Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Elephone P8000 vs Lenovo K3 note K50 vs...

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Vreau sa imi schimb telefonul si am pus ochii pe astea doua: Elephone P8000 si Lenovo K3 note K50. Astept si alte sugestii, bugetul este ~700 lei, nu ma omor dupa garantie asa ca cumpar o sa-l cumpar de la chinezi care au depozit in UE.

L.E. Forumul nu ma lasa sa pun link-ul cu P8000 de pe Gearbest cica este nepermis.

Edited by pufarin, 24 June 2016 - 11:47.


#2
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
De asta ce zici ? HOMTOM HT6 5.5" MTK6735P 64-bit Quad-core Android 5.1 4G Phone 13MP SONY 2GB RAM 6250mAh Battery

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
https://www.orange.r...k-reconditionat ia asta si lasa chinezaria aia de elephone...

https://www.quickmob...a06cf8ad1d3109a

#4
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006

View Postprimuministru, on 24 iunie 2016 - 13:30, said:

De asta ce zici ? HOMTOM HT6 5.5" MTK6735P 64-bit Quad-core Android 5.1 4G Phone 13MP SONY 2GB RAM 6250mAh Battery

Pacat ca nu are ecran FHD, oricum il trec in lista, multumesc.

View PostTruculMagic, on 24 iunie 2016 - 15:33, said:

https://www.orange.r...k-reconditionat ia asta si lasa chinezaria aia de elephone...

Decat sa dau ~940 lei pentru un sh mai bine un Redmi note 3 pro

View PostTruculMagic, on 24 iunie 2016 - 15:33, said:


Oferta este foarte buna, stiam de ea, multumesc, dar nu am incredere in vanzator, prefer un magazin chinezesc cu depozit in UE.

#5
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Daca vrei cu FHD ar mai fi Cubot X15 (il gasesti si pe cubot-romania), MEIZU M2 Note International Edition, Ulefone Viena 3GB RAM (sunt review-uri si pe la noi).Eu astept sa se termine presale la Homtom HT10 4G si sigur va mai scadea pretul.E un telefon de luat in seama.

View Postpufarin, on 24 iunie 2016 - 16:44, said:

Oferta este foarte buna, stiam de ea, multumesc, dar nu am incredere in vanzator, prefer un magazin chinezesc cu depozit in UE.

Ti-am dat Like pentru afirmatia asta.Merita !

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpufarin, on 24 iunie 2016 - 16:44, said:

Decat sa dau ~940 lei pentru un sh mai bine un Redmi note 3 pro

Ce SH ?
Am luat pana acuma 2-3 telefoane de la ei si n-am avut nici o problema.
Ai garantie 1 an, telefoanele sunt in stare perfecta de functionare. Ai si suport din partea celor de la samsung, gasesti accesorii, deci mai bine pun 50euro in plus, decat sa iau un homtom de la naiba, cu suport zero, garantie zero, calitate scazuta si fiabilitate mediocra cum au parte majoritatea telefoanelor din china. (exceptie face xiaomi, meizu, zte, huawei, oppo), restul sunt niste chinezarii in adevaratul sens al cuvantului.

View Postprimuministru, on 24 iunie 2016 - 17:21, said:

Daca vrei cu FHD ar mai fi Cubot X15 (il gasesti si pe cubot-romania), MEIZU M2 Note International Edition, Ulefone Viena 3GB RAM (sunt review-uri si pe la noi).Eu astept sa se termine presale la Homtom HT10 4G si sigur va mai scadea pretul.E un telefon de luat in seama.



Ti-am dat Like pentru afirmatia asta.Merita !

Cubot-ul ala e ca o caramida, e greu si nu prea am incredere in ei. Am butonat cateva ore unul (modelul x15). O sa intreb proprietarul zilele astea cand ma intalnesc sa imi zica cum se comporta telefonul.

Edited by TruculMagic, 24 June 2016 - 17:40.


#7
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View PostTruculMagic, on 24 iunie 2016 - 17:41, said:

Ai garantie 1 an, telefoanele sunt in stare perfecta de functionare. Ai si suport din partea celor de la samsung, gasesti accesorii, deci mai bine pun 50euro in plus, decat sa iau un homtom de la naiba, cu suport zero, garantie zero, calitate scazuta si fiabilitate mediocra cum au parte majoritatea telefoanelor din china. (exceptie face xiaomi, meizu, zte, huawei, oppo), restul sunt niste chinezarii in adevaratul sens al cuvantului.
Cubot-ul ala e ca o caramida, e greu si nu prea am incredere in ei. Am butonat cateva ore unul (modelul x15). O sa intreb proprietarul zilele astea cand ma intalnesc sa imi zica cum se comporta telefonul.

Am jurat ca nu mai cumpar Samsung si LG.Sunt satul de ei pana peste cap.Atat de partea de bloatware, cat si la partea de garantie si service.Cel putin cu service-ul LG reprezentat prin DiangiGrup m-am certat rau de tot.Cam acelasi lucru pot spune si de la cei de la QuickService. Sa nu mai aud in viata mea de ei.
Cubot-ul ala e un telefon cu specificatii mai bune decat un telefon brand.Este fabricat integral din metal și sticlă. Este un dispozitiv de tip unibody, nu vine cu capac detașabil și acces către baterie.Este foarte solid construit, se simte excelent în mână, materialele sunt de calitate, doar în dreptul finisărilor și al dimensiunilor fiind câte ceva de comentat.Display-ul lui Cubot X15 este unul de tip IPS-NEO, este superb din toate punctele de vedere și ar putea fi pus și pe telefoane din zona superioară de preț.
Cubot X15 vine cu Android 5.1 Lollipop lăsat neatins de producător, aplicațiile preinstalate practic nu există.Are în total 29 de aplicații, dintre care majoritatea sunt obligatorii, fără de care telefonul nu poate funcționa normal.Ceea ce pe unele telefoane rar mai gasesti asa ceva.
HomTom e o alta companie chineza care ofera telefoane de calitate la un pret accesibil si care promit mult.De altfel, daca urmaresti forumul XDA-developers ai sa gasesti multe pareri pro despre unul din modelele lor recent lansate.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
O sa il mai "butonez" si eu cand prind cubotul ala saptamana aceasta :)
Camera selfie am vazut ca se vede bine.

Si ce te face sa crezi ca ei nu au bloatware precum lg si samsung ? Deja au ajuns la maturitate, samsung ofera o interfata mult mai ok incepand cu generatia lui note 4, samsung j5, etc.
Este mult mai bine optimizata, la lg la fel cred ca este, cel putin am vazut ca g3-ul cu 2gb ram se misca foarte ok.

#9
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Capaciatatea bateriei Cubot-ului X15 este cam mica, in rest numai de bine.
P.S. Am uitat sa scriu in primul post, telefonul vreau sa mearga in reteaua 4G de la Digi.

#10
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Asta cu 4G-ul de la Digi e o problema.Trebuie verificat foarte bine daca stie frecventa.

#11
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Se pare ca doar K3-ul merge, dar asta are o mare problema, se incinge foarte tare, practic este de nefolosit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate