Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

Blog-ul lui Tolontan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
Ce parere aveti de activitatea facuta de dl Tolontan ?

http://www.tolo.ro/

#2
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Nu cunosc activitatea lui, n-o citesc. Personal nu pot sa trec peste greata care mi-o provoaca persoana numita Tolontan astfel ca nu-l citesc.

Din ce am auzit, pare a fi un mare justitiar care in trecut s-a hranit putin din banii Crescent.

Edited by Bucifon, 27 May 2016 - 09:23.


#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Cine e Tontalan asta?

#4
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Coseriu, vad ca iti place sa faci topicuri aiurea si dublate.
Tolo nu e decat o trompeta, care livreaza mai departe dosare servite, gata facute si documentate de la diversi.

#5
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
In ultimul timp a iesit la lumina cu Hexi Pharma. Dar intr-adevar in ultimul timp activtatea lui este de "justitiar"Posted Image Sa vedem daca sursele au fost bune, si cat rezista.

#6
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015
Tolontan a fost o vuvuzea varanista, acum este o vuvuzea pseudo-independenta

#7
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postvubiv, on 27 mai 2016 - 09:25, said:

Coseriu, vad ca iti place sa faci topicuri aiurea si dublate.
Tolo nu e decat o trompeta, care livreaza mai departe dosare servite, gata facute si documentate de la diversi.
Am cautat despre el,si nu am mai vazut topic facut.Totul mi-a atras atentia ,dupa emisiunea de aseara despre hexi pharm,si intre-adevar am dublat topic-ul  despre acest subiect .Nu stiu daca mai merge sters,am incercat dar nu am reusit :-??

Edited by Coseriu, 27 May 2016 - 09:50.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Nimeni nu-i perfect.

#9
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010

View PostCoseriu, on 27 mai 2016 - 09:33, said:

Am cautat despre el,si nu am mai vazut toping facut.Totul mi-a atras atentia ,dupa emisiunea de aseara despre hexi pharm,si intre-adevar am dublat topingul  despre acest subiect

Posted Image Posted Image Posted Image

#10
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View PostCoseriu, on 27 mai 2016 - 09:33, said:

am dublat topingul
Ce-ai facut ma? De care este, cu frisca sau cu ciocolata?

#11
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
"toping-ul" e de capsuni sau caramel ca nu mi-e clar ?

#12
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFreeThinker, on 27 mai 2016 - 09:44, said:


Posted Image Posted Image Posted Image
Incercam sa ii explic dumnealui:)) stia despre ce vorbesc.

#13
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Un cretin ca sursele lui cand l-au informat ca s-a batut palma in achizitia iupisiului de catre ercees...Posted Image

#14
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010
Cătălin Tolontan m-a făcut să înţeleg în sfârşit de ce preşedintele, primul ministru şi cei cu bani din România se tratează în străinătate. Naiv cum sunt şi „mândru că sunt român” credeam că noi chiar facem parte din UE, nu suntem numai o piaţă de desfacere, o ţară a lumii a III-a folosită pe post de groapă de gunoi. Mulţumesc Tolontan!

#15
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
Ei cunosc cel mai bine situatia spitalelor din Romania.

#16
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016
E un jurnalist bun cu un stil placut si idei rezonabile de cele mai multe ori. Eu fiind mai schizofrenic de felul meu sunt mai rezervat in cel priveste de cand am citit despre speculatiunile care ii vizeaza familionul.
Daca ar fi sa-l compar cu jurnalistii de azi pe o scara de la 1 la 10 i-as da nota 9 spre 10.
Mie imi plac jurnalistii cu stil, foarte educati si inteligenti, cu ceva cultura etc.
As zice cam asa : CTP, Hurezeanu, Iaru, TRU ( desi asta are un stil mai ciudat, prea multa forma si prea putin continut uneori ) etc. Imi plac jurnalistii sa la zic asa "mai scriitori" si cu ceva coltura, ii pun inaintea smecherasilor astora glumeti cu pamflete , cu nu stiu ce, sau a moralistilor cu spume. Ii citesc si articolele lu Plesu din cand in cand sa par si eu intelectual. :D
E si Tolo pe acolo pe undeva , printre preferintele mele in materie de analiza , stil si mai putin mari dezvaluiri, dar banuitoro-schizofrenic cum sunt , ca eu vad peste tot agenti in presa, ma cam uit stramb la el uneori. :D Asa e cu astia cu teoriile conspiratiei....
Dintre cotidiane la Adevarul am vazut o concentrare mare de scriituri interesante pe centimetru patrat.
Dintre educatii "scenaritici" fara indoiala il prefer pe Cristoiu. Numai ca si asta , in mintea mea speculativo-paranoico -schizofrenico-isterica pare dintr-o zona, nu spui care. :D
Ma mai amuza uneori si ironiile lu Chirieac...
Presa noastra nu duce lipsa de oameni talentati. N-or mai fi scriitorii de oidinioara, dar sunt destui tipi de citit si Tolo e printre ei.
Prefer stilul analitic pamfletului , dintr-un articol ceva mai analitic am mai multe de invatat.

#17
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostSidorin, on 27 mai 2016 - 09:51, said:

Cătălin Tolontan m-a făcut să înţeleg în sfârşit de ce preşedintele, primul ministru şi cei cu bani din România se tratează în străinătate. Naiv cum sunt şi „mândru că sunt român” credeam că noi chiar facem parte din UE, nu suntem numai o piaţă de desfacere, o ţară a lumii a III-a folosită pe post de groapă de gunoi. Mulţumesc Tolontan!

APROPO ! Bine punctat, nu prea am vazut politicieni sa se trateze in spitalele romanesti, si din ce aud, nici rudele, oare astia stiau ei ceva despre acele infectii?, despre eficienta dezinfectantilor ?

#18
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View PostPlaton, on 27 mai 2016 - 10:09, said:

APROPO ! Bine punctat, nu prea am vazut politicieni sa se trateze in spitalele romanesti, si din ce aud, nici rudele, oare astia stiau ei ceva despre acele infectii?, despre eficienta dezinfectantilor ?
Normal ca ei stiau.In emisiunea Antenei 3 de aseara,sotia domnului Condrea (intr-adevar doamna era putin tulburata) zicea ca si doamna Udrea avea semnatura pe acele contracte.Totul este la nivel inalt. Plicurile oferite trebuiau impartite de sus la cei mai mici.

Edited by Coseriu, 27 May 2016 - 10:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate