Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Job ca Asistent Medical

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare!
In septembrie termin facultatea de asistență medicală si îmi caut un loc de muncă în afara. Engleza o știu bine.
Este cineva pe aici care lucrează in domeniu afara?

O zi buna!!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007
Te duci asa, fara pic de experienta?

#3
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Daca nu ai cel putin 1 an experienta, nu te ia nimeni nici ca femeie de serviciu.Ai nevoie si de acte...autorizatie de libera practica, asigurare malpraxis, cel putin 1 an experienta.Termina facultatea si vezi daca-ti gasesti un loc pe undeva, apoi te gandesti cum sa ajungi pe-afara.

#4
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
De 1 an si 2 luni fac voluntariat la ambulanță. Voluntariatul este luat acolo in calcul?

#5
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
La ce rebuturi pe banda rulanta de viitori medici/asistenti ies din facultatile/postlicealele astea te ingrozesti. Sa incurci halucele cu policele - ti-am dat asa un exemplu - bine, poate nu e cazu' tau, tu fiind bine pregatit, desi mira-m-as, e jenant. Si problema care se pune este ca majoritatea astora slab, dar slab pregatiti, fara experienta sunt aspiranti la Franta, Germania, UK etc. Din partea mea duceti-va, mai bine ii mutilati pe aia decat pe noi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate