Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Vopsire interior

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
Va salut!!
Am un chevrolet kalos 2004 si as dori sa-i vopsesc interiorul,am atasat o poza ,acele componente vreau sa le fac un rosu ,cam cat ar costa si se pricepe cineva?presupun ca nu e deloc simplu sa vopsesti ,sa iasa si uniform si sa si reziste in timp la frig caldura ,sa nu se scurga etc.
Poate ca as incerca si singur daca ma ajutati cu niste sfaturi,sau daca stie cineva cum sa faca profi...si e si din bucuresti sau ploiesti e perfect.

Attached Files



#2
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Acele piese trebuie demontate. Plasticul se trateaza in prima faza cu primmer, o "vopsea" care face priza intre plastic si vopseaua dedicata .

#3
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
stiu ca trebuie demontate asta nu ar fi o problema pot sa o fac...nu stiu cat de bine pot vopsi sa nu se scurga sau sa se vada dungi,deasta as fi vrut pe cineva care se pricepe.

#4
MatusaTamara

MatusaTamara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.01.2016
O sa iasa o tiganie de toata jena, zau asa....

#5
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
daca le vopsesc eu clar:))))

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
De ce sa faci tiganie in masina? O sa-ti reflecte aiurea si sincerchiar iese naspa. Lasa masina stock. Volan imbracat in piele ai?

#7
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
da sincer aacum ma uitam mai bine la culoare si pare cam nu stiu cum...nu am nimic pe ea ,e stock. ideea e ca voiam sa incerc sa-i aduc o modificare interiorului.

#8
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pune un player mai bun, imbraca volanul in piele, schimba nuca schimbatorului (banuiesc ca nu ai varianta mai high-end). Eventual pune folie omologata pe geamuri, vine vara si chiar e utila.
Am avut Aveo 1,4 16v 94 cai model 2007 si aveam la interior cam tot ce imi doream. Dar tot a fost schimbat playerul (parca si boxele fata).

Edited by Lucian_M, 28 June 2016 - 22:59.


#9
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
la player m-am gandit la asta https://www.autolux....chscreen-7010b/
volanul da e o idee buna,folie ii pun luna viitoare...la nuca nu cred ca pot schimba...ca sa bag in masalier trebuie sa trag de inel.
alte sugestii? :)

#10
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Modelul Premium are acelasi sistem cu al tau. Cauti de la unul superior si pui la al tau.
Playerul cred ca e ok, eu nu ascult muzica decat la radio si prin USB.

#11
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostSmedobear, on 28 iunie 2016 - 21:36, said:

Va salut!!
Am un chevrolet kalos 2004 si as dori sa-i vopsesc interiorul,am atasat o poza ,acele componente vreau sa le fac un rosu ,cam cat ar costa si se pricepe cineva?presupun ca nu e deloc simplu sa vopsesti ,sa iasa si uniform si sa si reziste in timp la frig caldura ,sa nu se scurga etc.
Poate ca as incerca si singur daca ma ajutati cu niste sfaturi,sau daca stie cineva cum sa faca profi...si e si din bucuresti sau ploiesti e perfect.
O sa iasa un rahat.....Daca era asa de "cool" ce vrei tu sa faci nu crezi ca o facea constructorul?
Ia un spay rosu , dai jos piesele si le vopsesti....Nu te complica prea mult cu vopsitul ca oricum va iesi ca naiba si o sa cumperi piese noi ca sa le inlocuiesti pe cele vopsite....
Pentru inceput poti pune scoci rosu ca sa vezi cum iese.....

#12
Smedobear

Smedobear

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2016
oricum m-am linistit,am stat azi in masina si m-am gandit ca ar fi prea cocalar daca as vopsi piesele etc...ca sa-i dau un aspect ok ,o sa incerc sa -i curat bordul cu o solutie sa fie curat,cum a zis Lucian_M ,volan ,nuca schimbator...chiar mi-a zburat ideea cu vopsitul a fost asa de moment,crezand ca o fac mai frumoasa dar nu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate