Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sfaturi dezinfectare ramasite virusi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
Mi-am lasat laptopul cumnatamiului cateva zile, dupa ma suna "vezi ca am reusit sa il infectez, l-am inchis acum si te astept pe tine sa vezi ce ii poti face"
Can am ajuns am vazut ca toate browserele erau compromise aveau ca homepage www  -searching.com, ce am zis eu, eh, a instalat ceva si e doar un toolbar tampit

Am luat Revo Uninstaller si am inceput sa sterg toate browserele, inclusiv programe suspecte aparute instalate (gen dns unlocker) si la edge si Internet Explorer le-am dat resetare totala
Dupa am dat un clean cu AntiMalware bytes, a gasit 536 de obiecte infectate, sters tot, credeam ca am scapat, dupa cateva ore ma trezesc ca searching apare din nou, mai dau o scanare totala cu antimalware in safe mode, curatat tot

Dupa dau la notificari si gasesc ca Windows Defender, firewall oprite, caut pe google solutii, le reactivez, dupa ce reactivez windows defender, nu trece 30 minute si apare ca a gasit niste virusi si ii elimina

De data asta dau scanare cu Adwcleaner, gaseste si asta cateva nimicuri, sterg tot

Spre seara windows defender apare ca a mai gasit ceva, de data asta dau clean cu Junkware Removal Tool, si asta gaseste ceva, sterg tot

In ultima seara windows defender a mai gasit ceva, practic in fiecare noapte pe la orele 2-3 windows defender mai gaseste cate ceva

aici sunt niste loguri
prima scanare antimalware Attached File  mbam first scan.xml   234.19K   4 downloads
a doua scanare din safe mode Attached File  mbam second scan.xml   32.72K   3 downloads
scanare adwcleanerAttached File  AdwCleanerC1.txt   6.81K   5 downloads
scanare JRTAttached File  JRT.txt   970bytes   0 downloads

am dat azi noapte o scanare completa cu windows defender(din nou) si continua sa nu gaseasca nimic, doar dupa o perioada troienii apar parca de sub pamant...
lista cu ce a eliminat windows defender
Attached File  Screenshot_5.png   33.94K   84 downloads
dynamer!ac ala continua sa tot reapara

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Baga un firewall setat pe manual si vezi pe ce adrese incearca sa-si descarce singur malware-ul, apoi blocheaza-le.
Ti-a dat si tie macar un pahar cu apa?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
AutoKMS ? Ok. Topic inchis.
Vrei sa scapi de virusi ? Foloseste softuri originale nu piratate si infectate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate