Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TVR și Dolce Sport transmit partida România-Georgia, ultimul meci amical al Naționalei înainte de Euro 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
petryca92

petryca92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 29.07.2012
[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2016/05/echipa-nationala_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Televiziunea Română și Dolce Sport vor transmite pe 3 iunie ultimul meci de pregătire al naționalei înainte de Euro 2016, partida pe care naționala o va juca împotriva Georgiei. Meciul se va disputa de la ora 21.00.

TVR va difuza și meciurile echipelor pe care România le va întâlni la Euro 2016 sau în preliminariile Mondialelor din 2018.
Începând de duminică, 29 mai, până vineri, 3 iunie, telespectatorii TVR văd fotbal european la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD, precum și online, pe TVR+.

Vineri, 3 iunie, la ora 21.00, reprezentativa României joacă, alături de naționala Georgiei, ultimul meci de verificare înainte de EURO, cu o săptămână înainte de confruntarea cu Franța de la Paris, partidă ce va deschide competiția continentală.

Totodată, va fi prezentat oficial lotul cu care România va participa la Campionatul European. Pe Arena Națională, fanii vor avea ocazia să-i vadă pe cei 23 de fotbaliști aleși de Iordănescu jucând împotriva unui adversar care, în șase meciuri directe cu „tricolorii", nu a reușit decât două egaluri. Partida România-Georgia va transmisă în direct la TVR 1 și TVR HD, comentată de Marian Olaianos și Dragoș Bocanaciu. Atât înainte de meci, de la 20.40, cât și după fluierul de final, Cristian Mîndru va realiza emisiunea Studio fotbal.

Până la confruntarea României cu Georgia, TVR va difuza meciurile adversarele „tricolorilor” din grupele EURO 2016. Astfel, în această duminică, de la ora 18.30, TVR 3 și TVR HD transmit în direct partida Albania-Qatar, disputată în Hartberg, Austria, unde albanezii au cantonamentul; comentariul pentru această întâlnire este asigurat de Bogdan Tomulică.

Miercuri, pe 1 iunie, de la 21.45, la TVR 2 și TVR HD poate fi văzut meciul Polonia-Olanda, comentat de Emil Hossu-Longin; evoluția polonezilor este de urmărit, cu atât mai mult cu cât elevii lui Iordănescu se pot confrunta cu ei în optimi și îi vor întâlni cu siguranță în noiembrie, în preliminariile CM 2018.

Vineri, 3 iunie, de la 19.00, telespectatorii TVR 2 și TVR HD văd Elveția-Moldova, în direct de la Lugano, ultimul meci amical al elvețienilor înainte de turneul final, comentat de Bogdan Tomulică.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Echipa Romaniei va invinge echipa Georgiei!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 29 May 2016 - 18:12.


#3
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
cand aud de tvr eu ăsta comunist vomit .

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Cand aud de dolce-enachescu vomit mai puternic

#5
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Hahahha... Toate meciurile se vad la Dolce Sport! Posted Image

#6
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011

View Postviks, on 29 mai 2016 - 18:14, said:

cand aud de tvr eu ăsta comunist vomit .

de ce vomiti ,ca nu-l are pe Maruta si nici miresa pt ginere???
TVR ,asa cum e el,plin de datorii este ultima ramasita de cultura televizata din tara asta amarata!

#7
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 10.04.2009
TVR ≠ Cultura (in afara de cultura furtului din banii cetatenilor)

asta de cativa ani de zile... inainte mai era o Teleenciclopedia, un film mai de Doamne ajuta, acum nimic!

eu ma intreb cum isi platesc salariatii daca ei sunt in Faliment... hmm

#8
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
https://www.facebook...370571826293516

"TVR nu încetează să mă uimească cu profesionalismul lor desăvârșit. Ei au și un post normal, și unul HD. La ăla HD transmisia nu e la fel, n-are reclame, de fapt în general pe timpul pauzei se emite altceva. Dar pentru că nu stă nimeni să calculeze ca timpul mort de pe TVR HD să fie egal cu cel al reclamelor de pe TVR Normal, astăzi s-a revenit de două ori în direct cu 1-2 minute înainte ca oamenii care comentau să afle asta. Microfoanele, bineînțeles, deschise. Ocazie cu care am auzit:
- ”De-abia aștept să se termine căcatul ăsta de meci și să ajung acasă, că am trei beri de alea mici în frigider!”
- ”Ai văzut că Japonia a bătut Bulgaria cu 7-2, mânca-ți-aș?!”
- ”Acuma (în repriza secundă - nota mea) o să vedem multe schimbări, goluri, dracu să le ia, vedem de toate!”"

#9
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
N-au zis chiar aşa, dar pe-aproape... :P

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Jk6eOieIrk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

View PostCipry7, on 04 iunie 2016 - 20:16, said:

N-au zis chiar aşa, dar pe-aproape... Posted Image
(...)
Mda, „aproape” că semăn și eu cu Robert Redford... sau cu Julia Roberts...Posted Image

Edited by crislacor, 05 June 2016 - 00:57.


#11
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Eu cred că totuși ai ceva ce-mi amintește de Robert Redford: sexul masculin. :naughty:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate