Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte
 unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan
 ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...
 Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...
 

Colet din SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Am comandat ceva de pe ebay, coletul a fost trimis in 24 mai, interesant ca pe ebay nu am nicio informatie referitoare la tracking, nici pe site-ul USPS (zice inexistent, desi persoana mi-a aratat chitanta si codul e corect), nici pe site-ul Posta Romana nimic...Am trimis email la USPS, astept raspuns.

Va intreb si pe voi, ce s-o fi intamplat, ce dureaza atata?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce scrie pe ebay la "item location" ? SUA, de unde ? Si ce termen estimativ de livrare ?

Edited by pasilla, 29 June 2016 - 00:01.


#3
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
Daca precizezi aici un numar de urmarire, cineva te-ar putea ajuta sa-ti localizezi pachetul.

Poti lasa link si catre produs, precum si detalii despre modalitatea de transport aleasa. De exemplu, un produs ieftin si de dimensiuni mici din China soseste adesea fara numar de urmarire.

Edited by gyan338, 29 June 2016 - 00:48.


#4
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Estimated delivery Jun 06, 2016 - Jun 16, 2016
Tracking number: lc617993925us
Last scanned date   N/A
Package location  ............ adica pauza, nimic.

All they could tell me so far is that the package left Ohio, USA on 5/25/16 at 10:12 am - asta mi-a raspuns vanzatorul dupa ce a fost la posta.

#5
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Dă-l pierdut la Ebay, nu mai aștepta niciun răspuns la USPS, poșta americană se mișcă infect, iar tipul ăla de trimitere nu e urmăribil.

#6
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Si daca il dau pierdut, ce se intampla?

#7
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Ceri fie returnarea banilor, fie retrimiterea mărfii, presupunând că te încadrezi în termenul prevăzut de regulament pentru dispută.

#8
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Ok, si daca zic ca vreau obiectul si omul l-a trimis, de unde sa-l scoata? Daca i-l returna, imi zicea. I-am scris, a zis ca mai merge la posta.

#9
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Tu de fapt ce vrei? Aia nu e expediere ce se poate urmări pe internet, și nici poșta noastră n-are control asupra ei.
Dacă face reclamație la el la poștă, nici ăia nu pot urmări mai departe de granița lor.
De principiu, dacă nu-ți vine în 30 de zile, s-a pierdut.

#10
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Eu vreau obiectul, dar daca intr-adevar s-a pierdut, degeaba il vreau, ca raman si fara el, si cu banii dati. Atunci vreau banii, am sanse sa ii recuperez? Am 60 calificative pe ebay, nu am patit niciodata asa ceva.

Edit. Am trimis Request refund pe ebay, sa vedem ce se intampla.

Edited by cipri21, 29 June 2016 - 15:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate