Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Compatibilitate piese Fiat stilo

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
lucaiuriciuc

lucaiuriciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2007
Salutare. Nu stiu daca an incadrat corect acest subiect in categoria buna, daca nu, va rog sa ma iertati.
Am un Fiat stilo din 2004 care a suferit un accident penpartea dreapta, aripa, far, bara din fata si ce o mai fi inauntru. As dori sa o repar folosind piese din dezmembrari si tocmai aici intervine confuzia mea. Cum pot afla ce piese sunt compatibile cu modelul meu, el fiind un stilo 1.6 16v in 4 portiere. Mvoiam sa stiu daca bara din fata este la fel de ex cu varianta 1.9 care stiu ca e putin mai mare sau de ex daca articulatiile, amortizoare arcuri coincid intre varianta in 2 portiere, cea in 4 si dieselul. Pe scurt, daca stiti sa imi spuneți ce pot sa iau si ce nu.
Mulțumesc mult!

#2
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
La partea de "tabla" daca iei tot de pe orice model cu 4 portiere, se vor potrivi. La partea de articulatii e mai delicata treaba, eu unul nu sunt de acord cu achizitionarea acestor piese din dezmembrari, dar daca vrei neaparat, vor trebui luate doar de pe o masina cu aceiasi motorizare, chiar daca e coupe, De pe diesel nu vei putea lua nimic.
Sfatul meu e sa iei toate panourile din dez, aripi, bara si ce mai ai nevoie si restul de arcuri, amortizoare si articulatii sa le cumperi noi, ai sa vezi ca piesele noi nu sunt cu mult mai scumpe decat cele cerute de cei care dezmembreaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate