Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Recomandare achizitie masa biliard pentru hotel

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Salutare,

Vreau sa achizitionez o masa de biliard de 7ft-8ft pentru un hotel. Masa nu va fi folosita pentru competitii, nu trebuie sa fie cu jetoane, este doar de hobby. Spatiul disponibil este de 5x3.5m, motiv pentru care as prefera o masa de 7ft.
Am gasit acest model pe net: http://www.insports....monton-7ft.html
Dar nu stiu cat de calitativa este. Din poze pare ok ca si format, cat si calitate.
Bugetul ar fi de maximum 1000 euro inclusiv TVA, fara variante de SH.
Este ok modelul selectat de mine, sau imi puteti recomanda un alt producator?

Multumesc :)

#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
5x3.5m ?

Adica aia este distanta intre pereti?  Este prea putin in cazul asta.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ajunge, daca taie tacurile in doua, sau foloseste tacuri de jucarie. Cu tacuri de 1,4 m zgarie peretii...

#4
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Spatiul este fapt in forma de L, cu latime de 3.5m pe o lungime totala de 10m, as putea sa o pun pe diagonala, si atunci mai castig ceva spatiu, si eventual sa raman la masa de 6ft.
Totusi, sugestii de producator?

#5
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View Postluci_flash, on 30 mai 2016 - 16:09, said:

Salutare,

Vreau sa achizitionez o masa de biliard de 7ft-8ft pentru un hotel. Masa nu va fi folosita pentru competitii, nu trebuie sa fie cu jetoane, este doar de hobby. Spatiul disponibil este de 5x3.5m, motiv pentru care as prefera o masa de 7ft.
Am gasit acest model pe net: http://www.insports....monton-7ft.html
Dar nu stiu cat de calitativa este. Din poze pare ok ca si format, cat si calitate.
Bugetul ar fi de maximum 1000 euro inclusiv TVA, fara variante de SH.
Este ok modelul selectat de mine, sau imi puteti recomanda un alt producator?

Multumesc Posted Image
Mai pune bine... Masa e folosita de clienti majoritatea obezi si supraponderali sa stea pe cant, sau cand sunt la rand, sa-si lase din greutatea corpului pe suprafata de joc. Una de 1000 nu te tine 3 luni, risti sa te dea si in judecata ca si-a rupt gatul cazand cu masa ta.
Cauta una cu suprafata din portelan, aia are suprafata din MDF, e pt folosit acasa cand te porti cu ea cu manusi.
Una cat de cat e intre 2000 si 3000 de euro + TVA

O masa pt hotel de 5 stele din lemn masiv de stejar cu suprafata din marmura este cca 30.000 de dolari.

#6
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007
http://mesebiliard.c...returi.php..iti alegi de aici.

#7
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostHedonist, on 30 mai 2016 - 19:10, said:

Mai pune bine... Masa e folosita de clienti majoritatea obezi si supraponderali sa stea pe cant, sau cand sunt la rand, sa-si lase din greutatea corpului pe suprafata de joc. Una de 1000 nu te tine 3 luni, risti sa te dea si in judecata ca si-a rupt gatul cazand cu masa ta.
Cauta una cu suprafata din portelan, aia are suprafata din MDF, e pt folosit acasa cand te porti cu ea cu manusi.
Una cat de cat e intre 2000 si 3000 de euro + TVA

O masa pt hotel de 5 stele din lemn masiv de stejar cu suprafata din marmura este cca 30.000 de dolari.
Fara suparare, nu exista suprafata din portelan ci se folosesc placi de ardezie sau in cel mai rau caz marmura. Daca initiatorul doreste sa afle mai multe , ma poate contacta pe privat.

ok am realizat ca era o postare mai veche...mia culpa

Edited by carens, 16 October 2016 - 18:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate