Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

înzecit sau nelimitat?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
Vă rog să parcurgeţi cele două foto (linkuri).

Pentru o cartelă nouă ORANGE, cu preplată, folosită doar pentru internet, activată acum 3 zile, ce se oferă la 10 EUR, în luna 1?

Net nelimitat sau  6 GB net x 10?

Eu am primit 6 GB net x 10 şi mă simt înşelat de reclamă.

Îmi poate cineva tălmăci care este adevărul?

Eventual OranjHelper?

Merci.

https://www.orange.r...optiuni-prepay/
https://www.orange.ro/nelimitat/

Attached Files


Edited by nycolae, 27 June 2016 - 09:18.


#2
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnycolae, on 27 iunie 2016 - 09:13, said:

Vă rog să parcurgeţi cele două foto (linkuri).

Pentru o cartelă nouă ORANGE, cu preplată, folosită doar pentru internet, activată acum 3 zile, ce se oferă la 10 EUR, în luna 1?

Net nelimitat sau  6 GB net x 10?

Eu am primit 6 GB net x 10 şi mă simt înşelat de reclamă.

Îmi poate cineva tălmăci care este adevărul?

Eventual OranjHelper?

Merci.

https://www.orange.r...optiuni-prepay/
https://www.orange.ro/nelimitat/

Salut,

Exista 2 optiuni de 10 Euro pentru internet. Una care iti ofera bonus 10x internetul inclus si una care iti ofera 30 de zile internet nelimitat: https://www.orange.r...?option=394034. In functie de optiunea aleasa de tine, primesti bonusul aferent.

O zi buna,
Orange Helper

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
Pai ce optiune ai activat mai exact ?   Asta ?

Quote

Nelimitat minute și SMS în rețea
2000 minute naționale și internaționale către fix sau SMS naționale din care 400 minute sau SMS sunt și internaționale pe mobil UE
3 GB internet la viteze 4G
Valabilă 30 zile


Daca da atunci e perfect normal.



Sau ai activat-o pe asta ?

Quote

trafic inclus: 5 GB
bonus: 1,25 GB
valabilitate: 45 zile

Atunci intr-adevar nu e normal.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
Adica ,din oricare parte privesti si analizezi oferta,tot un mare r---t ramane.Scuze,manipulare.

#5
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
foarte fain.
în stânga scrie că ai nelimitat, iar în dreapta scrie că ai 5 GB oricând, ...
de ce nu se poate vorbi simplu şi clar în româneşte?

pe asta am activat-o, cu 10 EUR.
https://www.orange.ro/nelimitat/

de fapt, s-a activat doar după ce mi-au returnat 5 EUR şi am mai băgat eu încă 4 EUR suplimentar, ca să ajung din nou la 10 eur, că din prima nu s-a putut activa că am consumat-nu-ştiu-ce, deşi activând cartela în nokia 100 şi fără să sun sau să dau sms la NIMENI, nu văd ce aş fi putut consuma.

dar, mă rog, opţiunea de 10 EUR a fost 14 EUR, nu-i bai, ...

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   98.85K   72 downloads

Edited by nycolae, 27 June 2016 - 09:54.


#6
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
pentru ca ar intelege tot omul si n-ar mai da nimeni bani. mie la erdeesh de exemplu, mi se pare totul foarte clar. la portocalii, rosii si verzi intotdeauna mi s-au parut greu de inteles ofertele lor.

Edited by usrnm, 27 June 2016 - 09:49.


#7
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
ok, aşa a căzut, asta e.

întrebare pentru OranjHelper:

pe aceeaşi cartelă pot să activez luna viitoare opţiunea de 10 EUR de NET NELIMITAT?
sau trebuie să iau o altă cartelă preplătită NOUĂ pentru acest scop?

ms.

#8
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnycolae, on 27 iunie 2016 - 10:00, said:

ok, aşa a căzut, asta e.

întrebare pentru OranjHelper:

pe aceeaşi cartelă pot să activez luna viitoare opţiunea de 10 EUR de NET NELIMITAT?
sau trebuie să iau o altă cartelă preplătită NOUĂ pentru acest scop?

ms.

Oferta de internet nelimitat este valabila pana pe 18 iulie, cu posibilitate de prelungire. Astfel, luna urmatoare, daca aceasta este disponibila, o vei pute activa tot pe aceasta cartela.

#9
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
ugghhh, ...
păi e valabilă cam din toamna trecută, nu?
acum sunt condiţii să se facă nevalabilă din 18 iulie?

deja începe să mi se acrească de citirea în cruciş a ofertelor voastre, a literelor mici, bla-bla.
nu am însă ce face, pentru 3 luni de vacanţă trebuie s-o înghit şi de la voi.
şi ăialalţii au ceva semnal pe unde-mi trebuie mie, dar ţeava lor e mai subţire.

fraierul de mine, am crezut că scap 3 luni cu 30 EUR+TVA şi am net nelimitat.
cred că m-am înşelat.

#10
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
Toti operatorii specifica o data limita pentru "ofertele" lor, chiar daca o prelungesc ulterior. Si Telekom sau Vodafone fac asa.  

Acolo scrie clar "se reactiveaza automat" la 30 de zile, deci daca ai credit ar trebui sa beneficiezi de ea si dupa 18 iulie.

#11
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
cred că iau altă cartelă.
problema ce o văd acum este că NU POŢI LUA NET NELIMITAT din creditul existent de pe cartelă, ci doar dacă achiţi cu card!!!

la *100# nu există opţiunea de net nelimitat, şi nici buton "credit" la acest link:

https://www.orange.r...d?option=394034

cu alte cuvinte, dacă ceri înapoi creditul de 5 EUR la o cartelă nouă, nu îl vei putea folosi pentru netul nelimitat, ...

greşim?

şi nici din asta nu are nelimitatul: "Activează la *100#, ramura Internet".

Edited by nycolae, 27 June 2016 - 10:41.


#12
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnycolae, on 27 iunie 2016 - 10:37, said:

cred că iau altă cartelă.
problema ce o văd acum este că NU POŢI LUA NET NELIMITAT din creditul existent de pe cartelă, ci doar dacă achiţi cu card!!!

la *100# nu există opţiunea de net nelimitat, şi nici buton "credit" la acest link:

https://www.orange.r...d?option=394034

cu alte cuvinte, dacă ceri înapoi creditul de 5 EUR la o cartelă nouă, nu îl vei putea folosi pentru netul nelimitat, ...

greşim?

şi nici din asta nu are nelimitatul: "Activează la *100#, ramura Internet".


Salut,
Pentru aceasta optiune, descrisa aici: https://www.orange.ro/nelimitat/, primesti net nelimitat timp de 30 de zile doar daca reincarci online direct cu optiune.  Bonusul cu internet nelimitat se aloca in prima luna de activare online a optiunii. Conditiile de activare pentru acest bonus sunt descrise in link-ul de mai sus, la rubrica "exemplu de activare a bonusului internet nelimitat:".
O zi buna,
Orange Helper

#13
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
Domnule OrangeHelper, eu doresc să fac un lucru simplu de tot, atât de simplu încât l-ar soluţiona până şi Nenea Caisă din Poplaca.

vreau ca, având 10 EUR+TVA, să cumpăr o cartelă nouă şi să o folosesc timp de o lună activând pe ea net nelimitat.
----- am înţeles că acest lucru nu se poate ----
ok.

în acest caz, cu 3 x (10 EUR+TVA) cât net pot avea de la ORANGE pentru trei luni, cât ţine vacanţa?

3 x (10 x 6GB)?

există vreo opţiune ca să pot avea mai mult, la aceşti bani?

(vreau să înţelegeţi că: am două cartele prepaid noi, dintre care am folosit deja una, şi mai am şi 3 tichete de reîncărcare de câte 5 EUR, dintre care deja am folosit unul + încă 4 EUR; dar asta o lăsăm la o parte. sunt dispus să mai dau încă 5 EUR pe o cartelă prepaid).

cu dotarea de care v-am pomenit, cât net pot avea?

AŞA SPUNE FURNIZORUL DE NET:

Fie că ai deja o cartelă PrePay sau îți activezi acum un SIM nou, ai bonus internet nelimitat timp de 30 zile la activarea unei opțiuni Internet PrePay de minim 10 euro credit din oferta curentă.
Din păcate eu nu am reuşit activare nelimitat din credit, ci, aşa cum spune Dl. Helper, trebuie plătit cu NUMAI cu cardul daca vrei asta. Deşi, din economia textului de mai sus, rezultă altceva, ...

Edited by nycolae, 27 June 2016 - 11:30.


#14
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnycolae, on 27 iunie 2016 - 11:09, said:

Domnule OrangeHelper, eu doresc să fac un lucru simplu de tot, atât de simplu încât l-ar soluţiona până şi Nenea Caisă din Poplaca.

vreau ca, având 10 EUR+TVA, să cumpăr o cartelă nouă şi să o folosesc timp de o lună activând pe ea net nelimitat.
----- am înţeles că acest lucru nu se poate ----
ok.

în acest caz, cu 3 x (10 EUR+TVA) cât net pot avea de la ORANGE pentru trei luni, cât ţine vacanţa?

3 x (10 x 6GB)?

există vreo opţiune ca să pot avea mai mult, la aceşti bani?

(vreau să înţelegeţi că: am două cartele prepaid noi, dintre care am folosit deja una, şi mai am şi 3 tichete de reîncărcare de câte 5 EUR, dintre care deja am folosit unul + încă 4 EUR; dar asta o lăsăm la o parte. sunt dispus să mai dau încă 5 EUR pe o cartelă prepaid).

cu dotarea de care v-am pomenit, cât net pot avea?

AŞA SPUNE FURNIZORUL DE NET:

Fie că ai deja o cartelă PrePay sau îți activezi acum un SIM nou, ai bonus internet nelimitat timp de 30 zile la activarea unei opțiuni Internet PrePay de minim 10 euro credit din oferta curentă.
Din păcate eu nu am reuşit activare nelimitat din credit, ci, aşa cum spune Dl. Helper, trebuie plătit cu NUMAI cu cardul daca vrei asta. Deşi, din economia textului de mai sus, rezultă altceva, ...


Salut,
Cu acel credit pe care il ai pe numar, sau pe care il poti reincarca, poti opta pentru orice optiune de internet (de 5, 6, 8 sau 10 euro credit, de aici https://www.orange.r...ndex.html?tab=2) care sa corespunda nevoilor tale de comunicare. De exemplu, poti activa, una din acestea si, online - reincarcare direct cu optiunea descrisa aici https://www.orange.r...itat/index.html, cu plata de pe card.
O zi buna,
Orange Helper

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,721
  • Înscris: 18.12.2007
nycolae: optiunea cu nelimitat a ramas valabila pentru cei care au beneficiat de ea in perioada ofertei. Pentru simurile noi e valabila aia cu inzecitul.

Edited by AlexEn, 27 June 2016 - 12:44.


#16
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
da? atunci asta tradusă în română ce înseamnă: *... sau îți activezi acum un SIM nou, ai bonus internet nelimitat timp de 30 zile la activarea unei opțiuni Internet PrePay de minim 10 euro credit din oferta curentă*

#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,346
  • Înscris: 20.10.2006
Optiunea e disponibila oricui reincarca online de pe pagina aia, eu cel putin nu am avut probleme.

#18
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 27.09.2005
Deci acum daca incarc o cartela veche cu optiunea aia din pagina aia voi avea internet nelimitat ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate