Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sony NX100

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gavroche83

gavroche83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 17.03.2009
Salut, sunt nevoit sa imi schimb camera video folosita de vreo 2 ani incoace. Am urmarit tot felul de prezentari facute camerelor video, am cautat si citit sute de review-uri, intrun final am ramas la o camera pe care mi-o si pot permite: Sony NX100. De mentionat ca aceasta va fi folosita in filmari de eveniment...sau NBC cum le mai spune si ca va fi cumparata din SUA(datorita diferenteleor de pret destul de mari fata de aici). Problema mea sta in faptul ca nu stiu care sunt diferentele si cum ma poate incurca faptul ca varianta de camera pe care o sa o cumpar filmeaza in sistem NTSC. Exista posibilitatea ca materialul in sistem NTSC rulat pe playerele din RO sa prezinte probleme? Sau va fi nevoie sa randez cu setari specifice sistemului PAL?
Sper macar ca ati inteles ce ma macina :)
Multumesc anticipat!

#2
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,341
  • Înscris: 26.02.2008
http://forum.softped...deo-ntsc-v-pal/

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
fa-ma sa inteleg, iei full hd ca sa dai filmare pe dvd in format sd? atunci iei degeaba camera, ia una sd. daca dai HD/Full Hd nu-ti bate capul, merge orice pe tv-urile astea.

Edited by xkos, 01 July 2016 - 18:30.


#4
gavroche83

gavroche83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 17.03.2009

View Postxkos, on 01 iulie 2016 - 18:30, said:

fa-ma sa inteleg, iei full hd ca sa dai filmare pe dvd in format sd? atunci iei degeaba camera, ia una sd. daca dai HD/Full Hd nu-ti bate capul, merge orice pe tv-urile astea.

nu o iau ca sa dau filmare SD, livrez pe bluray sau stick in format full hd...

#5
VladNegri

VladNegri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2019
Buna! Am o camera Sony NX100 si observ ca trece brusc intre treptele de gain pe modul manual (9dB, 12dB, 15 dB, etc.). Daca pun gain-ul pe auto si modific manual diafragma, imaginea devine mai luminoasa/intunecata intr-un mod lin, nu brusc. De aici trag concluzia ca NX100 poate face o trecere lina intre treptele de gain, nu? Pe o camera mai veche, Sony Z5 de exemplu, exista o optiune in meniu care-ti permite sa faci tranzitia lin intre treptele de gain, insa nu reusesc sa gasesc optiunea aceasta la NX100. Stie cineva daca NX100 poate sa faca o tranzitie lina intre treptele de gain, atunci cand aceasta optiune este pe modul manual? Multumesc!

#6
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
În modul manual ai salturi la gain din cauza pasului de 3 dB. La unele camere mai noi se găsește pas de 1 dB pe modul manual.
Citește manualul camerei și vei afla dacă poți face ce vrei tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate