Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Se poate face pauza intre numerele rosii?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IonutunoI

IonutunoI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.08.2013
Va salut !

Astazi imi expira primul rand de numere rosii dar cateva zile nu o sa am posibilitatea sa conduc asa ca as dori sa astept vreo saptamana pana sa iau al doilea rand.

Este posibil ? Sau trebuie neaparat sa fac al 2-lea set imediat ce expira primul?

Multumesc anticipat!

#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Se poate dar mai bine o inmatriculezi definitiv daca tot trebuie as stai la coada la inmatriculari.

#3
IonutunoI

IonutunoI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.08.2013

 Kroghy, on 28 iunie 2016 - 12:46, said:

Se poate dar mai bine o inmatriculezi definitiv daca tot trebuie as stai la coada la inmatriculari.
O sa fac si asta dupa cele 3 randuri , dar momentan trebuie sa strang bani pentru taxa de mediu, e destul de veche masina si ma costa putin. Multumesc pentru raspuns!

#4
buntom

buntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 11.02.2011
Si eu sunt in aceeasi situatie ca initiatorul acestui topic, cat de mare se poate face pauza intre numerele rosii?

#5
sstelian

sstelian

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.06.2016
se poate face pauza cat vreti. nu cred ca este o limita.. si mai bine asteptati poate scot astia taxa de mediu ..

#6
MihaiRado

MihaiRado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.05.2016
Numerele rosii reprezinta doar dreptul de a circula cu masina timp de 30 de zile. Poti solicita doar 3 randuri de numere rosii, valabilitate 90 de zile pana la inmatricularea masinii. Este interzisa circulatia pe drumurile publice cu numerele rosii expirate, se pedepseste penal.
Agentul de politie rutiera va sti exact daca iti sunt valabile sau nu aceste numere provizorii chiar inainte sa te opreasca sa iti ceara autorizatia.
Numerele rosii sunt valabile 30 de zile de la momentul in care ti se elibereaza, pentru al doilea set de numere rosii poti sa te duci si peste 6 luni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate