Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Caminele CROUS Franta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut.
Am si eu o intrebare pentru studentii care au avut parte de cazare in Franta in caminele organizatiei nationale
CROUS, la una din universitatile de stat din Franta.
De curand am facut o cerere de cazare intr-un camin in orasul Nice la o univ de acolo si am primit pe mail niste
instructiuni cu ce documente trebuie sa le trimit. In acel fisier imi zice ca sa trimit respectivele documente la
adresa: CENTRE DE NUMERISATION DU CROUS de NICE-TOULON, TSA 24010, 59 901 LILLE Cedex 9.
Pentru cei care au avut de-a face cu asa ceva, aceste documente trebuie trimise neaparat prin posta la adresa asta?
Nu exista si o modalitate prin mail? Nu de alta dar are mule dezavantaje, in special timpul de ajungere (si mai si
scrie ca trebuie trimise sub 8 zile...). Ce se fac cei care se afla mai departe decat noi, in cat timp mai ajung?
Stie cineva cum se procedeaza de fapt in aceasta situatie?
Multumesc mult celui care raspunde!

Attached Files



#2
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Daca iti spune sa trimiti prin posta, trimiti prin posta.
Termenul de 8 zile nu e termenul in care trebuie sa-ti ajunga plicul la ei, e termenul stampilei de trimitere din Romania.

Deci tu trimite-l in timpul in care ti l-au dat ei, si de restul se ocupa posta.

#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"timpul de ajungere"
Mergi pana la un oficiu postal si intereseaza-te despre modalitati expediere , suntem in sec. 21 , plicul nu mai este dus cu postalionul , exista transport pe cai ferate, auto si dece nu par avion...vei fi surprinsa sa afli ca par avion ajunge mai rapid din ro in fr decit normal din birlad la oradea.

#4
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Mie imi pare destul de clar. Se trimit documentele printate, prin posta sau curier.

 anz, on 01 iunie 2016 - 08:17, said:

am primit pe mail niste
instructiuni cu ce documente trebuie sa le trimit.
Nu te jena sa dai un reply la mailul ala si sa intrebi ce te intereseaza. Ma gandesc ca sansele ca astfel sa primesti un raspuns corect si rapid sunt mai mari decat sansele pe care le ai sa primesti acelasi raspuns pe un forum din RO pe care poate nu-l frecventeaza cei care au fost cazati in acel centru universitar.

#5
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 01.05.2006
Vezi ca nu se specifica: "Posta Romana".
Deci poti sa trimiti cu DHL sau UPS sau oricare altul. Ajunge in 24 de ore. Sigur.

#6
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

 danaciu, on 01 iunie 2016 - 15:12, said:

Vezi ca nu se specifica: "Posta Romana".
Deci poti sa trimiti cu DHL sau UPS sau oricare altul. Ajunge in 24 de ore. Sigur.
Chiar asa de repede ajunge pana in Franta, in 24 ore?
Dar stii cumva si cat costa? sper ca nu cu sutele de lei...

#7
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 anz, on 03 iunie 2016 - 08:37, said:

Dar stii cumva si cat costa? sper ca nu cu sutele de lei...
ba pe-acolo...

off: eu sper sa te descurci mai bine in FR, ca aici vad ca iti e destul de greu sa gasesti informatiile de care ai nevoie. Un telefon la DHL sau UPS si in 5 min ai costul de expeditie. Pentru posta calculezi aici si tot pe site gasesti timpii de tranzit. Nu stiu cand ai primit tu chestia aia din FR, dar 8 zile se scurg repede (au trecut deja 2). Le-ai trimis macar mail ca sa afli ce te interesa?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate