Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Setari router CS 1.6 ...

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adelin2525

adelin2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.05.2014
Problema mea e urmatoarea:

De vreo 2-3 zile tot incerc sa fac un server de CS 1.6, si cum nu cunosc prea multe am cautat un tutorial cum s-ar crea acel server,l-am gasit, am facut tot ce spunea dar degeaba, tot nu am reusit sa-l fac ... m-am chinuit dar in zadar Posted Image . L-am sters, l-am refacut, am deschis porturile ... degeaba.
Vreau sa fac serverul deoarece suntem vreo 14-15 persoane (prieteni) care mai jucam seara cs si vrem sa avem propriul nostru server.
Conectiunea la internet, e putin cam complicat cu ea ... in zona unde stau, cablul de net e la vreo 300 de metri de casa, am tot facut cereri peste cereri dar degeaba, mi-au zis ca trebuie sa mai monteze o cutie cu nu stiu ce aparatura ( cred ca un switch) + cablul care trebuia sa le cumpar eu, mi-a cerut un pret bomba. Am renuntat la cablu si am vorbit cu ei ca sa-mi fac o retea Wifi intre casa si una dintre cutii, cu aparatura mea, curentul meu, ei doar sa-mi aprobe, am cumparat ap-urile (TP-link CPE 210) ei le-au montat/configurat si de atunci nu am probleme cu netu' (cred ca e mai mult de jumate de an). Viteza e acceptabila, 6mbps Download si 7mbps upload reali.

Aici e un link catre un emulator Tp-Link CPE 510 (setarile sunt asemanatoare ce cele de la CPE 210, singura diferente e ca  510 e pe 5ghz si CPE 210 2.4ghz)
Am deschis subiectul asta aici pentru ca nu stiu cum e cu ap-urile astea, poate mai trebuie ceva setari facute. (Imi cer scuze daca am deschis subiectul unde nu trebuia), va rog mult daca se poate sa ma ajutati putin.

Attached Files

  • Attached File  sv.jpg   151.03K   23 downloads
  • Attached File  hlds.jpg   79.59K   22 downloads


#2
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Strict vorbind despre cs-ul prin wi-fi, mai bine las-o balta, vei avea pingul cat China. Wireless poate ar fi bun doar sa manageriezi serverul, mai dai un ban, schimbi harta, treburi de astea.
Daca vrei sa iti conectezi serverul la internet, wirelessul e cea mai neinspirata idee, pina nu obtii o conexiune prin fir sfatul meu e sa stai linistit cu cs-ul.

Edited by maddogg, 07 May 2016 - 01:09.


#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
La 300m, clar! Las-o baltă!

#4
adelin2525

adelin2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.05.2014
Eu va inteleg, dinstanta e mare, si nici ap-urile nu sunt de calitate... posibil sa am un ping urias. Hai sa zic, intr-un final poate cumpar toate alea ce mi-au zis ei si imi fac conectiunea pe fir dar intervine alta problema, eu sunt din Herculane si am fost la o gramada de persoane aici (prieteni/ vecini/ rude) si nici unul nu avea viteza de download mai mare de maxim 2 mbps, si nu cred ca exista persoana in Herculane care sa aibe o viteza mai mare de 2mbps (prin absurd 3) (poate ma insel, dar mira-m-as!). Nu stiu de ce, nu au cablul de calitate sau aparatura, habar nu am :) .
Eu vreau doar sa incerc cu serverul ( Incercarea moarte n-are :) )  dar ma cam depaseste problema cu setarile ap-urilor sau poate trebuie ceva facut si din PC. Oricum va multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ati dat. As vrea totusi sa-l fac sa functioneze, daca reusesc si vad ca am un ping baban, asta e, renunt ! Posted Image  Va rog mult daca se poate sa ma ajutati putin Posted Image.

#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Păi bun.
IP-ul și PF sunt corecte.
Ce nu merge?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate