Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare jante

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Va salut,

Caut sa cumpar un set de jante de aliaj 16'' x 6.5 (5 prezoane) pentru o VW Jetta MK 6 si apelez la ajutorul colegilor de pe forum deoarece nu ma pricep absolut deloc la jante. Posted Image

Bugetul pe care il am este de 500 de euro. Credeti ca pot cumpara ceva ok in banii acestia?

De asemenea, am vazut pe OLX multe anunturi cu jante SH nerulate in Romania. Din poze par ok, ca pret sunt cam pe la 400 euro. Merita incercata aceasta varianta?


Ca model, caut ceva asemanator cu cele din imaginile atasate, dar daca aveti alte propuneri ce pot fi mai interesante le astept cu interes.

P.S.: Culoarea masinii este gri sobolan.

Attached Files


Edited by Mickydutza, 01 July 2016 - 11:19.


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
De noi, pe un site specializat, ai incercat cumva deja sa cumperi? Au configurator! Novice sa fii si te lamuresti repede. Nu risca second hand, ca nu stii ce mata in sac iei. La fel si cu anvelopele. Ultima solutie e sa mergi la dealer, dar e cam scump.

Edited by arab, 01 July 2016 - 11:29.


#3
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Salut si multumesc pentru raspuns.

Am incercat pe mai multe site-uri, insa neavand cunostinte in domeniu nu stiu daca marci precum Dezent si Anzio (cele pe care le-am intalnit cel mai des si se incadreaza in buget) merita sa fie luate in calcul. Din ce am discutat si cu alti prieteni mi-au spus ca trebuie sa ma feresc de "chinezarii" si de jante care au durata de viata mica. Acum, chiar daca bugetul nu este prea mare din ce am inteles, nici n-as vrea sa cumpar niste jante care sa se distruga complet la prima bordura atinsa.


Voua cum vi se par jantele Dezent?

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Primele imi plac mai mult, ultimele nu sunt oem, provin de pe alt model VW :) (passat b6 parca).

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sfatul meu este să cumperi jante OEM chiar dacă vin în echiparea de serie a altui model. Sunt mult mai rezistente decât cele after market.
Jantele de pe olx sunt o variantă de luat în calcul doar dacă sunt din zona ta şi ai posibilitatea de a le vedea şi testa, fără anvelope, pe maşina de echilibrat.

#6
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Imi cer scuze de pe acum daca pun intrebari banale, dar spre exemplu acestea - http://www.jante-ori...5j-16-inch-et50 - sunt OEM oare? Ei pe site spun jante originale, dar ma tem sa nu fie replici.

#7
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am jante originale la Audi pt. vara iar pt. iarna am luat niste jante de pe emag si sunt foarte multumit de ele asa ca pot sa ti le recomand. http://www.emag.ro/j...1/pd/D9NTTYBBM/
Am inlocuit capacelul de plastic cu sigla si arata foarte bine.

#8
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Multumesc pentu recomandare, Kroghy. Daca sunt acestea de mai jos, nu stiu daca s-ar vedea ok. Eu le voi folosi pe anvelopele de vara. Inca inclin pe varianta pe care am pus-o mai sus, de pe jante originale, dar nu stiu daca sa am incredere in cei de acolo care spun ca sunt chiar originale.

https://www.megatrac...gimg/3/5824.jpg

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate