Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

probleme de sanatate generate de lucratul la birou

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011
Sa va aud: :)

http://www.computerw...-body-down.html

Care aveti, de care, cum va paziti si cum va tratati...

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Sedentarismul trebuie combatut prin sport/miscare, restul tin de om si mostenirea sa.

#3
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
vezi ca se fac angajari pe santier la sapat santuri... sau la lopata

Edited by baubig, 29 May 2016 - 12:09.


#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Oca.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Lasa ca am lucrat eu intr-un depozit de lactate si mi-am distrus articulatiile in ultimul hal astfel ca o munca de birou este ceea ce caut momentan sa adun bani sa ma pot trata.Cred ca tu OP habar nu ai ce inseamna cu adevarat munca fizica,crezi ca e zumba?Pe santiere cari ciment/beton/roabe cu pamant ridici structuri grele de lemn/metal in pozitii care mai de care,in depozite cari produse pana-ti vine a f*Te (in cazul meu si prin frig).

#6
Nissu

Nissu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.09.2015
Ce probleme îți faci și tu... Mișcarea o poți face în timpul liber, iar de alimentație poți avea grijă la fiecare masă (fără junk food). Scurt și la obiect. Munca fizică e mult mai urâtă decât ceea ce faci tu, așa că nu îți mai face griji în privința sănătății. Posted Image

#7
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View PostNissu, on 29 mai 2016 - 13:22, said:

Ce probleme ĂŽți faci și tu... Mișcarea o poți face ĂŽn timpul liber, iar de alimentație poți avea grijă la fiecare masă (fără junk food). Scurt și la obiect. Munca fizică e mult mai urâtă decât ceea ce faci tu, așa că nu ĂŽți mai face griji ĂŽn privința sănătății. Posted Image
eeee stai linistit omu'vrea sa ne zica ca el sta la birou domne are munca grea ...ce sa ne mai belim...

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Boala-i boala indiferent cum ajungi sa o iei si de nedorit la nimeni. Iar a face tot ce-ti sta in putere pentru a te feri iarasi nu-i de condamant, indiferent de meserie.

#9
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Stresul e cel mai mare contribuitor la orice boala. Daca atunci cand vi acasa te gandesti tot la proiectele de la munca, daca si acasa faci in continuare proiecte, daca nu te gandesti decat la termene limita, tinte de atins si daca ai cosmaruri in care managerul iti pune termene limita din ce in ce mai nerezonabile, atunci ai face bine sa faci multi bani din slujba ta, nu de alta dar tratamentele o sa fie foarte scumpe, ca sa nu spun ca s-ar putea sa mori mai tanar decat crezi. Unii oameni pun bani deoparte pentru casa, altii pentru o masina, altii o sa puna banii deoparte pentru cancer.
Apropo nu am vazut pe vreunul care sa ia averea pe partea ailalta, iar copii o vor pierde rapid oricum.

Edited by _-AppleS-_, 29 May 2016 - 14:45.


#10
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007
Toate chestiile alea din articol sunt cat se poate de reale. La alea as mai adauga hemoroizi si ingrasat excesiv din cauza scaderii metabolismului si a stress-ului acumulat.
Si nu, 2 ore de mers la sala o data la 2 zile nu rezolva problemele astea, dupa cum s-a descoperit recent. Cel mai bun lucru mie personal mi se par birourile unde poti lucra din picioare, doar ca tre sa investeasca si firma o groaza de bani in ele.

#11
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Mai adaugam
https://ro.wikipedia...ndromul_burnout

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate