Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

LAG la joc -Heroes of Newerth

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gady71

gady71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.05.2006
Salutare
LAG in timpul jocului  HoN
ce se intampla  - FPS drop (normal in teamfight-uri) dar la mine este cam tot timpul. Este chiar foarte foarte ciudat - poate unii stiu ce inseamna sa ai lag la un joc si sa incerci toate solutiile sa-l faci sa mearga bine.
Referitor la internet - este de la RDS - foarte multumit de el si de cei de la tehnic - cand am avut vre-o problema s-au miscat iute - poate ca stau pe langa sediul lor ? :P
PC-ul este legat prin fir direct la "cutia RDS" iar acolo intra fibra. Cei de la RDS (tehnic) au zis ca nu au ceva soft care sa blocheze traficul pe acele servere /sa-mi restricitioneze accesul  - gen firewall. Abonament internet Fiberlink .
Calculatorul duce
           AMD Radeon HD 7800
         Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 10586) (10586.th2_release_sec.160422-1850)
Language: English (Regional Setting: English)
  System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: B85M-D2V
BIOS: F1
    Processor: Intel® Core™ i5-4570 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
   Memory: 8192MB RAM
  Available OS Memory: 8084MB RAM
    Page File: 3079MB used, 6284MB available
  Windows Dir: C:\Windows
  DirectX Version: 12
  DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
   System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  DWM DPI Scaling: Disabled
Miracast: Available, with HDCP
Microsoft Graphics Hybrid: Not Supported
   DxDiag Version: 10.00.10586.0000 64bit Unicode

Am luat-o metodic :
  - schimbare ram
  - schimbat pasta de la  procesor  (verificat temeratura - ok) - nu am overclocking
  - placa video la fel temperatura ok nu am overclocking
  - luat sura noua
  - luat SSD
  - verificat placa retea (cumparat placa retea externa pe usb si apoi returnata - ca merga la fel de rau)
  - verificat mother board
  - jucat cu placa de sune externa (usb)
  -jucat fara sunet- la fel
  -jucat low resolution  - high resolution  - nu am nici o diferenta
  -scor firewall - la fel
  -nu am antivirus
- verificat cam tot ce am putut eu verifica de acasa cu programe de pe internet. Facut update la drivere - la TOATE .Degeaba.
Am in joc mesaje de genul "long server frame xxx ms" sau "assembled snapshot form form xxxxxxx from 2 pieces" Am reinstalat windowsul - si reinstalat jocul ambele de cateva ori)  degeaba insa. .

Multumesc tuturor,

#2
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Pe ce regiune joci? Eu folosesc un sistem mult mai slab decat al tau (i3, Nvidia GT730 cu 2Gb,   4Gb RAM) si am cam intotdeauna lag pe serverele US (ambele), dar pe EU merge bine.

Un sfat mai atipic: baga-ti Dota2 si vezi cum iti merge. Testeaza-ti si viteza internetului, nu te baza pe Digi ca au o gramada de incompetenti.

#3
gady71

gady71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.05.2006
joc doar pe EU
am viteza buna la net abonament Fiberlink 300

[ http://www.speedtest.net/result/5351120271.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chiar acum am jucat  pe un server EU 55 .
LAG LA GREU
Folosind WinMTR am verificat cu serverul - totul merge foarte bine  - latenta maxima 45 ms - fara nici un fel de spikes. Totul stabil - fara packet loss.
Am mai incercat acum sa modific MTU (maxim transfer unit) - degeaba
-am instalat win 7 ultimate x 64 (in loc de win 10 pro x 64) - iar facut update la drivere - degeaba
-am cumparat un router (pana acum am jucat cu cablul direct in pc) - poate "stie "  el mai bine sa imparta datele pe internet degeaba.
Cel mai nasol ca avand lag - pierzi si linia - si toata echipa te injura (normal pe undeva).
Trist . Cine a avut lag la jocuri stie de ce ^^.

Edited by gady71, 25 May 2016 - 20:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate