwoofer, ori cumperi la second o combina Sony sau Panasonic si suna mult mai bine ca orice 2.1 sau 5.1.

Edited by KRENG, 01 July 2016 - 13:38.


#6
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Eu zic sa mai pui niste bani si sa te duci tu personal intr-un magazin gen Altex si sa ceri sa ti le probeze ca sa le auzi cum suna si ulterior alegi ce-ti place.

Acum 1-2 ani a trebuit sa cumpar rapid niste boxe pentru cineva si m-am dus la Atex si l-am pus pe baiatul de pe raion sa mi le probeze ca sa "aud" si eu pe ce dau bani. A bagat telefonul in ele si a pus si el ce muzica avea prin telefon. Am ramas surprins sa constat ca erau unele sisteme care se presupunea ca ar fi de firma si nu sunau bine de loc.  Asa ca pina la urma am luat niste jeguri de Myria 5.1 (pina in 200 lei), pentru ca mi sa parut ca suna cit de cit ok fata de ce mai aveau prin magazin. Sunau mai bine fata de multe sisteme 2.1 de firma si care pe deasupra erau si scumpe (as fi vrut eu sa iau niste Genius, dar nu aveau Posted Image)

Am vrut sa-ti recomand niste boxe Logitech S220, dar din pacate vad ca nu le gasesc niciunde de cumparat. (Are nevasta-mea niste boxe dinastea si parerea mea este ca suna bine intr-o camera obisnuita)
Un link aici
(daca gasesti pe undeva asa ceva, le poti cumpara ca suna bine)

Edited by florin71_skoda, 01 July 2016 - 14:01.


#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postflorin71_skoda, on 01 iulie 2016 - 13:59, said:

Eu zic sa mai pui niste bani si sa te duci tu personal intr-un magazin gen Altex si sa ceri sa ti le probeze ca sa le auzi cum suna si ulterior alegi ce-ti place.

La Altex e harmalaie in general si mult spatiu deschis. Acolo nimic nu suna bine.

#8
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Genius nu suna atat de bine pe cat le lauda lumea. Singurele sisteme care suna bine de la Genius sunt 6000 si 5200, dar incalca cu mult bugetul omului.

#9
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

View Postflorin71_skoda, on 01 iulie 2016 - 13:59, said:

..... sa-ti recomand niste boxe Logitech S220, dar din pacate vad ca nu le gasesc niciunde de cumparat.
Fix in buget : http://olx.ro/oferta...html#1320242ea4
http://olx.ro/oferta...html#1320242ea4

#10
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
La buget mic as lua Microlab M300
Sistem 2.1, 40W RMS

Lasa pocnitorile f ieftine..acele Logitech arata a semi-pocnitori imo, si au 17W, slab


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F1Ho5iLX4TE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 01 July 2016 - 14:58.


#11
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013

View Postcaralumba, on 01 iulie 2016 - 14:19, said:

Nu prea am incredere in cele second hand

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Postflorin71_skoda, on 01 iulie 2016 - 13:59, said:

Am vrut sa-ti recomand niste boxe Logitech S220, dar din pacate vad ca nu le gasesc niciunde de cumparat. (Are nevasta-mea niste boxe dinastea si parerea mea este ca suna bine intr-o camera obisnuita)
Un link aici
(daca gasesti pe undeva asa ceva, le poti cumpara ca suna bine)

total de acord, asa ceva am si eu acasa, pana sa cumpar sistemul 5.1, le-am folosit pe acestea, chiar au vlaga in ele, cel putin bass-ul il tineam la jumate, daca il dai la maxim, tinde sa se auda un harait, o vibratie nu prea placuta la ureche. insa chiar isi fac treaba

View Postsirgoofy, on 01 iulie 2016 - 14:39, said:

Lasa pocnitorile f ieftine..acele Logitech arata a semi-pocnitori imo, si au 17W, slab

cand nu stii cum sunt, spui ca sunt proaste, pana si strugurii sunt acri

#13
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Deci la acesti bani nu pot lua ceva bunicel?

#14
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Cu banii astia (la nou) cumperi un bas care bubuie fosnete. Ai putea sa iti iei s220 (chiar daca e second), dar daca ai ceva pretentii mai asteapta sa strangi bani.

Edited by KRENG, 01 July 2016 - 17:33.


#15
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
150lei e prea mult pt un sistem 2.1 ok ?

View PostDany_Darke, on 01 iulie 2016 - 16:38, said:

cand nu stii cum sunt, spui ca sunt proaste, pana si strugurii sunt acri
Am un sistem similar Microlab din 2010, nu l-as da pe acel sistem Logitech nici daca e nou cu garantie ;)

#16
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
fiecare dupa preferinte, ca o fi mai bun sau mai slab decat acel microlab, nu stiu, dar eu mi-am exprimat parerea vizavi de ceea ce detin.

iar ca idee, sistemul 5.1 este tot microlab

#17
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Daca nu ai pretentii http://www.emag.ro/b...0/pd/DPP6SBBBM/
Le gasesti la 96 lei la forit si prostore.

#18
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Iti recomand sa mai suplimentezi bugetul putin si sa-ti iei boxele astea, sunt foarte multumit de ele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate