Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Imprimanta HP deskjet 3525 nu imprima

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Deci am o imprimanta HP si cand dau sa copiez ea lucreaza dar scoate foile albe
Tin sa mentionez : Am crezut initial ca e de la cartusul pe care il incarcam mereu si am cumparat unul nou si nimic
Acum am pus spirt acolo la cap si sper sa mearga dar nu stiu sigur... Cateva sugestii

#2
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
Eu am un canon MP540 si am avut aceeasi problema. Am scos capul si l-am pus intr-un castron cu otet (cred ca mergea si alcool), l-am tinut ~10 min dupa care l-am clatit la robinet. Am asteptat sa se usuce si l-am pus inapoi in imprimanta. La mine a functionat.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Duzele din capul de imprimare infundate.
Cartusul e doar rezervorul cu cerneala.
Du-o la un service. Insa e posibil sa fie compromisa definitiv.
Se folosesc solutii speciale, abur sau ultrasunete pt curatare. NU spirt.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Inainte de service eu as propune sa incerci sa listezi ceva (nu sa copiezi). Asa iti poti da macar seama daca e intr-adevar de la capul de printare (ceea ce s-ar putea sa se rezolve usor), sau te pregatesti de o noua imprimanta.

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Ai soft-ul de diagnoza si remediere , ruleaza-l . Posibil cartusul nu face contact complet la contacte , se interpune ceva intre cartus si locas .

#6
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Am avut si eu aceeasi problema la un Hp 209a , daca mai tin eu bine minte modelul imprimantei .

Am cumaprat 500 ml de alchool izopropilic , am scos capul de printare ( Print head-ul ) , l-am pus intr-o cutie de smantana ( galetusa ) spalata bine inainte .

Am turnat alchool cat sa acopere capul , apoi am pus capacul , ca sa nu se evapore .

Am lasat toata chestia asta circa 48 de ore . Operatiunea am inceput-o vineri seara , iar pe week-end am fost plecat si nu am avut timp de ea , insa , cred ca e de ajuns si daca o lasi  o noapte .

Dupa aceea am scos capul de printare din solutie si l-am lasat sa se uruce ,  insa nu de tot .

Am introdus cartusele . si i-am dat sa printeze cateva foi , pe care am pus toate culorile posibile , inclusiv negru .

Am folosit vreo 10 foi pe care le tot re introduceam , caci nu ma interesa ca se suprapune ceea ce se printa , voiam doar sa isi dea drumul la treaba .

Dupa ceva insistente , si-a revenit .

Alchool-ul se gaseste pe la toate magazinele de electronice . sau se comanda de pe internet . e ieftin

Sper ca ti-am fost de folos , succes .

#7
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Cum as putea eu sa scot capul de printare de pe modelul meu

#8
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Aici : http://h10032.www1.h...anual/c03355292

Ai detalii despre imprimanta , si instructiuni .

In principiu este usor . scoti toate cartusele , iar apoi vei avea acces sa scoti si capul de printare .

Cam asa ceva ar trebui sa arate capul de printare :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qI_W4VKGyRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Numai ca tu in loc de solutia aia , folosesti ce ti-am spus , alchool izopropilic

Edited by Power211, 30 May 2016 - 10:51.


#9
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Modelul mentionat are print head dedicat cu 4 cartuse ( 3 color + 1 negru)
Montarea cartusului in cap trebuie facuta cu atentie - se rupe sigilul de la capat pentru a permite aerului sa intre in cartus
Alcool se pune in diuzele de la cap , cel mai bine se foloseste solutie DHR , se lasa citeva minute dupa care se monteaza cartusul si se da print . Diuzele din cap sunt situate in partea inferiora , acolo unde cupleaza cartusul cu print head-ul si au niste site foarte fine .
Mai ai tus in cartuse ?
Imprimanta a fost initializata?

Edited by xilo, 30 May 2016 - 10:55.


#10
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016

 xilo, on 30 mai 2016 - 10:53, said:

Modelul mentionat are print head dedicat cu 4 cartuse ( 3 color + 1 negru)
Montarea cartusului in cap trebuie facuta cu atentie - se rupe sigilul de la capat pentru a permite aerului sa intre in cartus
Alcool se pune in diuzele de la cap , cel mai bine se foloseste solutie DHR , se lasa citeva minute dupa care se monteaza cartusul si se da print . Diuzele din cap sunt situate in partea inferiora , acolo unde cupleaza cartusul cu print head-ul si au niste site foarte fine .
Mai ai tus in cartuse ?
Imprimanta a fost initializata?
Da cartusul negru este nou nout! Pur si simplu nu printeaza. Adica ea lucreaza dar nu arunca cerneala...

#11
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Am mai spus mai sus , capul de printare .

#12
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
E nou si nu si-a dat drumul la tus, scoate-l si stringe putin de el , vezi daca pisla se umple cu tus sau nu.
Poate vechiul cartus a fost schimbat tirziu si s-a consumat tusul de pe traseu astfel trebuie amorsat circuitul cu ajutorul programului din calculator .
Ai scos sigilul de pe capat ?

#13
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
am vazut. doar ca la modelul  meu trebuie desfacuta carcasa

#14
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Are cateva suruburi , cu grija si putina atentie , in 2 ore nu ai ce face .

In principiu nu e o operatiune grea . este doar migaloasa .

#15
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Acum am scos cartusele si o  sa las sa se evapore . Sa vedem ce dracu s-o intampa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate