Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Cerere editare imagine complicata.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016
Salut, avem vreun PhotoShoper profesionist pe softpedia? Daca da, sa incepem:

Doresc sa modific scrisul dintr-o imagine, tin sa precizez ca este foarte complicat, imaginea este aici: http://imgur.com/RYpZ4DN

In loc de "Dink" doresc sa scrie "snoopEU"
Si in loc de "SmallWood" doresc sa scrie "TwitchStream".

Doresc ca literele si amestecatura de culori sa fie fix ca in poza, fix cum este scris "Dink SmallWood".
Bineinteles, poza sa fie transparenta.


Nu sunt dispus sa platesc bani pentru aceasta poza, nu este vorba ca sunt zgarcit sau alte chestii, momentan nu detin nici-un fel de buget.
Nu doresc comenturi de la oameni cu "La munca cu tine" sau alte chestii, nu va faceti griji pentru asta, astept sezonul de vara sa ma duc la mare daca-mi duceti grija ca munca.

Vreau doar persoane care vor sa-si exerseze talentul, care sunt plictisiti si nu le ocup timpul pretios sau orice persoana care doreste sa faca acest lucru din bunavointa lui.

Multumesc celor care o sa-si dea silinta, poate pe viitor o sa-mi vina mie randul sa va ajut.

Attached Files



#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
Stii cum e, e o treaba sa-ti exersezi talentul si alta sa cauti cateva ore un font care poate nu exista, aia deja nu mai e distractie pentru nimeni. Sa redesenezi ca sa imiti fontul nici atata.

Daca scoti niste "fix" din text poate te ajuta cineva, oricum nu vad de ce tii neaparat sa fie fix fix fix.

#3
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostMizu, on 06 mai 2016 - 23:55, said:

Stii cum e, e o treaba sa-ti exersezi talentul si alta sa cauti cateva ore un font care poate nu exista, aia deja nu mai e distractie pentru nimeni. Sa redesenezi ca sa imiti fontul nici atata.

Daca scoti niste "fix" din text poate te ajuta cineva, oricum nu vad de ce tii neaparat sa fie fix fix fix.

Salut Mizu, ador imaginea asa cum este. Despre ce ai spus tu acolo cu imitarea fontului si altele, nu stiam ca este chiar asa de complicat, credeam ca cineva care se pricepe, poate sa copieze foarte usor culorile si literele, sa le stearga si apoi sa puna alt text, cel putin asa mi-am imaginat. Nu stiu cat de greu este, dar poate cine stie, poate cineva poate sa faca chestia aia mult mai simplu, daca nu se poate, nu este nici o dezamagire. Nu am omorat pe nimeni intreband daca se poate, doar am incercat.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Este suficient de complicat incat sa nu merite facuta pe gratis.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostTiberianSun, on 06 mai 2016 - 23:59, said:

poate sa copieze foarte usor culorile si literele, sa le stearga si apoi sa puna alt text, cel putin asa mi-am imaginat.
aici e problema, ca acel alt text, pe care il vrei identic (ca si infatisare) cu primul text, va trebui scris cu acelasi font cu care e scris primul text. Ce font este asta? Mister. Drept urmare, oricine vrea sa te ajute, va trebui sa caute acest font. Cum? In baze de date de mii de fonturi, unele gratuite, altele nu. Lucru care dureaza cel putin cateva ore, asa cum ti-a spus si Mizu. Deci daca vrei sa-l ajuti pe cel care te-ar putea ajuta, gaseste-ti un font asemanator si apoi lucrurile vor fi mai simple. Spor la cautat!
http://www.dafont.com/

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Dar unde vei folosi imaginea asta de ai nevoie de ea gratis?

#7
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostOriginalCopy, on 07 mai 2016 - 12:42, said:

Dar unde vei folosi imaginea asta de ai nevoie de ea gratis?
Pe twitch, acum ceva vreme o voiam pentru un forum de al meu, dar din lipsa de membrii l-am inchis.

#8
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 13.04.2006
Bine ai facut .
Scuze dar nu am putat sa ma abtin .

#9
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostBingo, on 07 mai 2016 - 20:40, said:

Bine ai facut .
Scuze dar nu am putat sa ma abtin .

Bine a facut cine, ce, cui?
La prima vedere, este un post pentru +1.

#10
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostMichidoo, on 07 mai 2016 - 11:54, said:

aici e problema, ca acel alt text, pe care il vrei identic (ca si infatisare) cu primul text, va trebui scris cu acelasi font cu care e scris primul text. Ce font este asta? Mister. Drept urmare, oricine vrea sa te ajute, va trebui sa caute acest font. Cum? In baze de date de mii de fonturi, unele gratuite, altele nu. Lucru care dureaza cel putin cateva ore, asa cum ti-a spus si Mizu. Deci daca vrei sa-l ajuti pe cel care te-ar putea ajuta, gaseste-ti un font asemanator si apoi lucrurile vor fi mai simple. Spor la cautat!
http://www.dafont.com/

Uite aici http://www.fontpalac...s/BoisterBlack/ font-ul, nu a durat cat ai spus tu, a durat aproximativ 5 minute. Utilizezi google si scrii "font image detect" si iti gaseste fontul imediat, bineinteles, costa 10$, dupa iei numele si-l cauti gratuit pe google.
Din cate am vazut, lipseste litera "n" din alfabet, dar l-am gasit aici http://www.1001freef...om/boister.font .

Deci poate cineva sa ma ajute cu aceasta poza? Adica mai are de sters textul de pe poza (as face eu, dar nu ma pricep, dar cine stie si minimul de photoshop sunt sigur ca o sa reuseasca) si de adaugat text-ul plus culorile alea ( la fel, daca ma pricepeam eu, nu mai ceream ajutor, le faceam eu, si din nou cred ca cel care are minimul de cunostinte photoshop reuseste sa faca chestia asta).

Multumesc foarte mult, daca mai este ceva care dureaza ore intregi si va pot ajuta, va rog sa-mi spuneti.

Edited by TiberianSun, 07 May 2016 - 22:36.


#11
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016
Chiar imi cer scuze pentru dublu post, dar am incercat sa editez postarea anterioare si nu mai merge. Nu as face acest post daca nu ar fi de ajutor celui care o sa incerce sa ma ajute. Am sters eu text-ul de pe imagine, cel putin cum am reusit, nu este chiar foarte minunat, dar poate este de ajutor, un timp economisit, probabil mai trebuie cateva modificari sa fie mai ok.
Aici sunt Literele (fontul): http://www.1001freef...om/boister.font

Atat am putut sa ajut, mai mult de atat chiar nu am reusit. Deci sa nu zica lumea ca doar cer si astept mura-n gura ca altii. Multumesc

Attached Files


Edited by TiberianSun, 07 May 2016 - 23:48.


#12
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View PostTiberianSun, on 06 mai 2016 - 23:15, said:

...poate pe viitor o sa-mi vina mie randul sa va ajut.
Cum? Bântui forumul,cautând de zor sa ajuti pe cineva?
Te duci aici si poate te rezolva cineva cu 5 dolari.

Edited by florinbad, 08 May 2016 - 09:48.


#13
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View Postflorinbad, on 08 mai 2016 - 09:48, said:

Cum? Bântui forumul,cautând de zor sa ajuti pe cineva?
Te duci aici si poate te rezolva cineva cu 5 dolari.
Da, eu bantui forumul pentru ceva gratis.
Tu bantui forumul pentru a face pe haterul si a strange posturi?

Am spus:

Quote

Nu doresc comenturi de la oameni cu "La munca cu tine" sau alte chestii, nu va faceti griji pentru asta, astept sezonul de vara sa ma duc la mare daca-mi duceti grija ca munca.


AM ZIS CLAR CA NU DETIN NICI-UN FEL DE BUGET:

Quote

Nu sunt dispus sa platesc bani pentru aceasta poza, nu este vorba ca sunt zgarcit sau alte chestii, momentan nu detin nici-un fel de buget.

Suferi de amnezie? Ai citit descrierea si pana la quote ai uitat si ai comentat ce ti-a venit in minte?
Sau cum am spus, bantui forumul pentru posturi de +1 fara macar sa citesti descrierea sau alte chestii, altfel nu-mi dau seama ce cauti aici.

#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
Daca te mai lasam o zi inveti si sa pui textul peste imagine. Vezi aici niste efecte care toate 80 arata mai bine decat ce era initial pe logo http://www.hongkiat....rials-part-iii/

Ar trebui sa renunti si la background ca e urat de tot. Fa ceva de la zero. Ia de pe net niste texturi de lemn.

Edited by Mizu, 08 May 2016 - 12:09.


#15
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostMizu, on 08 mai 2016 - 12:08, said:

Daca te mai lasam o zi inveti si sa pui textul peste imagine. Vezi aici niste efecte care toate 80 arata mai bine decat ce era initial pe logo http://www.hongkiat....rials-part-iii/

Ar trebui sa renunti si la background ca e urat de tot. Fa ceva de la zero. Ia de pe net niste texturi de lemn.

Nu-l pun, asta nu mai stiu:))

Multumesc mitu, dar daca era sa-mi fac o imagine de la 0, imi puteam face singur, nu este greu sa faci ceva frumos, dar pe mine doar imaginea aia ma atrage, probabil voua vi se pare urata, dar mie mi se pare destul de frumoasa.

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
Nu-s PhotoShoper profesionist dar poate iti ajunge.

[ http://6pix.net/images/36096120404325452282.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

View PostMizu, on 08 mai 2016 - 12:55, said:

Nu-s PhotoShoper profesionist dar poate iti ajunge.

[ http://6pix.net/images/36096120404325452282.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc mizu, dar nu este ceea ce caut. Vreau ca scrisul sa fie asemanator cu cel original

Edited by TiberianSun, 08 May 2016 - 13:47.


#18
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Tipic românesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate