Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Intrebare reparatie imprimanta laser Samsung ML2010

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Buna seara,
Am o intrebare la dvs.
Imi puteti spune la ce centru de reparatii pot duce o imprimanta laser alb negru Samsung ML2010 in Bucuresti. Sectoarele 2,3,4.
Precizez ca am urmatoarea problema:
Imprimanta nu mai trage foile pentru a le printa, pur si simplu incearca sa ia o foaie si nu reuseste, ori o trage ia pana la jumate apoi se blocheaza. Nici o foaie nu mai paote fi printata. Cred ca acel motor s-a stricat sau acel dispozitiv caere apuca colile de hartie. Voi stiti care ar putea fi problema? Am reincarcat cartusul de vreo 6,7 ori pana acum fara probleme.
Am incercat si cu foi in parte dar nimic. Am incercat toate variantele posibile dar nimic.
Vreau sa o duc maine cu masina la un centru. Dar nu stiu incotro s-o apuc. Sper sa ma ajutati!
De asemenea vreau sa o si incarc de tus si sa curat lamelele eventual.
Daca ma puteti ajuta cu sfaturi sa-mi spuneti la ce centru de reparatii pentru imrpimante o pot duce aici in Bucuresti.
Si cat m-ar costa.
Va multumesc anticipat! Va sunt recunoscator

Edited by knight28, 31 May 2016 - 19:30.


#2
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
incearca cu alt tip de hartie...cumpara 2-3 coli de hartie mai buna si vezi ce zice.

#3
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,023
  • Înscris: 25.08.2010
Curata acel cauciuc de pe rola preluare hartie.

#4
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Yep. Rotita care trage hartia e de vina. Incearca sa o schimbi, sau sa o cureti cu niste servetele umede.

#5
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,023
  • Înscris: 25.08.2010
Daca cauciucul este foarte uzat se ppoate scoate si se roteste cauciucul astfel ca partea activa sa fie buna.

#6
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Yep, au dreptate colegii de mai sus. Curata rolele mai intai sau vezi daca sunt foarte uzate. Problema de acolo e, nu de la motoras. La un anumit interval de timp in functie si de cat de folosita este imprimanta acele role se murdaresc/uzeaza si trebuies curatate sau schimbate.

#7
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 27.07.2007
Daca pe aceasta imprimană s-au tipărit şi coli de carton, cam asta este problema.
Axul pe care este acea rolă de cauciuc, care tracteaza iniţial hârtia, este deformat în aşa fel încât rola de cauciuc apasă pe hârtie în prima parte a tragerii (primii 3-5 cm), dar apoi nu mai apasă cât ar trebui astfel încât hârtia să poată fi împinsă cu încă 3-4 cm ca să o prindă rolele de la ieşirea hârtiei din cuptorul de ardere / fuser.
Eu am încercat să îndrept acel ax (de fapt este un miniprofil "U" din tabla), dar fără un rezultat satisfăcător.

Posibil să fie doar acea rolă de cauciuc îmbâcsită / murdară cu "praf de hârtie" şi nu mai are o aderenţă bună la hârtie. Se poate curăţa cu o cârpă / disc demachiant cu apă+puţin detergent de vase şi apoi sters doar cu apă. Nu folosiţi ceva care poate conţine ulei (gen - soluţii de spălat geamuri) pentru că va patina hârtia şi mai rău.

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
in general de la praful care intra in ea se murdaresc si aluneca pe hartie.

posibil ca ai observat asta si la mouse, cum se formeaza acea mizerie sub el, exact la fel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate