Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cutia de la Carrefour

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
VlWWv

VlWWv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.05.2016
Azi am fost în Carrefour din Mega Mall și mi-am pus cumpărăturile din alte magazine într-o cutie special amenajata pentru asta.Greșeală mea a fost ca am uitat sa țin minte numărul cutiei(era cu un cod digital),după ce am făcut cumpărăturile am vrut sa deschid cutia dar nu a mers,am chemat pe cineva de la paza și am explicat situația(știam zona în care am pus și nivelul cutiei)după ce mi-au deschis doua cutii fără succes,a venit un nenea și mi-a spus ca trebuie sa revin la 24 sau dimineață la 10.Nu am vrut sa plec deoarece aveam portofelul și alte lucruri importate acolo,am început sa tastez codul la toate cutiile ce erau închise și am reușit sa le deschid pe toate.Ideea este ca acel cod nu ajuta cu nimic,orice cod funcționează,nu știu de ce nu mi-a mers prima oara dar mi-am găsit lucrurile în cutia pe care am încercat-o prima oare.
Voi ați mai pățit asa ceva?


#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008
nu am folosit niciodata prostiile alea si nici nu le as folosi mai ales pentru portofel

#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

 VlWWv, on 26 mai 2016 - 18:14, said:

,am început sa tastez codul la toate cutiile ce erau închise și am reușit sa le deschid pe toate.

Joaca codul la loto

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 VlWWv, on 26 mai 2016 - 18:14, said:

Azi am fost în Carrefour din Mega Mall și mi-am pus cumpărăturile din alte magazine într-o cutie special amenajata pentru asta.Greșeală mea a fost ca am uitat sa țin minte numărul cutiei(era cu un cod digital),după ce am făcut cumpărăturile am vrut sa deschid cutia dar nu a mers,am chemat pe cineva de la paza și am explicat situația(știam zona în care am pus și nivelul cutiei)după ce mi-au deschis doua cutii fără succes,a venit un nenea și mi-a spus ca trebuie sa revin la 24 sau dimineață la 10.Nu am vrut sa plec deoarece aveam portofelul și alte lucruri importate acolo,am început sa tastez codul la toate cutiile ce erau închise și am reușit sa le deschid pe toate.Ideea este ca acel cod nu ajuta cu nimic,orice cod funcționează,nu știu de ce nu mi-a mers prima oara dar mi-am găsit lucrurile în cutia pe care am încercat-o prima oare.
Voi ați mai pățit asa ceva?

alt topic? cate mai faci?

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 VlWWv, on 26 mai 2016 - 18:14, said:

Nu am vrut sa plec deoarece aveam portofelul și alte lucruri importate acolo
Si aveai de gand sa platesti cu puterea mintii?

#6
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
La Carrefour e boierie, cu cod si alte alea. In Lidl nu ai unde sa lasi bagajul (sau n-am observat eu), in Penny sunt niste cutii care nu se incuie, iar in Profi... acolo sunt niste chestii de dimensiunile unei cutii postale, majoritatea fara usi! Posted Image

 yonut_a, on 26 mai 2016 - 18:19, said:

nu am folosit niciodata prostiile alea si nici nu le as folosi mai ales pentru portofel
Lumea lasa fara probleme, mi s-a intamplat sa vad femei care isi lasa gentile in cutiile alea, desi au voie cu ele prin magazin.

Edited by M0D3, 26 May 2016 - 18:27.


#7
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nici la Auchan nu e implementat acest sistem. Si nu in oricare, ci in ala mare din Coresi BV!

Edited by arab, 26 May 2016 - 18:34.


#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Cel mai bun e ăla cu cheie.

#9
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012

 ericmario, on 26 mai 2016 - 18:25, said:

Si aveai de gand sa platesti cu puterea mintii?

Nu cred...ca isi uitase si capu acasa,...  Cum sa bagi portofelul acolo.. ? doar daca n-ai nimic in el

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai din acelea cu cheie am gasit la billa. in unele orase sunt functionale si foarte bine venite, incape o sacosa pe verticala, este mai mult decat ok. in alte orase, desi acele cutii sunt langa paza, s-au furat cheile si nu au mai avut cu ce sa incuie. pe urma au schimbat butucii, cheile erau doar la paza, dar terbuia de fiecare data sa vb cu un gardian sa-ti deschida o cutie, uneori gardianul era cel ce aprecia daca merita sa si incuie dupa ce ti-ai pus bagajul acolo, se uita sa vada daca e o sacosa mai mica sau mai mare, daca era mica, nu vroia sa incuie pe motiv ca nu are ce sa fure de valoare la o sacosa asa mica.

ma intreb, daca aveam o cutie de s6 acolo, oare era o valoare de furat pt ca era cutie mica sau nu?

penny la fel, au niste cutii la care nimeni nu stie daca alea sunt ale celui care si ia sacosile de acolo, paza de obicei este prin magazin, mai aseaza marfa la raft, se mai uita la legume daca sunt toate ok, etc.

auchan umbla cu sigilarea pungii, daca ai un bagaj, il sigileaza intr-o punga. idem si alte ca4 din alte orase.

kaufland este singurul la care dai bagajul la info, si iti da nr de cutie pe acel plastic.

lidl, e cel mai tragic, acolo te pune sa lasi marfa la intrare in magazin, pe langa usa, ori pe langa marfa lor ce sta impinsa intr-un colt de langa usa, ori daca este o casa inchisa, sa lasi bagajele pe banda de acolo si apoi fiecare vine sa-si ia ce este a lui. o tampenie, dar asta e (dez)organizarea

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Tin minte ca prin 2007, in Eroski iti vidau geanta cu care veneai in magazin, si ramanea la ei pana ieseai.
Probabil erau saturati de reclamatii si au ales varianta aiai. Nu stiu cum o mai fi acum.

#12
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Come se dice in Rumeno... iti vidanjau geanta...

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Razvan_N, on 26 mai 2016 - 19:54, said:

Come se dice in Rumeno... iti vidanjau geanta...
Nu Razvane(sa vezi coincidenta, Raducioiule tu vorbesti?), pur si simplu iti puneau geanta, poseta, etc intr-o punga de plastic, care era vidata. Daca termenul "vid" ti-e strain, nu-i vina mea.
Ideea era ca aveai si tu o urma de siguranta ca nu ti-au umblat "binevoitorii" la bunurile tale.

Edited by ericmario, 26 May 2016 - 20:38.


#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In carrefourul din mega mall iti da cheie, nu am vazut sa aiba nimic cu cod pe acolo, cel putin nu vara trecut cand am trecut ultima data pe acolo.

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
si in carrefour au aparat de pus in punga sigilata bagajele.

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Tsunnnami, on 26 mai 2016 - 18:25, said:


Joaca codul la loto


De maine caut un Carrefour in apropiere si tastez codul... iar de maine seara o sa imi promovez anunturile pe olx, lajumate si publi24 Posted Image Posted Image

#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Topicul asta e degeaba, lasa-ne omule si noua codul!

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iti lasi si tu o punga goala si iti dau aia un cod... apoi il folosesti la toate Posted Image  De maine ma fac bussines man Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate