Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
KingOfDion

KingOfDion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.03.2016
Am o nelamurire si vreau cateva raspunsi va rog frumos.

Am card la BCR, mi-am facut un cont paypal, toate bune si frumoase, mi-au fost extrasi de pe cont ceva bani de la paypal am inteles ca sa verifice ei nu stiu ce...urmatorul pas este sa ma duc la banca sa cer un extras de cont iar acolo din ce am inteles de pe siteul paypal este un cod format din 4 cifre pe care trebuie sa-l introduc pe site ca sa imi finalizez "fuziunea" intre banca si paypal, zic bine?

Eu am de primit 250 de euro de la cineva care sunt pe un cont paypal si de asta am nevoie eu de acest cont. Dupa ce imi finalizez contul paypal care ar fi urmatorul pas pentru a intra in posesia banilor? ce date trebuie sa cer/sa dau persoanei respective? Multumesc.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Trebuie sa-i oferi doar adresa de e-mail pe care ai folosit-o la crearea contului. Ulterior, dupa ce ai primit banii, pentru transferarea lor din contul tau Paypal in contul bancar pe care-l detii, va trebui sa aplici pentru Witdraw, optiune disponibila in contul Paypal. Comisionul pentru withdraw (retragere bani) este de 2 euro.

Edited by Ann0nyym0us, 31 May 2016 - 20:24.


#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
dupa ce ai contul paypal verificat, si primesti banii in cont poate iti apare Transfer Money,apesi si iti apare asa:

[ http://img.plici.ro/images/2016/05/31/paypal627ce.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
KingOfDion

KingOfDion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.03.2016
Am inteles, bun..pare simplu :))) sper sa reusesc...
Revin cu detalii ca maine o sa trec pe la banca sa ridic extrasul de cont.

#5
KingOfDion

KingOfDion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.03.2016
Am rezolvat gata, nu e mare lucru de facut. Pe extrasul de cont este un cod format din 4 cifre pe care trebuie sa-l bagi pe siteul paypal pentru "fuzionare". Multumesc, se poate inchide!

#6
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Salut. Am si eu 2 nelamuriri legate de paypal.

Mi-am facut cont la paypal si mentionez ca eu am si card payoneer. Am adaugat cardul payoneer in contul paypal, am introdus codul de 4 cifre si totul pare in regula. Insa am doua nelamuriri:
1. Nu am adaugat niciun cont bancar deoarece nu am. Cand primesc bani prin paypal, ii pot trimite pe contul payoneer ca apoi sa-i scot de la bancomat?
2. Pe langa cardul payoneer, imi apare in cont si "billing address". Am introdus adresa mea de acasa. O sa primesc ceva acasa legat de tranzactii?

Multumesc !

#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cardul payoneer este Mastercard, si withdeaw se poate face doar pe Visa.

#8
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Am un card Visa Electron de la Banca Transilvania, insa apare o eroare cand incerc sa-l adaug, imi apare ca este adaugat si cand ii dau sa confirm, imi apare mesajul "This card is not accepted. Please use a different card.". Ce pot face?

Legat de cea de-a doua nelamurire, voi primi plicuri acasa?

Edited by AK47SA, 19 July 2016 - 16:59.


#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu, poti sa stai linistit, parintii tai nu vor sti ce afaceri derulezi pe numele lor.

#10
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Va mai deranjez cu o intrebare. Am fost azi la BT in legatura cu problema mea si pare sa se fi rezolvat, Paypal mi-a acceptat cardul, vad ca mi-au luat din cont 5 lei, insa cand intru pe internet banking la extrasul de cont nu imi apare nimic. Oare daca ma duc la ei sa scot extrasul de cont va aparea acolo codul?

#11
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Asteapta cateva zile, nu apare instant.

Edited by Ann0nyym0us, 20 July 2016 - 19:13.


#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Vezi la tranzactii in asteptare, sau cum se numeste in BT24

#13
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Multumesc frumos !

#14
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 24.12.2010
la BT nu apare la tranzactii in asteptare. codul de regula vine in cca 3 zile. poti suna la call center in a 2-a zi, ei vad tranzactia inaintea ta si sa-i intrebi de cod, asta daca e graba!
si nu la extrasul de cont trebuie sa te uiti, ci in contul tau -> cautare tranzactii si acolo iti apare o tranzactie lunga si un cod gen PP1234.

#15
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre !

Mikaell, codul mi-a aparut in extrasul de cont online astazi si am putut confirma cardul. Totul pare in regula acum, insa o mica nelamurire am (inca una Posted Image ). Imi apare ca contul meu de Paypal este completat 80%, campul cu "bank" lasandu-l asa. Pot primi bani si sa-i scot de la bancomatul BT daca nu am completat nimic la "bank", nu?

#16
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 24.12.2010
nu ai cum sa-ti completezi contul 100%, pentru ca nu locuiesti in USA, doar americanii pot atasa un cont bancar asociat contului de paypal.

tu acum dupa ce primesti bani in contul de paypal, o sa dai withdraw/cashout pe cardul tau bancar (nu conteaza ce moneda folosesti pe paypal, euro dolar etc, banii iti vor intra in lei pe card, schimbul valutar se face automat) iar cand banii iti vor intra pe card, mergi la bancomat si ii scoti cu cardul. (verifica si online sa vezi cand iti intra banii, la BT dureaza cam 2-3 zile din momentul cand paypal ti-a dat acceptul, adica la statusul tranzactiei scrie COMPLETED, nu PENDING,  exceptand zilele nelucratoare si weekendurile).

#17
AK47SA

AK47SA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.03.2012
Cat dureaza sa imi ajunga banii in contul de Paypal din momentul in care sunt trimisi de persoana respectiva? Unde pot afla ce taxe si comisioane se aplica? Multumesc !

#18
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 24.12.2010
tranzactia dintre 2 conturi de paypal se face instant, iar cel care iti trimite bani tie, poate sa decida cine plateste taxa de transfer, el sau tu
mi se pare ca taxa de transfer este de 2.9% + 0.3 (euro sau dolari, depinde in ce moneda iti trimite).
pentru mai multe info, intra la ei pe site la sectiunea fees.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate