Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 

Întrebare despre depunerea unei plângeri la poliție

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
salut am si eu o intrebare in legatura cu un caz am "donat"pe un joc si i-am dat codurile paysafecard si dupa nu a mai raspuns eu am depus plangere la paysafecard si mi-au trimis acest raspuns


Quote

Divulgarea/ transmiterea codurilor PIN către o teră parte este o încălcare a Termenilor i condiiilor de utilizare pentru paysafecard.
În cazul ăn care ai fost victima unei fraude vă rugăm să raportai acest incident autorităilor. După momentul denunării incidentului, vom oferi orice altă informaie solicitată de acestea în cazul în care vom fi contactai.
Rămânem la dispoziia autorităilor în cauză pentru orice informaii necesare anchetei la următoarea adresa de e-mail: [email protected] .
Vă recomandăm să nu dezvăluii niciodată codul PIN al paysafecard-ului dumneavoastră i vă informăm că nu suntem responsabili în cazul unei utilizări necorespunzătoare al acestuia.

eu as vrea sa pun totus o plangere la politie ca nu e 20lei suma ca sa zic ca ma agit atat dar vreau sa il invat ca nu e bine ce a facut si vreau sa pun o plangere online si nu stiu cum sa forumlez exista un tipar pentru asa ceva ?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Iesi putin afara, ia 2-3 guri mari de aer curat, dupa care revino si incearca sa reformulezi intrebarea/nelamurirea, astfel incat sa intelegem si noi.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Dar de ce nu poti depune o plangere offline? Mergi si spui exact ce s-a intamplat.
Ai ceva date referitoare la acea persoana? Nume, adresa, etc...

#4
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
N-ai ce plângere să depui, tu i-ai dat codul/codurile - asta în caz că am înțeles problema.
Iar reclamațiile la poliție se depun numai personal, nu online :)

#5
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
am skype .. nu prea am date despre acea persoana

Edited by danstefan1996, 30 May 2016 - 11:07.


#6
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Din ce inteleg eu omul a fost credul , a dat niste coduri unuia care i-a promis pe nu stiu ce joc marea cu sarea , si acel individ nu il mai baga in seama , iar el a ramas cu banii dati .

In acest caz , initiatorul , si-a luat o teapa mare , termenii si conditiile de la paysafe , spun clar , ca nu trebuie sa spui codurile nimanui .

Teapa e teapa .

#7
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 althea, on 30 mai 2016 - 11:06, said:

N-ai ce plângere să depui, tu i-ai dat codul/codurile - asta în caz că am înțeles problema.
Iar reclamațiile la poliție se depun numai personal, nu online Posted Image
mane trebuie sa am niste facilitati de banii aia nu doar sa ii ia

 Power211, on 30 mai 2016 - 11:07, said:

Din ce inteleg eu omul a fost credul , a dat niste coduri unuia care i-a promis pe nu stiu ce joc marea cu sarea , si acel individ nu il mai baga in seama , iar el a ramas cu banii dati .

In acest caz , initiatorul , si-a luat o teapa mare , termenii si conditiile de la paysafe , spun clar , ca nu trebuie sa spui codurile nimanui .

Teapa e teapa .
eu am trimis sesizarea si au zis ca sa merg la politie eu vroiam doar sa aflu ip sau locul de unde au fost introduse sau sa rezolv amiabil

#8
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Este logic , oamenii nu divulga identitati , sau date cu caracter personal , ale clientilor oricui .

Trebuie sa aibe un temei legal , legea confidentialitatii ...

Nu poti sa dai oricui date despre oricine . asta e clar .

In plus , cei de la paysafe nu au nici o dovada ca acele coduri au fost cumparate de tine si folosite de o alta persoana , asta e clar .

Singurul lucru ce il mai poti face acum , este sa iti iei adio de la banuti , iar in viitor sa nu mai fi asa de credul .

Smecherii fac afaceri pe spatele ... credulilor , sa nu zic altceva .

Sper ca ai prins ideea

#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Poți să mergi să depui plângere că nu te ține nimeni, ideea e că pentru o pagubă de 20 de lei pe care nici nu știi cine ți-a făcut-o îți pierzi timpul degeaba.
Bucură-te că ai scăpat de prima țeapă din viața ta cu doar 20 de lei. Alții plătesc mult mai mult ca să se-nvețe minte.

#10
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 althea, on 30 mai 2016 - 11:13, said:

Poți să mergi să depui plângere că nu te ține nimeni, ideea e că pentru o pagubă de 20 de lei pe care nici nu știi cine ți-a făcut-o îți pierzi timpul degeaba.
Bucură-te că ai scăpat de prima țeapă din viața ta cu doar 20 de lei. Alții plătesc mult mai mult ca să se-nvețe minte.
is 200 lei eu am zis ca

Quote

ca nu e 20lei suma ca sa zic ca ma agit atat


#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Ce te opreste sa te duci la politie? V-a prostit internetul asta. Va face sa va fie frica sa iesiti in lume si sa bateti la o usa. Online nu ai ce rezolva.

#12
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 Power211, on 30 mai 2016 - 11:13, said:

Este logic , oamenii nu divulga identitati , sau date cu caracter personal , ale clientilor oricui .

Trebuie sa aibe un temei legal , legea confidentialitatii ...

Nu poti sa dai oricui date despre oricine . asta e clar .

In plus , cei de la paysafe nu au nici o dovada ca acele coduri au fost cumparate de tine si folosite de o alta persoana , asta e clar .

Singurul lucru ce il mai poti face acum , este sa iti iei adio de la banuti , iar in viitor sa nu mai fi asa de credul .

Smecherii fac afaceri pe spatele ... credulilor , sa nu zic altceva .

Sper ca ai prins ideea
pot avea dovezi am bonurile si daca e pot oare sa merg la magazinul de unde am luat si am vanzatoarea si camerele de filmat daca e sa am probe

#13
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
E, la 200 n-o uiți și n-o repeți.  

Ție nu-ți vor da filmările de la magazin dar poliția le poate cere.
Nu am idee cum o să probezi că ai fost înșelat și nu i-ai dat că așa ai vrut dar cum întrebarea ta a fost dacă poți depune plângere online și răspunsul l-ai primit... succes.

Edited by althea, 30 May 2016 - 11:34.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,248
  • Înscris: 01.12.2001

 danstefan1996, on 30 mai 2016 - 10:51, said:

am "donat"pe un joc si i-am dat codurile paysafecard
Daca ai donat, ce plangere sa mai faci?
Daca vindeai sau cumparai ceva si erai inselat puteai face plangere.

#15
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Hai sa o luam usor...

-Teapa.
-Nu mai fi asa credul pe viiitor.
-Foloseste-ti mai bine creierul cand o patesti.

Primul lucru pe care trebuia sa il faci era sa suni la ei si sa ceri blocarea codurilor.
Inventai alt motiv de siguranta nu ceva care e considerat ilegal de catre ei.
Cum nu te duci la banca sa reclami o tranzactie in care ala ti-a vandut ipsos in loc de cocaina pe net.
Acum e ditamai beleaua fiind vorba de infractiunea de inselaciune la mijloc.

Poti sa TE DUCI sa depui plangere la politie.
Nu o sa rezolvi mare lucru.
Astia de la politie nu au ce face decat sa contacteze firma care detine jocul si sa ceara date despre ala.
Daca e tepar de profesie (vpn + cont de mail doar ptr joc + eventual cartela de telefon doar ptr verificari ).
Daca jocul asta mai e si in afara EU vai si amar.

Filmarile din magazin sunt fix pixul. Pe filmare nu o sa apara valoare bonurilor si nici pinurile e paysafe. Ai chitantele e suficient.

Singurul lucru pe care mai poti sa il faci acum e sa suni la paysafecard si daca prostul ala nu a consumat deja creditul sa soliciti blocarea pinurilor.
Daca nu rezolvi nimic TE DUCI la politie , depui plangerea frumos si apoi vorbesti iar cu astia de la paysafe in speranta ca poate recuperezi banii.

Later edit.
Sper ca ai fost suficient de inspirat sa salvezi logurile din discutia ta cum s-a desfasurat ea in care i-ai dat codurile sau ai niste screenshoturi la discutie.
Ca speranta moare ultima...

Edited by Jammalan-the-Prophet, 30 May 2016 - 11:54.


#16
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Nu trebuie sa dai coduri. Site-urile care se respecta au donatii automate prin PSC, in care bagi codul pe site-ul PSC, nu la terti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate