Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Nivel salariu - Junior Web Developer

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
curious_user27

curious_user27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.06.2016
Care este nivelul unui salariu ca si Junior Web Developer?

Ca si experienta de lucru am 3 luni intr-o firma ca si intern. Ca si competente ma descurc foarte bine pe frontend si bine pe backend/baze de date. Momentan inca sunt la facultate si m-am angajat ca frontend dev la o firma si as vrea sa stiu ce suma e media in cazul asta.

Edited by curious_user27, 25 June 2016 - 20:49.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
Nu exista un mercurial ! Totul sta in negociere, ce ai de oferit, cat vrea/poate sa ofere angajatorul, de cum ii merg vanzarile etc. Ecuatia e mult mai complicata.
Eu in decursul timpului m-am ferit sa intru in povestea asta, cat are X, cat e media, cat nu stiu ce. Am stiut ca valoarea cheltuielilor e cutare, sub ea nu aveam cum sa accept. Am mai pus o marja de "profit" si am fost multumit. Capra vecinului nu e interesanta, am acasa una si mai buna Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 25 June 2016 - 20:46.


#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Ce salariu ai acum, aproximativ?Posted Image


Asta ca sa iti dam un minim pentru negociere!

Edited by xmanyacs77, 25 June 2016 - 20:48.


#4
curious_user27

curious_user27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.06.2016
Pai eu sunt multumit de cat am obtinut, doar ca ma si implic in chestiile pe care le fac sa iasa foarte bine. De aia voiam sa-mi fac o idee. Momentan am aproape 2500 net

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013

View Postcurious_user27, on 25 iunie 2016 - 20:47, said:

Pai eu sunt multumit de cat am obtinut, doar ca ma si implic in chestiile pe care le fac sa iasa foarte bine. De aia voiam sa-mi fac o idee. Momentan am aproape 2500 net
Daca est capabil poti sa obtii......4000 net.
Viitorul suna bine?Posted Image

#6
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Cred ca suna ocupat.
El intreaba, cat e salariul mediu ptr un asa job la nivelul sau de pregatire si vechime, ca i se pare cam aiurea poate fata de cat spun altii ca au.

#7
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Targu Mures 1700-1800~ net.

Edited by ZIGZAG20, 25 June 2016 - 21:11.


#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003

View Postpisoiu22, on 25 iunie 2016 - 21:03, said:

ca i se pare cam aiurea poate fata de cat spun altii ca au
Oamenii sunt diferiti, nu exista egal intre ei. Iar cand cineva e nemultumit, poate face o cerere de marire, demonstreaza ca poate mai mult, pleca in alta parte unde i se da cat vrea etc. Asa ca sunt irelevante sumele altora.

#9
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Daca banii sunt pe PFA, e in medie. Pe carte de munca e chiar ok 2500.

Nu e bine sa ceri nici prea mult nici prea putin. Trebuie sa te documentezi bine, sa vezi ce te pun aia sa faci ca s-ar putea sa ai surprize Posted Image . In general la prima marire primesti bani la adevarata ta valore. La interviuri e bine sa intrebi ce va trebui sa faci, volumul de munca, tehnologii folosite, accentul pe calitate sau cantitate s.a.m.d Nu accepti orice oferta ca s-ar putea sa ai surprize, chiar daca banii ti se par ok. Majoritatea sunt banditi. Scriu lapte si miere in anuturi, iar realitatea e alta.

Edited by andy1992, 25 June 2016 - 22:10.


#10
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Depinde si in ce oras.

#11
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016

View Postcurious_user27, on 25 iunie 2016 - 20:38, said:

Care este nivelul unui salariu ca si Junior Web Developer?

Ca si experienta de lucru am 3 luni intr-o firma ca si intern. Ca si competente ma descurc foarte bine pe frontend si bine pe backend/baze de date. Momentan inca sunt la facultate si m-am angajat ca frontend dev la o firma si as vrea sa stiu ce suma e media in cazul asta.
Despre ce oras este vorba?

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,495
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcurious_user27, on 25 iunie 2016 - 20:38, said:

Ca si competente ma descurc foarte bine pe frontend si bine pe backend/baze de date.
Daca chiar te-ai descurca foarte bine pe front-end si bine pe backend/baze de date ai avea 2000+ euro ... probabil ai tu o notiune foarte vaga despre ce inseamna sa te descurci foarte bine pe front-end si bine pe backend (sau esti una din rarele exceptii care desi nu are experienta in munca se descurca foarte bine) Posted Image

Parerea mea e ca daca ai doar 3 luni de experienta, si aia ca intern, va trebui sa astepti sa ai minim 6 luni de experienta reala inainte de a avea pretentia la o marire de salariu. Daca chiar performezi bine in alea 6 luni poti cere cu tupeu 1000-1500 de lei in plus, iar intr-un an daca chiar esti bun poti creste rapid pana la 5000 de lei (in Bucuresti/Cluj, mai scade 10% pentru Timisoara/Iasi si 20% pentru alte orase mari)

Edited by utopium, 26 June 2016 - 11:01.


#13
Whisk3r

Whisk3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.02.2010
Cu un 1 an de experienta, aprox 3300-3500 lei net pt Bucuresti, la o firma destul de ok. Asta e suma medie, poti sa faci mai mult sau mai putin.
Daca iti place mediul de lucru, si inveti chestii acolo, ramai 1 an, nimanui nu-i place un job hopper.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate