Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare camera web

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Azi a fost ziua mea, am facut rost de ceva banisori si am nevoie de ajutorul vostru. Fac tutoriale cu orga pentru youtube, am luat pentru acest lucru o camera A4tech pk-920h HD 1080P care a avut un pret tentant si m-a pacalit prin specificatii. Din pacate este foarte proasta. Am incercat prima data sa fac cu ea jocuri horror pe youtube cu facecam insa rezultatul era execrabil. Eu ma miscam sacadat iar ce vorbeam era pe langa. M-am lasat pagubas si m-am apucat de tutoriale cu orga. Din pacate este foarte aiurea si ma chinui cu ea. In primul rand se vede cu un fel de ghosting cand misc degetele pe clapa iar daca scad luminozitatea din WebCam Companion 4 se vede mai fluent insa foarte intunecat. Sunetul il trag prin line in direct din orga insa tot asa, se trage pe langa imagine.
As dori sa iau alta mai buna, sa se vada fluent chiar si la lumina mai proasta deoarece stau la parter si este intuneric mai ales in zilele ploioase si sonorul sa coincida cu imaginea. Am sanse sa gasesc o camera web care sa mearga cum trebuie sau toate au aceste neajunsuri? Ce imi recomandati? Nu mai ma iau dupa specificatii ca la unele cred ca sunt puse la misto. A mea are rezolutie 1080p dar doar atat. Claritatea e slaba. Ca buget nu stiu ce sa zic 500 lei maxim? Sau nu am sanse la ceva bun in acesti bani? Bineinteles ca nu am pretentia sa se vada ca la ProTV care au camere de la suta de milioane in sus dar nici ca a mea.

Edited by gerbil, 29 May 2016 - 22:47.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
la multi ani gerbil

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
din pacate acele specificatii este posibil sa le fi citit gresit, nu neaprat ele sa fie inselatoare.

acea rezolutie este pt poza, nicidecum pt filmare, ai sa vezi destule camere care se lauda cu FHD, insa la filmare sunt si cu 640.

nu stiu in domeniul asta ce sa-ti recomand, voi lasa pe colegi

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

 Dany_Darke, on 29 mai 2016 - 23:02, said:

la multi ani gerbil

Multumesc. Filmeaza la rezolutie 1080p sau 720p dar se vede prost.

#5
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
http://www.logitech....pro-webcam-c920

#6
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Dar ceva in genul asta?

http://olx.ro/oferta...html#fb3960250d

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc, am luat acel Logitech. Diferenta de la cer la pamant fata de cealalta. Singurul incovenient este ca nu se poate intoarce camera cu susul in jos. Asa faceam cu cealalta cand filmam clapele orgii ca sa se vada normal. Exista vreun program in care se poate intoarce maginea in timp ce imprima? In programul Logitech nu exista vreo setare de genul.

#8
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Logitech C920

L.E Sa o folosesti sanatos

Edited by serban_bogdan, 30 May 2016 - 21:07.


#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate