Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Windows Phone is dead?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2216 replies to this topic

#73
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
Hai sa zic si eu mai ales ca inca am lumia 625 cu wp 8.1 si m-am jucat cu el asa ca am constatat pe viu cum e treaba. Si treaba e ca nu ma surprinde ca win phone e pe duca: aplicatiile sunt niste glume proaste. Nu sariti ca nu-i vorba de facebook dar de browser si pdf reader: n-am gasit niciun browser decent, internet explorerul e varza uc browser e si mai varza niciunul n-are a d b l o c k (pe android uc browser are asa ceva) iar pdf readerele sunt sinistre si castrate rau, am instalat adobe reader si mereu da eroare de system am instalat si un reader de la microsoft dar ala n-are setari am mai instalat o gramada si niciunul nu are ce-mi trebuie: setari multe ca sa pot personaliza documentul. Cum se poate sa nu aiba  macar un browsersi un pdf reader bun ca doar nu-i luna de pe cer?
Sincer nu pricep cine ar putea folosi aplicstii asa limitate. Pana nu are aplicatii bune win phone nu are sanse. Parerea mea.

#74
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,940
  • Înscris: 18.10.2007
Poate ar trebui sa incerci un w10m si sa vezi daca gasesti aplicatii mai bune.

Eu am vazut in magazin cel putin 5 uwp pdf readers, eu folosesc foxit mobile pdf.

Edited by bullterrorist, 15 July 2016 - 06:26.


#75
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Lumia 625 are 512 RAM asa ca nu va functiona cum trebuie cu wm10! Si daca asta este parerea lui abulafius43 nu inteleg de ce nu trece la android.


#76
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
Pai lumia 625 nici nu-i telul meu principal l-am primit moka de la un prieten si ma joc cu el. Telul zilnic e un android of course. Stiu ca-i offtopic dar stie cineva daca 625 e compatibil cu  4 g-ul de la digi? Am inteles ca telul are si 4g si sunt curios.

#77
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postabulafius43, on 15 iulie 2016 - 11:38, said:

Pai lumia 625 nici nu-i telul meu principal l-am primit moka de la un prieten si ma joc cu el. Telul zilnic e un android of course. Stiu ca-i offtopic dar stie cineva daca 625 e compatibil cu  4 g-ul de la digi? Am inteles ca telul are si 4g si sunt curios.

Exista site-uri specializate pentru specificatiile tehnice ale telefoanelor, sau nu stii sa cauti decat jocuri!?

#78
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
No need for insults. Stiu sa caut de fapt am cautat pe gsmarena dar am inteles ca 4g-ul de la digi e mai ciudat de aia am intrebat daca 625 ar merge cu 4g de la digi.

#79
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Eu m-am pacalit cu Windows Phone 7.0, achizitionand un HTC HD 7 in 2011.

Desi telefonul avea specs destul de bune, Microsoft n-a binevoit sa ofere upgrade la Windows Phone 8.0, astfel lasand in ploaie multi utilizatori de WP.

Acest lucru mi se pare inacceptabil, mai ales cand vorbim de prima serie de clientela Windows Phone, in loc sa iti fidelizezi utilizatorii, tu ii fortezi sa schimbe telefonul, la nici dupa 1 an de zile.

Mai ales cand ai telefoane din 2011, precum Iphone 4S, care au primit update la IOS 9, sistem de operare lansat in 2015.Stiu ca se misca jalnic, dar tot e ceva, Apple arata totusi putina binevointa.

N-are rost sa zic de lipsa aplicatiilor din Windows Store, jalnic,

Degeaba se misca super fluid telefonul, daca nu am aplicatii, conteaza foarte mult tot ecosistemul, si mai putin specificatiile.


"Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me", de data asta trec pe Android, sau ma reintorc pe IOS.

Edited by kosmin90, 15 July 2016 - 15:03.


#80
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postabulafius43, on 15 iulie 2016 - 14:16, said:

No need for insults. Stiu sa caut de fapt am cautat pe gsmarena dar am inteles ca 4g-ul de la digi e mai ciudat de aia am intrebat daca 625 ar merge cu 4g de la digi.

Nu e nici o insulta, e o constatare. Daca stiai sa cauti gaseai!
Poftim "mura in gura": RCS&RDS 2600 (au platit cel mai putin), Orange & Telekom 800, 1800, 2600, Vodafone 800, 1800.

#81
Roxenia

Roxenia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.07.2016
Daca va plangeti de aplicatii: http://forum.softped...one-81mobile10/

#82
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Si rămâi cu "plânsul" . Am un Lumia 630 si cu siguranță nu voi mai lua WP. Dacă acum 2 ani cota de piață era de 10% acum a ajuns la 1%. Nu tu apps, nu tu terminale, nu tu gadgeturi compatibile asa ca nu văd cum să mai reziste mult.

#83
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Aha, deci... inapoi pe Faildroid :(

Edited by BlueHazard, 16 July 2016 - 21:00.


#84
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
2 noi telefooane cu wm 10 si continuum: ACER Liquid Jade Primo (500 €) si Alcatel Idol 4S 6070K (450€).
In august (in Romania) si HP Ellte X3 (600€).
Asta dovedeste ca fanii android nu au dreptate!

Edited by breitner, 22 July 2016 - 08:52.


#85
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,940
  • Înscris: 18.10.2007
Sunt curios de unde stii pretul elite x3 pentru Romania?

#86
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
De la Mama Omida!
Preturile sunt estimative, +/- 300 euro.

Edited by iliemirea, 22 July 2016 - 14:32.


#87
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postbullterrorist, on 22 iulie 2016 - 13:00, said:

Sunt curios de unde stii pretul elite x3 pentru Romania?

Eu am scris ca va apare in Romania in august iar pretul la Hp este estimativ (poate te inscrii pentru el pe site-ul oficial), pentru celelalte doua exista Edge (sau "goagal").

#88
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,940
  • Înscris: 18.10.2007
Sa nu fiu inteles gresit:
eu nu luam pe nimeni in deradere, pur si simplu nu am auzit nimic concret despre pretul din Rom. si nu ma asteptam la nimic sub 4000ron.

#89
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
O stire calda.. vezi Recode:
In mod surprinzător, Microsoft a mai gasit 2.850 de posturi pe partea de telefoane Windows, pe care sa le disponibilizeze...
Practic nu mai exiata vestigii ale preluarii Nokia din urma cu doi ani. 7.2 miliarde $ arumcati pe apa sâmbetei, la care se adaugă alte nenumărate miliarde rase de stocuri nevandute, publicitate etc.
Una peste alta, cred ca e una dintre cele mai catastrofale afaceri din istorie.
Bravo Microsoft!

Edited by dan_slack, 30 July 2016 - 17:45.


#90
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Pentru gama Lumia. Pacat.  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tR7eHP8BNLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by since2004, 30 July 2016 - 22:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate