Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Securitate

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mafriend

mafriend

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2016
Buna, anul asta termin liceul si vreau sa ma urmez facultatea de informatica. Ce ramura ar trebui sa urmez daca vreau sa invat despre secutitate? Multumesc !

#2
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Poate este vorba despre infosec?

#3
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 28.12.2005
Pune o lista de cursuri sa vedem ce se ofera. In functie de ce experienta ai in IT- programare, retele, baze de date, tehnologii web - te poti orienta spre un anumit domeniu de securitate.

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Securitatea informatică este o ramură a informaticii care se ocupă cu identificarea riscurilor implicate de folosirea dispozitivelor informative, cum sunt calculatoare, smartphone-uri, dar și rețele de calculatoare atât publice cât și private, și cu oferirea de soluții pentru înlăturarea lor.

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Daca devii cel mai bun haker din lume inseamna ca stii si cum sa oferi securitate  .De multe ori am impresia ca in spatele programelor de securitate se afla si hacuitori de PC-uri .

#6
costelo65

costelo65

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.01.2016
Cu respect și cer scuze dacă am greșit rubrica. Am luat din greșeală un fel de virus sub forma unui browser in limba chineza pe care nu-l pot dezinstala nici cu Revo Uninstaller. E trecut ca default browser ceea ce e foarte deranjant. Vă rog să-mi dați o soluție ca să scap de așa ceva și vă mulțumesc anticipat

Edited by MhG_40, 14 August 2016 - 11:51.
fara!


#7
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Te-ajut(te-ajutam), posteaza, te rog, un log,Farbar Recovery Scan Tool, aici.

Edited by MhG_40, 14 August 2016 - 11:57.


#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Buna seara tuturor . Ce se intampla cu acest site ? Nu pot deschide acest ziar local pe  care il citeam  frecvent .Imi apre aceasta eroare , de genul security  certificate is revoked . Cum fac sa il pot citi in continuare ? Mersi .
https://mont.ro/

Edited by GingisHan2015, 23 February 2017 - 20:56.


#9
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Verifica ceasul din bara , nu este la zi ! azi ii 23-02-2017

sitele mere bine !

Edited by tidicristi, 23 February 2017 - 21:11.


#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E buna data si ora tidicristi,  din pacate .Pana aici m-am descurcat si eu de pe  google , mai departe nu stiu ce naiba sa-i mai fac .Asa arata , 23 februarie 2017 . Ce altceva sa mai fac ?  E singurul ziar care face asa .Posted Image

Bre ,da acum vad ca merge din link .Ia sa vad daca si-a revenit si din google .

Hai ca e culmea . Din linkul  pus ca sa va arat merge site-ul .Din Google insa arata aia cu certificatul revoked .

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Vad ca e cum zici tu , e posibil sa aiba administratorul sitelui ceva probleme cu updatele de certificare ssl .

Daca tastezi mont.ro , merge imediat , dar prin google , apare ca nu e indexat corect , din cauza exprirarii ssl-ului .


htts://mont.ro merge , ala cu https://mont.ro , inca nu merge , poate nu e indexat inca de google .

Edited by tidicristi, 23 February 2017 - 21:31.


#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ce naiba sa-i fac ? Am tot butonat pe google dar sunt  cam afon , stiti asta .Am dat si un report la google da inca nu cred ca am rezolvat ceva .

Cred ca asta e . N-or fi trecut pe https . Clar .Mersi mult tidicristi .Posted Image

Edited by GingisHan2015, 23 February 2017 - 21:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate