Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Hidden Agenda ( 1990)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016
Va recomand cu caldura acest film excelent care prezinta o fata mult mai realista a ceea ce se intampla cand o ia sistemul razna, e vorba de operatiuni secrete desfasurate in Irlanda de Nord de catre tovarasii britanici , operatiuni in care se folosesc metode cel putin ticaloase ,de conspiratii evident :D si de lupta cu nemernicii a unui procuror si a unei aparatoare a drepturilor civile.Patrioti vs aparatori ai drepturilor pe scurt, crime comise in numele patriotismului, bine ,astia macar nu faceau bani din diluari, in numele bienlui tarii care trebuia sa iasa din recesiune vs doi oameni manipulati de la bun inceput.
Regizorul , din cate stiu eu, a fost acuzat dupa ce a facut filmul in Marea Britanie de ...lipsa de patrotism .Adevarul uneori doare si nu e deloc patriotic.
E acum la AMC, eu l-am vazut de vreo doua ori deja.Uitati-va la el ca e superb.In orice caz, nu veti gasi eroi militieni si securisti ,de asta pot sa va asigur. :D
Cred ca ar trebui sa ne puna pe ganduri urmatoarea zicere din fim: "Sunt doua legi,una pentru ei...si alta pentru noi" E un pericol care poate apare oriunde....

#2
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
Lasă măi conspiratorule ca nici cu I.R.A. finanțată de inamicii Marii Britanii nu trebuie să-ți fie rușine, "criminali de criminali, nu fete de pension", îți plac membri I.R.A., nu-i așa? Posted Image B(i)eții de ei, niște teroriști care erau "nu doar baieți de la seminarul catolic ci chiar și atei anti-imperialiști", a cui clonă ești :ninja: "rusofilule neo-che-guevarist"? Erai oare deja născut în 1991, atunci când am vazut eu acest film pentru prima dată?

#3
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostTheStarkestTruthMatters, on 25 mai 2016 - 05:55, said:

Lasă măi conspiratorule ca nici cu I.R.A. finanțată de inamicii Marii Britanii nu trebuie să-ți fie rușine, "criminali de criminali, nu fete de pension", îți plac membri I.R.A., nu-i așa? Posted Image B(i)eții de ei, niște teroriști care erau "nu doar baieți de la seminarul catolic ci chiar și atei anti-imperialiști", a cui clonă ești Posted Image "rusofilule neo-che-guevarist"? Erai oare deja născut în 1991, atunci când am vazut eu acest film pentru prima dată?

Adevarul ca luptatorii pentru libertatea unora, sunt teroristii altora, si asta spune tot

Edited by Platon, 25 May 2016 - 07:14.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

View PostTheStarkestTruthMatters, on 25 mai 2016 - 05:55, said:

Lasă măi conspiratorule ca nici cu I.R.A. finanțată de inamicii Marii Britanii nu trebuie să-ți fie rușine, "criminali de criminali, nu fete de pension", îți plac membri I.R.A., nu-i așa? Posted Image B(i)eții de ei, niște teroriști care erau "nu doar baieți de la seminarul catolic ci chiar și atei anti-imperialiști", a cui clonă ești Posted Image "rusofilule neo-che-guevarist"? Erai oare deja născut în 1991, atunci când am vazut eu acest film pentru prima dată?

Din punct de vedere englez,irlandezii sunt teroristi pentru ca nu-i iubesc pe englezi si recurg la metodele extreme pentru a-i alunga pe acestia din tara lor..Plus religia.
Din punct de vedere irlandez,englezii sunt teroristi pentru ca le-au cotropit tara si incearca sa le restranga anumite drepturi sau sa le impuna niste conditii.
Cine are dreptate?Evident,forumul.

Este cel mai la indemana sa faci pe cineva,rusofil,Che Guevarist,anglofil&fon&fob,etc.

#5
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016

View PostTheStarkestTruthMatters, on 25 mai 2016 - 05:55, said:

Lasă măi conspiratorule ca nici cu I.R.A. finanțată de inamicii Marii Britanii nu trebuie să-ți fie rușine, "criminali de criminali, nu fete de pension", îți plac membri I.R.A., nu-i așa? Posted Image B(i)eții de ei, niște teroriști care erau "nu doar baieți de la seminarul catolic ci chiar și atei anti-imperialiști", a cui clonă ești Posted Image "rusofilule neo-che-guevarist"? Erai oare deja născut în 1991, atunci când am vazut eu acest film pentru prima dată?

Dragule, eu v-am prezentat un film pe care-l consider destul de realist despre practicile si metodele unui sistem care se tampeste, n-am facut propaganda IRA . In filmul cu pricina, dragul meu, din ce-mi amintesc eu ca nu l-am revazut aseara , n-am avut chef de el, l-am vazut cu ceva timp in urma, nu e vorba numai despre conflictul din Irlanda de Nord si de asemenea apar si actiunile asimilate terorismului ale IRA. Acolo e vorba despre altceva, imi pare foarte rau, in nici un caz nu e vorba despre o propaganda pro-IRA, te-as ruga sa-l revezi si sa te uiti mai atent la el ca chiar e un nfilm foarte bun, nu e cu eroi militieni si securisti idealizati de americani. Acolo e vorba despre excesele serviciilor secrete britanice care nu scuza cu nimic actiunile de tip terorist ale IRA, nu inteleg cum ai dedus tu asa ceva, este mai mult vorba de modul in care a fost inalturat la cererea CIA guvernul laburist de la putere in Marea Britanie, este vorba despre conflictul dintre lege si infractorii care o incalca pretinzand ca-si apara tara, ca pe la noi , unde mafiotii fura cu...diluarea pentru tara sau mai exact spus bidoanele de tip mafiot ale serviciilor care fura ca-n Dud , e vorba de mult mai mult mai chestii.Printre altele avem si lupta dintre drepturile civile si mizeria sistemului ascunsa sub pretextul binelui pentru tara,iesirii din criza politica si economica la presiune oculta externa.
Ti se pare ca sunt eu de partea IRA, dragule ,si ti se pare ca filmul asta e in primul rand despre cat de minunata e IRA si cat de ticaloase sunt serviciile britanice si alti conspiratori ? Pai ala din serviciile britanice cu caseta, dragul meu, nu e din IRA. Cea care militeaza pentru drepturile civile nu e din IRA. Procurorul reprezinta LEGEA STATULUI BRITANIC si ai vazut ce -i fac rahatii din servicii si conspiratorii, nu e din IRA .
Nu cred ca e vorba in primul rand despre IRA,ci despre crimele sistemului , desigur sub pretextul ,ca de obicei ,al patriotismului si despre modul in care sunt acoperite, dragule.Crimele sistemului britanic.
Da, au fost si ...excese al IRA,recunosc.:D SI ? Intr-un razboi ambele parti joaca murdar, dar trebuie sa vedem si partea cealalta,patriotii , patriotii care folosesc mijloace ilegale sa rastoarne guverne , patriotii care ucid , tortureaza , folosesc toate trucurile murdare pentru a compromite oameni, patrotii care satanjeaza si manipuleaza procurori si asa mai departe, dragule.
Daca tu ai vazut propaganda pro-IRA in filmul asta, inseamna ca nu te-ai uitat bine la el.

#6
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016
Eu in filmul asta am vazut mai mult un conflict intre lege si infractiunile comise in numele interesului national, patriotismului etc. De asta am raspuns asa, adica n-am vazut sub nicio forma idealizarea IRA. E procurorul pus fata in fata cu infractiunile de sistem , e un conflict mai degraba intern al sistemului si e vorba de dublu standard al raportarii la lege:o lege pentru "patrioti" ( aia nu ucid pacienti cu diluarea cel putin :D ) o lege pentru ceilalti. Nici personajele principale nu sunt din IRA, avem un procuror britanic, o militanta pentru drepturi civile si mai avem chiar si un tip din serviciile britanice care lupta , sa scriem asa, de partea binelui.:D.
O sa-l revad sa ma uit mai bine la el, dar eu n-am vazut nimic pro-IRA acolo. Apare chiar si povestea unui atentat IRA, ca totusi am vazut un fragment aseara.Bun, se poate spune ca si aia e asezata ca sa puna accentul pe infractiunile autoritatilor britanice care i-au interogat prea "profund"pe aia ...Putem interpreta. Eu asa vad in filmul asta, lupta dintre lege si drepturi de o parte si infractorii sistemului din servicii si nu numai pe de alta parte.
O sa ma mai uit o data la el , poate nu l-am inteles eu bine. :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate