Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Functia ignore

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Momentan chiar daca adaugi un user la ignore tot ii vezi mesajele daca cineva il citeaza. Exista vreo posibilitate sa i se ascunda mesajele cand este citat ? M-am uitat prin setari dar nu am vazut nimic in acest sens.

Edited by chaosss, 18 May 2016 - 20:46.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nu. S-a mai discutat :)



#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai tu ignori mesajele respectivului, nu si pe cel al celui ce a citat. ar fi si culmea sa poti face asta

#4
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postlex404, on 18 mai 2016 - 20:56, said:

Nu. S-a mai discutat Posted Image
Cred, iar atunci functia e cam degeaba. Am cautat pe aria de Feedback si nu am gasit nimic asa ca pune un link cu discutia mai veche daca il ai la indemana.

Edited by chaosss, 18 May 2016 - 21:01.


#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Azi is pe mobil, deci nu am search.

Dar știu ca se mai discutase, nu e si nu se prea poate. Încearcă să-i ignori tu, nu cred ca-i așa greu :D
Si nu se poate din cauza ca atunci când cineva citează ceva, e text nou si o funcție BB de quote care bagă detalii de timp si User.


Am impresia ca erau ceva hateri de grădina si subiectul luase o întorsătura politica deci cred c-a fost ras.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la un user cu atatea postari, ma asteptam sa intelegi conceptul

tu ignori postarile userului x, nu a intregului forum care il poate cita.

#7
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Functia ignore e doar cu numele si nu exista . In momentul in care ignoratul posteaza tie tot iti apare  ca x a postat dar  ai ales sa-l ignori si poti citi daca dai click pe ce a postat . E un ignore asa  de cichi .

#8
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postlex404, on 18 mai 2016 - 21:03, said:

Azi is pe mobil, deci nu am search.

Dar știu ca se mai discutase, nu e si nu se prea poate. Încearcă să-i ignori tu, nu cred ca-i așa greu Posted Image
Si nu se poate din cauza ca atunci când cineva citează ceva, e text nou si o funcție BB de quote care bagă detalii de timp si User.


Am impresia ca erau ceva hateri de grădina si subiectul luase o întorsătura politica deci cred c-a fost ras.

M-am gandit si eu ca s-a mai discutat si daca optiunea nu e disponibila in setari atunci nu se poate implementa, cel putin pentru moment. Nu am cautat sa vad daca tehnic se poate sau nu implementa, dar daca nu atunci cum zice si gingis functia e cam degeaba. Posted Image

Edited by chaosss, 18 May 2016 - 21:26.


#9
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Chaoss ,functioneaza de genul cum am scris eu ,de aia i-am scos din nou pe ignorati de acolo .Ei posteaza ,tu nu vezi ,dar ai jos acolo o notificare care te anunta ca ignoratul a postat si ca tu ai ales sa nu vezi ce a postat ,dar spune "citesti oricum " ? Si cum curiozitatea e mare ! ...Posted Image

#10
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Asta nu ma deranjeaza, rezist tentatiei aberatiilor. :)

#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Atunci , e bine . Cat despre citate acolo nu ai ce sa faci . Apare  "perla ignoratului " . Posted Image

#12
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View PostDany_Darke, on 18 mai 2016 - 20:56, said:

pai tu ignori mesajele respectivului, nu si pe cel al celui ce a citat. ar fi si culmea sa poti face asta
Defapt se poate implementa ascunderea citatului pentru cei care ii ai pe lista de ignore. Cel putin cu javascript si jquery e trivial, cred ca nu ia mai mult de un rand (practic e un search and replace cu ceva de genul 'spoiler'). Forumul e in php insa din cate imi mai aduc aminte de cum erau facute forumurile pe vremuri.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu conteaza in ce e facut forumul, au mai fost raportate bug-uri de-a lungul timpului.
Nu s-au reparat/ nu s-a mai facut upgrade la o versiune noua a CMS-ului pentru ca ori apareau alte bug-uri, ori erau costisitoare, cel putin asta imi amintesc eu ca era motivatia lasata de adm.
Cu atat mai putin probabil sa se adauge separat functii ce nu sunt implementate direct in IPS.

Edited by gumball3000, 18 May 2016 - 22:58.


#14
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postchaosss, on 18 mai 2016 - 20:46, said:

Momentan chiar daca adaugi un user la ignore tot ii vezi mesajele daca cineva il citeaza. Exista vreo posibilitate sa i se ascunda mesajele cand este citat ? M-am uitat prin setari dar nu am vazut nimic in acest sens.

De ce fie ascunse mesajele din citatul care l-a interesat pe un alt user si i-a raspuns ?
Tu citesti topicul, nu esti implicat in dialogul celor doi

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Cu liniuța:

-Ultima versiune de IPB nu știe așa ceva,de fapt, nu știe multe. Si upgrade-ul e total ne necesar. Si din câte imi amintesc ultimul upgrade a durat câteva ore online si bănuiesc ca câteva zeci offline. In momentul in care ai platforma modificata un upgrade e ceva masochist. Si inutil.

-Javascript știe, dar apar apoi alte probleme: citează Z doua cuvinte de la X cel ignorat si paragrafe interesante de la Q in același post. Postul va fi exclus in întregime.



Așa ca învătați sa ignorați si singuri. La urma urmei, asta-i bărbăția :lol: am folosit si eu diverse metode de a ignora anumiți useri, dar nu mai vedeam apoi citatele prin care alți useri își băteau pila de ei.

Deci, avantaje si dezavantaje.

#16
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Corect lex .Si te doare ca ala , ignoratul (ignorantul ) te manaca de dorsal in continuare cu "lumea" si tu nu stii nimica , ba zice si nasparleli neadevarate . Eu am  alt stil de ignore , nu  raspund decat cand ma  seaca drept de tot la ficatei !

Edited by gingisKHAN2015, 19 May 2016 - 16:43.


#17
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostgingisKHAN2015, on 19 mai 2016 - 16:42, said:

Si te doare ca ala , ignoratul (ignorantul ) te manaca de dorsal in continuare cu "lumea" si tu nu stii nimica , ba zice si nasparleli neadevarate . Eu am  alt stil de ignore , nu  raspund decat cand ma  seaca drept de tot la ficatei !

Asta este exact si situatia, sunt user-i care intentionat te citeaza la orice mesaj si te provoaca in continuare prin rautati, trolling si flame. Daca ripostezi tu esti ala sanctionat.


Ok, daca administratia nu are nicio noutate de data trecuta atunci cred ca se poate inchide. Asta e, o solutie de compromis ar fi sa evit anumite topice sau chiar o arie pe care eram obisnuit sa o citesc de cand am creat  contul.

Edited by chaosss, 19 May 2016 - 19:34.


#18
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Chaos ,sunt patit .  Cu ce ma incalzeste ca a luat si neomul trei puncte  ?  Dupa zile de provocare si jigniri  mai cedezi si nervos ca nu esti de piatra .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate