Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Elephone S3

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Salut prieteni,astazi vreau sa va prezint Elephone S3. Un telefon care va fi lansat pe piata luna viitoare pe data de 10.
http://image4.geekbuying.com/content_pic/201605/geekbuying-f544b943-5d0b-41e3-9696-bd0c83ffa7b7.jpg
Din cate am citit se pare ca acest telefon promite sa fie ceva de calitate,atat cand vine vorba de design,dar si de performante.

Specificatii:
-Un display 5.2inch, 2.5D Full HD,424 PPI
-Un procesor octacore de 1.3GHz
-Android 6.0
-3GB RAM, 16GB memorie interna cu posibilitatea de a adauga un card de pana la 128GB
-Dual sim (nano si micro)
-O camera de 13MP si una de 5MP (Sony IMX135)
-Fast charge,off-screen wake up,full metal body
-Networking:2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3GWCDMA 900/1900/2100MHz, 4G: FDD LTE: 800/1800/2100/2600MHz, TDD-LTE:B38/B39/B40/B41MHz (in caz ca doriti sa il achizitionati sa verificati frecventa 4G)

Pretul acestuia este de 170-180$ si poate fi achizitionat in presale (adica magazinul ti-l trimite cand va fi pus pe piata adica pe data mentionata mai sus)

P.S. Are si scanner de amprenta.
http://image4.geekbuying.com/content_pic/201605/geekbuying-34f0b6e4-4b9f-489d-8365-4d1008e02bc5.jpg
http://image4.geekbuying.com/content_pic/201605/geekbuying-58eec7cf-982a-4ed9-a8a3-d8a345500987.jpg

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Ai uitat sa zici un aspect negativ destul de important: bateria de 2100mAh.

#3
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Ce-i asta, copie de MIUI de la Xiaomi?

#4
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Chiar venise vremea sa imi schimb telefonul. :)

#5
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Cea mai mare problema la marcile mai putin cunoscute e suportul tehnic de la producator si de la comunitate.

De ex: Incerc sa pun limba romana pe un Hisesnse Infinity D2-F de inebunesc si nu gasesc nimic custom, upgrade, stock etc.

Elephonul din topic are CPU si GPU pe solutie Mediatek

ARM Cortex-A53 64-bit octa-core CPU (1.5GHz)
ARM Mali-T720 GPU

https://en.wikipedia...wiki/Mali_(GPU)

Edited by spider_zero_sapte, 05 May 2016 - 23:22.


#6
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postspider_zero_sapte, on 05 mai 2016 - 23:17, said:

Cea mai mare problema la marcile mai putin cunoscute e suportul tehnic de la producator si de la comunitate.

De ex: Incerc sa pun limba romana pe un Hisesnse Infinity D2-F de inebunesc si nu gasesc nimic custom, upgrade, stock etc.

Elephonul din topic are CPU si GPU pe solutie Mediatek

ARM Cortex-A53 64-bit octa-core CPU (1.5GHz)
ARM Mali-T720 GPU

https://en.wikipedia...wiki/Mali_(GPU)
Intradevar nu se primesc updateuri ca la marile branduri,dar totusi se fac. Pana acum am primit cel putin cate un update la toate telefoanele pe care le-am avut (chiar si un vkworld,un telefon si mai putin cunoscut)

#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Cam asa trebuia sa arate Lg g5 Posted Image
Dar cum un telefon e mai mult decat aspect, bag mana in foc ca procesor pe arhitectura veche + proasta optimizare a softului = baterie praf + lag + incalzire.
Sa mai zic de camera?!
Bine, la banii astia....ce sa ceri.Inca iti dau prea mult.

Edited by ionut_blue, 06 May 2016 - 09:39.


#8
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postionut_blue, on 06 mai 2016 - 09:31, said:

Cam asa trebuia sa arate Lg g5 Posted Image
Dar cum un telefon e mai mult decat aspect, bag mana in foc ca procesor pe arhitectura veche + proasta optimizare a softului = baterie praf + lag + incalzire.
Sa mai zic de camera?!
Bine, la banii astia....ce sa ceri.Inca iti dau prea mult.
Camera sunt sigur ca este foarte buna,deoarece este una de la Sony,un model care l-am mai testat si pe alte modele de telefoane.

Off:chiar arata bine :D

#9
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Camera nu depinde numai de senzor.

Altfel nu ar mai fi diferente intre camere, ar pune toti ultimul senzor de la Sony care e cativa dolari si gata.Poze la indigo.Posted Image
Softul proceseaza ce capteaza sensorul si da imaginea finala.Aici e diferenta.

Edited by ionut_blue, 06 May 2016 - 20:58.


#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
În sfârşit.. toate benzile LTE de la noi.

#11
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postionut_blue, on 06 mai 2016 - 20:55, said:

Camera nu depinde numai de senzor.

Altfel nu ar mai fi diferente intre camere, ar pune toti ultimul senzor de la Sony care e cativa dolari si gata.Poze la indigo.Posted Image
Softul proceseaza ce capteaza sensorul si da imaginea finala.Aici e diferenta.
Corect. Softul face diferenta,dar uite sa iti dau un exemplu. Acum aproximativ doua luni am avut un ZTE Blade S6,o chinezarie,care pur si simplu facea niste poze superbe, Desi nu am primit cine stie ce updateuri  la el,pot sa spun ca este piesa acest telefon.
Poti intra pe gsmarena si sa testezi camera lui ZTE Blade S6 cu ultimul iphone aparut, diferenta o sa te uimeasca. :)

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
ZTE e o companie mult mai mare si cu produse de calitate fata de Elephone sau alta firma cu ZERO renume pe piata globala. Nu are rost sa pui in aceeasi oala produsele ZTE cu niste telefoane care de multe ori te lasa cand ti-e lumea mai draga sau sunt promovate a fi extra mega wow si la un pret bun si cand le ai in mana vezi ca nu merita nici macar jumate din cat ai dat pe ele.

#13
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Posttigerheart, on 11 mai 2016 - 02:35, said:

ZTE e o companie mult mai mare si cu produse de calitate fata de Elephone sau alta firma cu ZERO renume pe piata globala. Nu are rost sa pui in aceeasi oala produsele ZTE cu niste telefoane care de multe ori te lasa cand ti-e lumea mai draga sau sunt promovate a fi extra mega wow si la un pret bun si cand le ai in mana vezi ca nu merita nici macar jumate din cat ai dat pe ele.
intr-adevar aici ai dreptate,ZTE este o companie mult mai mare si mult mai bine pusa la punct dar vad ca si cei de la Elephone vor sa isi creeze un nume si pana acum vad ca fac produse de calitate. (dar din pacate am testat un sigur telefon elephone,care a functionat foarte bine)

Edited by io_kent, 24 May 2016 - 21:50.


#14
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
daca sunteti interesati de acest device, il puteti achizitiona de aici cu o reducere de 30$
http://promotion.geekbuying.com/promotion/elephone_s3_euro_cup


Scuze pentru double post.

#15
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Stai linistit ca nu ai  noroc sa prinzi una din cele 10 unitati pe zi..

#16
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Posttigerheart, on 23 iunie 2016 - 15:40, said:

Stai linistit ca nu ai  noroc sa prinzi una din cele 10 unitati pe zi..
Am incercat sa prind si eu una,dar se iau foarte rapid :D :) Poate sunt altii mai norocosi

#17
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Pe http://www.everbuying.net modelul negru si chmapagne este 150 $ .Eu l am comandat  spre sa si vina.

bafta

Edited by cstrifu, 28 June 2016 - 23:56.


#18
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
salut

Am primit astazi telefonul . L-am cumparat, cum ziceam si inainte , cu 150 de dolari si am mai platit 120 t v a adica in total 730 RON .
PLusuri:
1 telefon bine construit( cu adevarat bezel-less)
2 ecran laminat f bun
3 Merge 4G la Digi
4 Incarcare rapida

Minusuri:
1 Baterie destul de slaba
2 Are led de notificare doar pentru incarcare (nu se aprinde ledul la apeluri pierdute sms  etc)
3 Si cel mai mare neajuns la telefonul meu este ca pe partea dreapta la mijloc are un mic LAG iar cand il apas caraie un pic( f enervant)

oricum sper sa merite la pretul de mai sus .

bafta

Edited by cstrifu, 21 July 2016 - 18:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate