Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Internet slab

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Buna ziua !
Am internet Fiberlink 100. De doua zile internetul este foarte slab la jocurile online. Din ce cauza oare ? Am ajuns sa am pingul la jocuri 1700.. Pana acum aveam maxim 60. Este o problema la mine in PC sau de la RDS ?

Multumesc !

#2
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
- daca ai router da-i un restart

- testeaza conexiunea folosind un alt calculator / laptop (de la un prieten/vecin), asa iti dai seama daca e de la calculatorul tau sau de la retea

Edited by CeapaIndustries, 24 June 2016 - 12:07.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
1) Cablul de internet e conectat direct in PC, sau la un router?
2) Doar in 1-2 jocuri e asa, sau in toate?

L.E.: si e foarte valabil si ce spune colegul @CeapaIndustries in legatura cu alt PC. Daca pe direct (cu cablul de internet conectat direct la PC) face asa atunci trebuie testat cu alt PC ca sa excluzi o eventuala problema software (driver, program scris aiurea, virusi) sau hardware (placa de retea)

Edited by Hider141, 24 June 2016 - 12:13.


#4
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostHider141, on 24 iunie 2016 - 12:11, said:

1) Cablul de internet e conectat direct in PC, sau la un router?
2) Doar in 1-2 jocuri e asa, sau in toate?

L.E.: si e foarte valabil si ce spune colegul @CeapaIndustries in legatura cu alt PC. Daca pe direct (cu cablul de internet conectat direct la PC) face asa atunci trebuie testat cu alt PC ca sa excluzi o eventuala problema software (driver, program scris aiurea, virusi) sau hardware (placa de retea)
1. Router
2. Ma joc doar doua jocuri online. In ambele am ping mare.

Ar mai fi ceva... Cred ca am un virus in PC. Pe siteuri de vanzari imi tot apare de la Great Deals magazine cu preturi mai mici. Sa fie aceasta problema ? Sa am un virus in PC ?

#5
raspberry

raspberry

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.05.2016
Conecteaza calbul direct la pc si testeaza viteza (eventual cu un laptop).
LE . Acum am vauzt ce ai scris despre acele reclame, e foarte posibil ca banda sa fie mancata de acei mici virusi specializati pe facutul banilor pe caulatoarele gazda. Un scan un antivirus live-cd nu strica !

Edited by raspberry, 24 June 2016 - 14:10.


#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Decat antivirus live cd sa pierzi ore intregi cu scanari si in final ajungi la reinstalare de windows, mai bine Linux live cd si lamuresti instantaneu problema.

#7
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Problema rezolvata deocamdata cu o reinstalare de windows. Multumesc pentru sfaturi !

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Super! Internetul nu are cum să fie slab, eu îmi îngraș internetul cu clisă de casă și rupe tot prin casă, la ultimul torent ce l-am dat jos s-a spart geamul :w00t:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate