Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Acte masina Austria

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
chelooo

chelooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 24.06.2005
Salut colegi,

Am gasit o masina ce ma intereseaza, dar este luata din Austria.. de langa granita cu Germania (desi nu cred ca are importanta asta) si.. voiam sa stiu ce acte trebuie sa fiu atent sa primesc pentru a nu avea probleme la inmatricularea pe Romania.
Daca cineva are si fotografii cu actele necesare.. m-ar ajuta enorm.

Din ce-am vazut eu.. propietarul avea o hartia care spunea ca este un fel de TUV, apoi ceva de forma unui permis auto.. si inca o foaie mai mare, galbena.

Multumesc anticipat.

#2
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Typenschein

ex:
Attached File  Typenschein-BMW-316i-E36.jpg   7.1K   98 downloads



2 taloane galbene (Teil I, Teil II)

ex:
Attached File  170px-Zulassungsbescheinigung_Republik_Österreich_Deckblatt.png   89.59K   91 downloads

Edited by tibi_filip, 29 June 2016 - 07:54.


#3
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

 chelooo, on 28 iunie 2016 - 23:35, said:

Salut colegi,

Am gasit o masina ce ma intereseaza, dar este luata din Austria.. de langa granita cu Germania (desi nu cred ca are importanta asta) si.. voiam sa stiu ce acte trebuie sa fiu atent sa primesc pentru a nu avea probleme la inmatricularea pe Romania.
Daca cineva are si fotografii cu actele necesare.. m-ar ajuta enorm.

Din ce-am vazut eu.. propietarul avea o hartia care spunea ca este un fel de TUV, apoi ceva de forma unui permis auto.. si inca o foaie mai mare, galbena.

Multumesc anticipat.
Nu lua masina de Austria. Cum ti s-a spus mai sus sunt ruginite. Diferenta de bani nu merita, ia din Germania, mergi negociaza la fata locului.

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 02.06.2005
Sa ai grija si la alte costuri gen Inmatricularea mai costa si aia 330 de euro - numerele verzi cu care poti ajunge in romania (include si asigurarea). Asta in caz ca nu o aduci pe platforma :D

#5
chelooo

chelooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 24.06.2005
Am luat astazi masina. Nu are rugina deloc la praguri si prin alte parti importante, doar la portbagaj, deasupra numarului, unde vin becurile pentru numar, s-a umflat putin vopseaua, dar nimic grav. Masina este un Peugeot 207 din 2007.. si rugina acolo nu ma mira.. deoarece mai am un Astra H tot din 2007 si exact in acelasi loc a aparut putina rugina.
In rest actele au parut sa fie in regula, maine scot un rand de numere rosii.

Va multumesc pentru sfaturi!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate