Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

News Telekom! Nou din 15 iunie 2017...

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#1
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
News !


Incepand cu data de 12 mai 2016 grilele de cablu analogic ale Telekom Romania vor fi ajustate pentru a elibera banda necesara cresterii in viitorul apropiat a numarului de canale din grila digitala (in special HD). De asemenea, canalele Dolce Sport 1 si Dolce Sport 2 au fost inlocuite in grila de cablu TV analogic cu canalele Dolce Sport 5 si Dolce Sport 6, pe care nu vor fi difuzate competitiile UEFA Champions League si UEFA Europa League. Canalele Dolce Sport 1 si Dolce Sport 2 sunt disponibile exclusiv prin tehnologiile de televizune digitala, in format HD pentru toti clientii.



Telekom Romania incurajeaza migrarea la televiziunea digitala, care ofera o experienta superioara si permite o utilizare mult mai eficienta a reurselor de retea. Astfel, clientii de cablu analogic au la dispozitie tehnologii superioare din punctul de vedere al calitatii imaginii, dar si al numarului de canale disponibile in pachete. Cei care decid sa treaca la una dintre tehnologiile digitale disponibile de la Telekom Romania vor putea avea acces la cel putin 86 de canale TV dintre care 7 canale in format HD .


Pentru tehnologia IPTV, experienta este imbunatatita suplimentar prin functionalitatile de Înregistrare în Cloud, Video la cerere si Arhivă TV.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Să elibereze banda pe coaxial?!
UPC înghesuie cu succes 200 canale + frecvență separată de internet.

#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, asta nu inteleg nici eu. La UPC Bucuresti avem 245 de posturi digitale (43 HD) + 27 posturi radio + 45 analogice + 16 downstreamuri de internet. Si mai avem 3 frecvente digitale libere (C31,C34,C57).

Penibil Telekom-ul, nu ma asteptam sa fie in halul asta de hoti. Analogic la 15 lei, fara Dolce Sport 1 si 2, cu 3 ani contractul.

Edited by queron, 13 May 2016 - 14:13.


#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Televiziunea analogică este oferita gratuit la pachet cu internetul pentru majoritatea abonaților. Daca aveau DS1 si DS2, pe multi nu ii mai interesa sa migreze. Cică ajustează banda, scoțând DS1 si DS2 si înlocuind cu DS5 si 6, care emit rar.

#5
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007
UPC zicea ca vrea ca din 2017-2018 sa renunte de tot la televiziunea analogica. Cred ca tine de fapt de eliberarea benzii la modul general, pentru imbunatatirea serviciului de net si de TV si in cazul Telekom. Televiziunea analogica ocupa un satiu relativ mare. Probabil ca, se va intampla si la RDS, dar asta in orasele mari, in zonele satesti poate ca va mai ramane pentru ceva vreme televiziunea anlogica, mai ales in cazul operatorilor mici, d-aia de ofera doar analogic cu 40 canale si un net acolo de 20 MBPS, si care nu considera necesara imbunatatirea serviciilor, fie din lipsa de bani fie din dezinteres deoarece nu au concurrent, care probabil nu se baga din cauza ca nu e rentabil.

#6
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Doar în analogic sunt Dolce Sport 5 și 6?

#7
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
În  pachetul analogic vor rămâne doar canalele Dolce Sport 5 și 6 . Prin aceasta mișcare cred că se dorește migrarea clienților din pachetul analogic în pachetul digital, diferența dintre pachetul analogic  și cel digital este de 2 lei.


#8
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Si prelungirea contractului, nu? Pe 2 ani.

#9
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Contractul este pe 2 ani.

#10
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@alexandrualex93: asta am patit si eu acum 6 ani, in care mi.au promis ca o sa schimbe firele, plateam pentru Net L 60 de lei si aveam viteza de 12 mbps download. Am ramas captiv timp de 2 ani si apoi am trecut cu totul pe UPC. La reziliere se rugau de mine ca macar sa raman cu un abonament Voce Zero in care nu plateam nimic si nu aveam niciun minut, insa daca dadeam vreun telefon trebuia sa platesc.
Am ramas cu un gust amar si viteza de 150 mbps de la UPC mi se parea uimitoare.

#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
La mine din 2007 nu au mișcat nimic deci fără comentariu :lol:

#12
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
O data cu schimbarile grilei CATV, Telekom vine si cu o oferta promotionala la CATV .

In perioada 16 mai 2016 – 19 iunie 2016 se va desfasura o campanie promotionala in parteneriat cu Samsung prin care clientii noi Telekom care achizitioneaza serviciul TV (in pachet 1P) prin tehnologia CATV, la tariful lunar de 15 lei / 3,32 Euro (TVA inclus), vor beneficia de primele 2 luni gratuite la abonament, pentru o perioada minima contractuala de 2 ani si de o reducere suplimentara la un televizor Samsung achizitionat din magazinele Altex si Media Galaxy participante la promotie.
  
Oferta este disponibila in zonele acoperite de televiziune prin cablu analog (CATV) din orasele: Alba Iulia, Arad, Avrig, Bacău, Baia Mare, Bârlad, Bistrita, Botosani, Brăila, Brasov, Bucuresti, Buzău, Călărasi, Cluj-Napoca, Constanta, Corbu, Craiova, Deva, Focsani, Galati, Giarmata, Gura-Humorului, Iasi, Medias, Piatra Neamt, Pitesti, Ploiesti, Popesti-Leordeni, Sibiu, Sinaia, Suceava, Targu Lapus, Timisoara, Vaslui.

#13
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Cum s.a schimbat grila CATV?

#14
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Se vor scoate canalele DOLCE Sport 1 si 2 din grila analogica(CATV) si se vor introduce canalele DOLCE Sport 5 si 6.

#15
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
A.. asta e inlocuire, credeam ca se mai schimba ceva pe analogic, se mai scot/baga posturi.

#16
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Stai cuminte.. Oferta pe ritmul Romaniei, adica slaba. Si ce fel de reducere? De gasesti in alte magazine aceleasi televizoare mai ieftine? Sau cum? Posted Image))

Edited by cristinel07, 16 May 2016 - 14:08.


#17
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007

View Postdic_star79, on 13 mai 2016 - 16:03, said:

În  pachetul analogic vor rămâne doar canalele Dolce Sport 5 și 6 . Prin aceasta mișcare cred că se dorește migrarea clienților din pachetul analogic în pachetul digital, diferența dintre pachetul analogic  și cel digital este de 2 lei.
Eu cred ca avea dreptate acel user ce spunea ca DS5 si 6 vor fi pentru Orange. Asta mi se pare o mutare facuta special pentru Orange. Daca nu se facea mutarea asta in analogic, cei ce se abonau de la Orange ar fi avut acces prin analogic la DS1 si 2.

#18
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Eu i-am dat dreptate, djmaxx a fost cel care a spus daca nu ma insel.

Si eu am mai spus ca DS 5 si 6 vor fi un fel de "trial" pentru cei de la Orange, un fel de teasing, o varianta mai slaba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate