Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Aparat multifunctional Fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Lahm

Lahm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2010
Sall baieti ,

As vrea sa stiu daca este ok sa imi cumpar un aparat multifunctional acasa si sa trag la el... As vrea sa stiu daca se pot lucra la el majoritatea grupelor la el si am inteles ca acesta este mai mult pentru fitness nu sa tragi la el si in cazul in care eu sunt cam ogar adica 1,90 - 68 KG si un 26 ani ...

Voi ce parere aveti?
Multumesc anticipat!

Edited by Lahm, 27 June 2016 - 19:34.


#2
HALLS

HALLS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 19.06.2016
Nu se compara trasul acasa cu mersul la sala.

Edited by HALLS, 27 June 2016 - 19:45.


#3
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Daca esti hotarat sa te tii de treaba acasa mai bine iti iei un set serios de gantere.
Poti sa faci mai multe chestii cu el decat cu aparatul, plus ca sunt greutati libere.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 HALLS, on 27 iunie 2016 - 19:35, said:

Nu se compara trasul acasa cu mersul la sala.
Asa este, la sala iti faci prieteni sau prietene......Posted Image

Acolo ai si un instructor care te ajuta.

Edited by xmanyacs77, 27 June 2016 - 21:11.


#5
HALLS

HALLS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 19.06.2016
Ai pe dracu. Acolo iti faci un coleg cu care lucrezi cot la cot, ai fiare, ai de la cine invata. Daca te duci sa stai la povesti de caci in el antrenament.  Apropo manyac, pui si tu o poza cu muschii sau te bagi in seama pe aici?

#6
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 jeffy86able, on 27 iunie 2016 - 19:36, said:

Daca esti hotarat sa te tii de treaba acasa mai bine iti iei un set serios de gantere.
Poti sa faci mai multe chestii cu el decat cu aparatul, plus ca sunt greutati libere.

Probabil e mult mai ieftin asa, si mai eficient desigur. Dar pt. cine are bani, minim 1500-2000E e bun si un aparat. Am vazut la cineva un aparat imens- f. complex, il tinea pe un hol, puteai sa faci la el aproape orice inclusiv impins, genuflexiuni normale si la culisanta, tractiuni, presa de coapse la verticala. Omul mai avea separat si o bancuta reglabila, 2 bare, discuri, carlige etc. Practic si-a dezvoltat acasa o musculatura decenta in 3-4ani cu acel aparat. Eu zic ca inlocuieste cu succes sala daca e un aparat cu adevarat multifunctional complex in genul asta:

Attached Files



#7
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
salut. iti recomand sa iti iei pentru acasa doar un set de gantere si, eventual, un extensor. acasa poti face diverse exercitii cu greutati, abdomene, flotari s.a.. dar daca vrei sa lucrezi cu aparate, du-te la sala. sa iti cumperi un aparat multifunctional pentru acasa nu merita, costa mult, ocupa spatiu mult si inevitabil vei vrea sa faci exercitii noi, mai diverse, si o sa ai nevoie de alt aparat.

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
bara de tractiuni acasa
plus manere de flotari
maxim o bancuta pentru gantere
daca te tii de treaba dai clasa la 75% din baietii de la sala care o ard pe zmarfon

#9
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Asta cam asa e cum spune colegul Overseas.
Dar mai sunt si persoane cu posibilitati, pentru care o achizitie de acest gen e o nimica toata si nu implica nici deranjamente.

#10
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005
Pai da, dar trasul de fiare acasa e ca băutul acasa singur. E mai distractiv in bar, ca daca te faci muci acasa esti doar alcoolic :D

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Daca omul isi permite si e motivat, face treaba si acasa, daca e mai aplecat spre tehnica sa-si ia multifunctional.
Poate are program full si e liber doar noaptea la 12.
Totusi, decat un multifunctional ieftin, care e doar un mobilier inutil, mai bine spartan: bara, banca, gantere. Eventual o bicicleta pentru iarna, cand nu poti iesi.

#12
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

 overseas, on 30 iunie 2016 - 09:27, said:

Daca omul isi permite si e motivat, face treaba si acasa, daca e mai aplecat spre tehnica sa-si ia multifunctional.
Poate are program full si e liber doar noaptea la 12.
Totusi, decat un multifunctional ieftin, care e doar un mobilier inutil, mai bine spartan: bara, banca, gantere. Eventual o bicicleta pentru iarna, cand nu poti iesi.

vazusem acum ceva vreme pe youtupe un truc:
un tip si-a cumparat o haltera+discuri si o banca cu suport fix. si ca sa poata face si geno si-a modificat banca in asa fel incat suportii sa poata fi ridicati pana la nivelul umerilor. si l-a costat ceva de genul 500 de dolari cu totul ca le-a cumparat SH

arata ceva in genul asta doar ca banca era demontabila

Attached Files


Edited by takillya, 30 June 2016 - 11:30.


#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Aveam si eu suporti pe 2 picioare, mobili, le foloseam si la banca si pentru geno, cred ca m-au costat vreo 40 usd ca mi i-a sudat un tip :)

#14
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Eu am vazut suporti facuti din discuri de plug de tractor pe post de talpa/suport , o tija sudata si un canel in varf sa nu cada bara si asta e tot, investitie minima. O banca reglabila se poate face daca ai un aparat de sudura, un flex si putin talent. Am vazut "sali" facute asa, m-am si antrenat in una de asta acum multi ani.

#15
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Cel mai tare ma enervez cand ma uit prin Decathlon la diverse scule de astea si pe ele scrie ca tin maxim 100kg ( adica utulizatorul nu greutatile).

#16
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Greucene, tu esti boss? Posted Image

#17
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Sa stii ca la momentul actual colegul Vinciun chiar e var cu Greuceanu. Si vorbesc serios.

#18
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Stiu, i-am vazut pozele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate