Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Defect TV LG 3 D.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
va salut, am o problema cu tv meu  LG model 42LF652v ,mai precis la meciuri si la miscare rapida a cadrelor cat si pe imagine deschisa,prezinta niste pete ,umbre urate,am facut sesizare asupra acestui aspect catre LG service si au trimis acasa la mine 2 asa zisi "tehnicieni "care nici macar baterii nu aveau la  telecomanda lor speciala ,a trebuit sa le dau eu baterii :)) ,au constatat si ei cele spuse de mine asupra acelor pete,umbre ,iar raspunsul lor ma lasat masca ,"domne asa fac toate si ca nu se poate repara sau schimba produsul " wtf le am spus pai bn dar voua v ar convenii sa dati 22 de mil pe un tv care se vede aiurea? ei nu mi au raspuns nimic doar au dat ca boii din cap si atat au plecat la drumul lor:)) ,ce sfaturi imi puteti da asupra ce as putea face sa se remedieze situatia dat fiind ca tv- ul are 2 ani garantie? va multumesc


#2
mirificu

mirificu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 29.12.2006
Acelasi model am si eu si nu se manifesta deloc ca al tau, deci sigur are o problema (in cazul in care nu ai facut ceva reglaje aiurea)

#3
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
In principiu , din cea ce povestesti cred ca sunt urme de presare , asa ca, daca stii pe cineva din familia ta sau chiar tu, si a pus mana , degetul sau a presat pe acele zone , obtii ce ai acum , ca nu cred ca l-ai cumparat de nou asa, sau daca da inseamna ca acest tv nu a fost sigilat cind l-ai luat sau s-a apasat pe display cind l-ai scos din cutie.
Problema cu miscarea cadrelor nu inteleg , pune o filmare

#4
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View Postmirificu, on 30 iunie 2016 - 19:18, said:

Acelasi model am si eu si nu se manifesta deloc ca al tau, deci sigur are o problema (in cazul in care nu ai facut ceva reglaje aiurea)
  crede ma ca i am facut toate reglajele posibile ,nici o schimbare in bine...la fel face...oricum am depus plangere la anpc sa vedem acum ce se va rezolva...

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Așa ceva am observat și la mine dar și pe alte televizoare inclusiv Samsung. La modelul meu am observat asta numai când am urmărit fotbal, în rest chiar deloc. Dacă la tine se văd peste tot atunci într-adevăr e defect.

#6
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
la mine se cam observa diferente de iluminare pe tot ecranul ,sunt umbre...

Edited by baubig, 30 June 2016 - 20:43.


#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Unde e poza?

#8
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View PostKalman2007, on 30 iunie 2016 - 20:40, said:

Unde e poza?

nus ce are ca nu pot atasa poza

Edited by baubig, 30 June 2016 - 20:44.


#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Salvezi poza apoi alegi Editare post > Folosește Ediorul Complet > Atașezi imaginea.

#10
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013
Vezi ca pe undeva pe la setarile de imagine ai Nivel negru si ai 2 setari Scazut sau Ridicat..selecteaza ridicat si vezi daca se vede vreo diferenta..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate