Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

problema cont yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
gabellu29

gabellu29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.12.2011
Salutare!

Nu stiu daca am postat unde trebuie, dar am o problema mai spinoasa cu contul de yahoo:


De 3 saptamani am ajuns in UK iar ieri mi-am achzitionat un laptop nou de aici. Toate bune si frumoase numai ca atunci cand am vrut sa ma loghez in cont imi cere un cod de pe nr de telefon, nr care era inregistrat in cont si care nu mai exista de anul trecut (acum am alt numar). Faza tare e ca aveam si un telefon cu Android pana mai acum cateva zile ( si culme, pe el a mers sa ma loghez de aici din UK) dar mi-a facut niste figuri si l-am desfiintat Posted Image .....deci eu nu pot intra in cont pt ca nu mai am acel numar la care sa primesc codul oferit de ei....si nici nu pot sa-l schimb exact pt ca nu pot intra in cont. Am incercat si pe alte 2 dispozitive ale unui coleg si la fel imi aparePosted Image nu stiu ce sa mai fac ca sa nu-l pierd, mai ales ca am contul de 5 ani si il foloseam destul de des...Am trimis un mail de pe contul de google catre suport si nu am primit niciun raspuns pana acum!


A mai fost cineva in situatia asta? Am atasat si problema:


Multumesc anticipat!

Attached Files



#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am avut si eu problema asta , dar macar am mai avut telefonul activ, plus ca am mai avut un alt email alternativ / activ,  plus ca am mai avut si intrebari suplimentare de siguranta.

La mine a mers, nu stiu cum va fi la tine. Mie imi afisa mai multe optiuni.

Edited by keta, 29 June 2016 - 00:29.


#3
gabellu29

gabellu29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.12.2011
decat asta imi cere, iar nr nu mai e valid....am incercat sa ma loghez prin vpn, dar tot nu merge....am sa-i zic unui amic din rom sa se logheze elcu datele mele, cine stie....poate o merge!

#4
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
sau cauta poate poti sa ii suni sau sa le faci un tichet de suport sa le explici situatia

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Renunta la yahoo. Un sut in fund e un pas inainte.

#6
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Fa asa, cel mai simplu: rogi un prieten din RO sa-si instaleze TeamViewer. Te conectezi la PC-ul lui, te loghezi pe cont si incerci sa schimbi nr. respectiv de telefon. Asa iti pastrezi securitatea parolei.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Bine ca mi-ai adus aminte.
Am si eu cont yahoo de foarte mult timp,dar nu-l folosesc decat in situatii "extreme",adica f.f.rar.
Asa ca am verificat acum cele spuse de tine si intradevar imi cere numarul de telefon.In mod sigur,in momentul cand mi-am facut contul,nu am inregistrat nici un numar de telefon.Pe vremea aia nu era nevoie.

Pentru acces cont:
Apare o fereastra unde trebuie sa-ti introduci numarul de telefon (poti introduce orice numar de telefon) si am primit (instant)un cod de acces in cont,prin SMS.
Asta a fost tot.

#8
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Poti sa-ti faci un proxy, sa-i pacalesti ca esti inca in Romania. :D

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
@vlad29marko: Degeaba foloseste proxy, ca tot nu va avea acces la cont. Nu tine de locatie, ci mai mult de dispozitivul necunoscut (PC-ul nou) de pe care incearca sa se logheze sau de durata de timp scursa intre ultima logare pe cont si incercarea de acum.


P.S.: @initiator: gandeste-te de pe acum sa renunti definitiv la Yahoo. Au o gramada de probleme de securitate (conturi sparte) sau de imposibilitatea logarii chiar si pe conturi neafectate de brese de securitate.

Edited by Hider141, 29 June 2016 - 10:22.


#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Hm. Eu credeam ca locatia e de vina. Mie mi s-a intamplat la fel cu un cont de youtube asociat google cand am mers in Spania vara trecuta.
Lasasem contul perfect functional cand am plecat, iar acolo nu mai voia.

#11
gabellu29

gabellu29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.12.2011

View PostHider141, on 29 iunie 2016 - 10:15, said:

@vlad29marko: Degeaba foloseste proxy, ca tot nu va avea acces la cont. Nu tine de locatie, ci mai mult de dispozitivul necunoscut (PC-ul nou) de pe care incearca sa se logheze sau de durata de timp scursa intre ultima logare pe cont si incercarea de acum.


P.S.: @initiator: gandeste-te de pe acum sa renunti definitiv la Yahoo. Au o gramada de probleme de securitate (conturi sparte) sau de imposibilitatea logarii chiar si pe conturi neafectate de brese de securitate.

da, ai dreptate: PC nou si locatie noua, din cauza asta imi cere codul de pe acel nr de tel....faza e ca am trimis un mail catre suportul celor de la yahoo, iar azi mi-au trimis un link in care sa rasp la intrebarile de securitate, dar draq mai stie ce rasp am dat atunci cand mi-am facut contul (adica acum aprox 5 ani)....am sa incerc cu TeamViewer cum a zis cineva mai sus, la asta nu m-am gandit....oricum nu vreau sa.l pierd pt ca am multe conturi pe diverse site-uri cu asta!

View Postvlad29marko, on 29 iunie 2016 - 07:56, said:

Poti sa-ti faci un proxy, sa-i pacalesti ca esti inca in Romania. Posted Image

am incercat....si tot nu merge!

View Postadisz, on 29 iunie 2016 - 07:52, said:

Bine ca mi-ai adus aminte.
Am si eu cont yahoo de foarte mult timp,dar nu-l folosesc decat in situatii "extreme",adica f.f.rar.
Asa ca am verificat acum cele spuse de tine si intradevar imi cere numarul de telefon.In mod sigur,in momentul cand mi-am facut contul,nu am inregistrat nici un numar de telefon.Pe vremea aia nu era nevoie.

Pentru acces cont:
Apare o fereastra unde trebuie sa-ti introduci numarul de telefon (poti introduce orice numar de telefon) si am primit (instant)un cod de acces in cont,prin SMS.
Asta a fost tot.

la tine a fost mai simplu pt ca nu aveai niciun nr de tel inregistrat in cont, deci puteai sa bagi orice nr. pe cand la mine am avut nr de la inceput iar acum nu-l mai am....

#12
bogdan0y

bogdan0y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2015

View Postgabellu29, on 29 iunie 2016 - 16:58, said:


....am sa incerc cu TeamViewer cum a zis cineva mai sus, la asta nu m-am gandit...

de preferat ar fi sa incerci pe un dipozitiv de pe care te logai frecvent cu YM , daca incerci la un prietene care nu a avut bagat in pc nici o data contu tau nu cred ca o sa ai vr-un rezultat pozitiv.

#13
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Pai si daca nu ai bagat nr de telefon de la bun inceput ?
Io asa am de fiecare data dau " skip " si cu asta basta  username si parola , atat . Asa va trebuie daca dati informatii cu nr de telefon si alte balarii ce-ti cere yahoo...

#14
gabellu29

gabellu29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.12.2011
salutare tuturor!

pana la urma am rezolvat problema: am vorbit cu un amic de-al meu sa se logheze de pe calc meu de acasa, a mers si a editat vechiul nr pe care nu-l mai aveam cu cel nou, astfel ca am putut sa ma loghez de pe noul laptop si din noua locatie folosind noul nr.

bine ca stiu cum fac astia de la yahoo, ca de-acum incolo am sa fiu mai atent cu schimabarea nr de tel....Posted Image


mult noroc!

#15
sevyro

sevyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.03.2007
Si eu am intampinat azi o problema cu contul de yahoo. Cand mi-am verificat contul de pe laptop am vazut doar mailurile de azi. Toate celelalte mailuri au disparut (peste 100). In plus (parca nu era destul) nu mai am nici folderele create de mine unde am salvat o multime de mailuri (si cam cele mai importante). Dupa vreo 10 minute mi-am verificat contul de yahoo de pe telefon. Nici aici nu mai aveam folderele dar mai aveam niste mailuri mai vechi (cam din 2010 in jos). Ceva solutii? A mai patit cineva asta?

#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postsevyro, on 24 iulie 2016 - 13:34, said:

...Ceva solutii?...
Sa-ti faci o adresa de gmail si sa incerci sa redirectionezi mailurile catre aia. Yahoo sunt morti si ingropati de mult timp si au probleme din ce in ce mai grave cu adresele de mail si messengerul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate