Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Boschetar-caini vagabonzi

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
E vorba de un boschetar al cartierului-locuieste intr-un canal de termoficare de cel putin 10 ani de zile. Problema e ca are obiceiul sa-si stranga o  haita de cel putin 10 caini langa el (cica iarna ii tin de cald Posted Image) ) si defileaza cu ei prin cartier intre ghenele de gunoi pe unde cauta de mancare.
Problema e ca acei caini , in prezenta lui, sunt foarte foarte agresivi.  Multi locuitori au avut probleme cu ei,  daca te duci seara sa duci gunoiul si boschetarul e la ghene, sar cainii pe tine de zici ca nu-i adevarat. Pana acum  nu se intamplase mai nimic grav in afara de cateva muscaturi, insa recent cainii au sarit pe un  pusti de vreo 10 ani, l-au pus la pamant, tavalit, muscat pe maini, picioare, fata chiar, a fost nevoie de interventia ambulantei sa il duca la spital.  Noroc de un trecator care l-a scos dintre caini, ca altfel cine stie cum se putea sfarsi.
Acum nici cei de la primarie nu-si fac treaba, desi stiu sa incaseze taxa de ecarisaj. Chiar daca mai strang din cainii astia o data la n ani, problema e ca boschetarul cu  pricina aduna si intretine altii noi pe langa "adapostul" lui. El practic creaza o haita care sa-l protejeze.
Ce ar fi de facut, in mod normal acest boschetar n-ar trebui luat de pe strazi?
Cand l-am abordat spunandu-i sa scape de caini ca-s foarte agresivi cand sunt cu el, a balmajit ceva de gen ca suntem noi rai de aia ne musca, si ca el are arme si ne executa pe toti de la toate blocurile din cartier daca are chef. Si ca daca se mai apropie cineva de "Adapostul" lui sau se ia de cainii lui, el il omoara.

Edited by ipopovici11, 24 May 2016 - 16:52.


#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postipopovici11, on 24 mai 2016 - 16:49, said:

  daca te duci seara sa duci gunoiul si

nu stii ca nu e bine sa duci seara gunoiul? Posted Image


vb cu politia locala si cu hingherii. sau ceva prafuri prin bucatele de carnita pe jos.

Edited by usrnm, 24 May 2016 - 17:01.


#3
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postusrnm, on 24 mai 2016 - 17:01, said:

.......... sau ceva prafuri prin bucatele de carnita pe jos.
...dar sa le gusti , sa fie ok .
............
Nu raspunde , nu e nevoie , idile tale sint impotriva legii si ale unei gindiri normale .

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Aruncati in gunoi mancare otravita. Scapati si de boschetar si de caini.

View Postmaximg, on 24 mai 2016 - 17:05, said:

...dar sa le gusti , sa fie ok .
............
Nu raspunde , nu e nevoie , idile tale sint impotriva legii si ale unei gindiri normale .

Daca era copilul tau sigur nu mai gandeai asa.

#5
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Daca era , il educam .

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Il educai cum :lol:? Tati, cand te musca 10 caini te trasformi in Rambo si le rupi mufa. De unde sa stie copilul ca acei caini sunt agresivi daca stau langa boschetar si pe el nu-l ataca? Cand vezi 10 caini cuminti langa un om nu deduci ca sunt pasnici?

#7
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Il educai sa faca fata unei haite de caini sau cum?

#8
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Il educa, sa se duca gata gatit, fript la intalnirea cu haita de caini, nu raw, ca fac indigestie sarmanii caini. Posted Image

Edited by vubiv, 24 May 2016 - 17:10.


#9
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Eu chiar nu inteleg de unde atata compasiune si protectie ptr niste javre periculoase. Cu ce-s astia  mai breji decat un sobolan, spre exemplu? Mananca, umplu trotuarele de rahat, te musca si latra la luna toata noaptea. Sincer mi-a trecut si mie prin gand treaba cu otrava. Cred ca ptr un sobolan nu are nimeni compasiune, ptr javrele astea de unde atata? Care-i diferenta,ca-s un pic mai  mari, ca in rest tot niste paraziti sunt.
Cat despre hingheri, am facut sesizari peste sesizari la primarie, cred ca au venit  o data si au prins vreo 2-3 potai  mici...
Deci m-am gandit la otrava doar ca exista posibilitatea sa moara si vreun caine de companie care mananca de pe jos.

Edited by ipopovici11, 24 May 2016 - 17:19.


#10
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nu moare nici un caine de companie. Nu au ce cauta aia in preajma ghenelor. Si daca sunt acolo, inseamna ca nu erau in lesa, ceea ce inseamna ca sunt tot vagabonzi.

Edited by vubiv, 24 May 2016 - 17:20.


#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postipopovici11, on 24 mai 2016 - 17:17, said:

Eu chiar nu inteleg de unde atata compasiune si protectie ptr niste javre periculoase. Cu ce-s astia  mai breji decat un sobolan, spre exemplu? Mananca, umplu trotuarele de rahat, te musca si latra la luna toata noaptea. Sincer mi-a trecut si mie prin gand treaba cu otrava. Cred ca ptr un sobolan nu are nimeni compasiune, ptr javrele astea de unde atata? Care-i diferenta,ca-s un pic mai  mari, ca in rest tot niste paraziti sunt.
Cat despre hingheri, am facut sesizari peste sesizari la primarie, cred ca au venit  o data si au prins vreo 2-3 potai  mici...
Deci m-am gandit la otrava doar ca exista posibilitatea sa moara si vreun caine de companie care mananca de pe jos.

Stii ce-mi place mie la astia de astia de pe net? Ca toti sar in apararea cainilor, dar unul nu auzi sa zica " adopt eu doi". Toti doar vorbesc si blameaza oamenii ce incearca sa scape de o problema ce i-ar putea omori in orice clipa.
Hingherii sunt inutili. Otrava e sfanta!

#12
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Pentru caini suna la hingheri.
Sa-i faca sapun fara regrete.
Pentru boschetar suna la politie si spune-le ca ai fost amenintat.

#13
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postmaximg, on 24 mai 2016 - 17:05, said:

...dar sa le gusti , sa fie ok .
............
Nu raspunde , nu e nevoie , idile tale sint impotriva legii si ale unei gindiri normale .

View Postmaximg, on 24 mai 2016 - 17:07, said:

Daca era , il educam .

Abia astept sa educi si tu un caine dupa ce fuge cu bratul tau in gura.

Edited by queron, 24 May 2016 - 17:22.


#14
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
trebuie sa fim politically correct, sa fim empatici, sa fim mai buni cu ocazia sarbatorilor, e si ei suflete. ce daca ii musca pe toti pe care ii prind, ce daca un copil a fost tavalit de o haita de caini, ce daca un copil a murit mancat de caini?

prietene, ii iubesti asa mult, ia-i acasa si linge-i in cur pana ti-o creste par pe limba.

#15
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Nu cred ca politia rezolva ceva cu boschetarul. Ala cred ca deabia asteapta sa ajunga in puscarie la mancarica si caldurica gratis. Oricum i-ar fi mai bine decat la canal.

#16
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Legal nu aveti ca sa ii faceti boschetarului.

Neoficial va strangeti 10 baieti cu cele mai puternice spray-uri cu piper care le gasiti si duceti seara de seara gunoiul concomitent....desigur,spray-ul e folosit contra cainilor agresivi,doar vantul e de vina ca ajunge si  in ochii boschetarului....repeat.

Factorul cheie aici e boschetarul,el trebuie determinat sa isi schimbe locatia sau obiceiurile.

Edited by Lup_Victor, 24 May 2016 - 17:29.


#17
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View Postipopovici11, on 24 mai 2016 - 16:49, said:

Pana acum  nu se intamplase mai nimic grav in afara de cateva muscaturi din cartier daca are chef. Si ca daca se mai apropie cineva de "Adapostul" lui sau se ia de cainii lui, el il omoara.
Intr o tara din lumea a treia nu este nimic grav sa fii muscat cand duci gunoiulPosted Image E chiar normal

#18
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Sau astepti sa vina iarna si ii faci cinste bine, apoi speri ca adoarme in zapada si rezolva natura problema Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate