Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Imprumut bancar

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Molgod

Molgod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 25.04.2016
Buna ziua. As vrea sa imprumut 4000 de lei si nu stiu de unde. Am 19 ani si nu am un venit. As avea nevoie de bani ca sa merg sa muncesc in stainatate. As vrea sa stiu de unde pot sa iau suma aceea, si sa am un ragaz de 2-3 luni pentru a-i inapoia. As vrea sa stiu si dobanda si alt detalii! Multumesc.

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
de la rude, ca fara venit nici camatarii de la provident nu iti dau

#3
Molgod

Molgod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 25.04.2016
Citesc pe net despre imprumuturi cu buletinul. De unde rude, iar la camatari nu ma bag pe sume asa mari.

#4
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Vezi in ce te bagi. 4000 lei e un buget foarte mic pentru transport + cazare si alte cheltuieli pana iti gasesti de lucru si pana intra primii bani. Daca e UK, esti platit saptamanal, dar daca primesti banii doar la sfarsitul lunii, vei avea de plata cel putin o chirie (300-500 lire au euro). Iar daca te duci prin agentii care-ti garanteaza ca incepi sa muncesti si sa castigi imediat, contra unui "mic" comision (=4000 lei), mai are sens sa-ti spun ca nu-i ok?

Edited by Michidoo, 05 May 2016 - 13:42.


#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
fara venit nu iti da nimeni imprumut
angajeaza-te legal la un magazin gen Altex, Kaufland, etc
dupa 6 luni sau 1 an probabil ca o sa poti lua imprumut

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Pui pe cineva din familie care are venit sa faca imprumutul si apoi returnezi. Daca nu ai venit, probabil nu detii nici un bun cu adevarat valoros pe numele tau. Cum iti imaginezi ca exista cineva pe pamantul asta care da banii asa pe incredere fara nici o garantie si venit ?

#7
Molgod

Molgod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 25.04.2016
Nu e problema sa dorm pe strada pana imi gasesc ceva. Totusi sper sa ma sune un unchi care a zis ca ma ia peste 2,3 saptamani in Germania. Si el a plecat falit acum 4,5 luni, nu avea cu ce se imbraca, acum are 10K euro in cont. E posibil sa ma imprumute tot el cu bani, dar vreau sa stiu de unde pot face eu rost in caz de ceva.

#8
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008

 Molgod, on 05 mai 2016 - 13:49, said:

a plecat falit acum 4,5 luni, nu avea cu ce se imbraca, acum are 10K euro in cont.

l au angajat director pe la vreo banca ceva sau se ocupa de salubrizarea buzunarelor ?

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

 Kroghy, on 05 mai 2016 - 13:42, said:

fara venit nu iti da nimeni imprumut
angajeaza-te legal la un magazin gen Altex, Kaufland, etc
dupa 6 luni sau 1 an probabil ca o sa poti lua imprumut

Pe santier daca vrea mai repede sa faca rost de bani. Munca grea, dar nu ii da minim pe economie.

#10
Molgod

Molgod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 25.04.2016
A fost jandarm, acum munceste in constructii. Nu stiu ce face in timpul liber, dar mi-a aratat banii, 10K si era un parlit cand a plecat. Acum e imbracat fitza, 2 telefoane si nu am chef de caterinca. Ce e drept, e un fan infocat al pacanelelor - ele l-au adus la pragul de parlit in Romania.
Da, am o lista plina de joburi, osparat, vanzator, dar as vrea sa plec din tara cat mai rapid - nu e vorba doar de bani ci si de alte interese personale.
Daca nu merge asa, o sa fac eu ceva. Multumesc pentru raspunsuri.

#11
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Inca unul care vrea sa faca imprumuturi si sa fuga din tara, clasica teapa romaneasca Posted Image

#12
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Molgod, on 05 mai 2016 - 14:04, said:

A fost jandarm, acum munceste in constructii. Nu stiu ce face in timpul liber, dar mi-a aratat banii, 10K si era un parlit cand a plecat. Acum e imbracat fitza, 2 telefoane si nu am chef de caterinca. Ce e drept, e un fan infocat al pacanelelor - ele l-au adus la pragul de parlit in Romania.
Da, am o lista plina de joburi, osparat, vanzator, dar as vrea sa plec din tara cat mai rapid - nu e vorba doar de bani ci si de alte interese personale.
Daca nu merge asa, o sa fac eu ceva. Multumesc pentru raspunsuri.


Daca era fan pacanele in Romania, sigur e si pe acolo,diferenta este ca aici era jandarm si freca duda pe banuti frumosi, acolo ii da os peste os pentru banii aia, imprumuturi bancare sau nebancare nu vei primi de la nimeni, asta este clar, poate daca prin absurd ai avea apartamentul pe numele tau, si l-ai pune gaj la camatari, pentru ca bancile sigur nu iti dau bani, sau mai bine vinzi casa, si pleci, daca esti asa de sigur ca prin pregatirea care o ai ai sa obtii jobul care te va face fericit, cu haine de fitze si vreo doua trei telefoane

P.S. Daca vei ajunge sa dormi sub poduri ai grija la doua aspecte, la frig si la politie, in rest noi iti uram multa bafta

#13
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Tu nu ai chef de caterinca, a avut unchitu. Plecand de la statutul de parlit si in 4 luni sa ai si haine de fitza (ca aparent asta e etalonul succesului) si telefoane si 10k in cont , sa mai si fi mancat si dormit intr un pat in perioada asa cam da cu virgula. So fi castigand bine in Jermanica , da chiar 4-5000euro pe luna ma indoiesc.

#14
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Ori a spart niste bancomate (cam ce fac majoritatea romanilor prin strainatate) ori a dat alte spargeri... sunt salariile mari acolo, da nu pentru romanii analfabeti functionali.

#15
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Initiator,de ce nu-ti trimite unkiuletzu' bani ca sa zbori peste hotare,dac tot il lauzi ca are 10k?Posted Image

#16
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
stii germana?

#17
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
credit cu buletinul nu inseamna ca nu ai venit
acum te verifica instant in baza de date ANAF, la asta se refera

#18
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

m-ar interesa si pe mine un imprumut de min. 15000 de euro.
Eu nu am o casa pe numele meu, am un venit lunar din care pot returna imprumutul dar nu pot demonstra ca am acel venit cu hartii de la anaf. Niste extrase de cont pe o perioada indelungata nu ar fi suficiente?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate