Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Câți abonați avea Telekom România la 31 martie 2016?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

Câți abonați avea Telekom România la 31 martie 2016?


Deutsche Telekom a prezentat rezultatele sale financiare în Europa la sfârșitul primului trimestru al anului 2016. Referitor la Telekom România, informațiile sunt următoarele:

Clienți mobil - 5.934.000, o scădere de 1.0%, comparativ cu sfârșitul anului 2015
Conexiuni fixe de rețea - 2.055.000, o scădere de 1.7 %, comparativ cu sfârșitul anului 2015
Conexiuni broadband - 1.204.000, o creștere de 1.5%, comparativ cu sfârșitul anului 2015

Attached File  numar abonati telekom romania.jpg   51.86K   43 downloads

Comparativ cu 1 an mai devreme, a crescut cu 629% numărul de clienți 4G, iar traficul de date 4G a crescut cu 780%. 93% din telefoanele vândute au fost de tip smartphone. Clienții postpaid reprezintă 29% din baza totală de clienți ai Telekom Romania Mobile Communications ( fostul Cosmote ).

Numarul de clienți tv: 1.449.000, o creștere de 2,5%, comparativ cu un an mai devreme. Cea mai mare rată de creștere a veniturilor din servicii de televiziune cu plată au avut-o în ultimul an abonamentele IPTV. Nu a fost prezentat un număr de clienți individualizat separat pentru DTH, IPTV și cablu tv. Veniturile din serviciile tv au scăzut cu 1%, comparativ cu 1 an mai devreme.

Numărul de clienți la internet broadband a fost de 1.195.000, în scădere cu 1,8%, comparativ cu sfârșitul primului trimestru al anului 2015.

Sursa: https://hdsatelit.bl...ania-la-31.html

----------------------------------------------------------------------

Pentru România de ce nu se prezintă statistică separată pentru DTH și IPTV? 100% nu crește mult pe partea de IPTV.
La unguri au fost prezentate și separat unde se vede o creștere clară pe partea de IPTV - 511.671 (+13.579) http://dtvnews.hu/hi...eves-eredmenyei

Edited by Kalman2007, 05 May 2016 - 13:30.


#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 19.08.2005
Mult prea multi.

#3
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010
Prevad ca o sa mai plece unul...
Nu am pus botu' la nelimitat, dar cineva trebuie totusi sa sanctioneze "nelimitatul dar nu mai mult de..."



L.e.: Totusi, mai astept. Recent mi-au oferit dublu. Dublu la nelimitat. Vai ce-mi place! De doua ori infinit!

Edited by FreeThinker, 05 May 2016 - 13:57.


#4
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Cu unul mai putin din 29 aprilie Posted Image
Dupa ce am cautat singura solutii 3 luni, ultimele 4 mesaje de genul "Ai epuizat tot traficul recomandat...." in conditiile unui abonament NELIMITAT, am cedat.

Nu pot spune ca nu am fost multumita de serviciile lor, de aceea am si cautat singura solutii de negociere cu ei. Am primit, fara exceptie, raspunsuri standard la emailuri.
Voiam sa reinnoiesc abonamentul pentru alte 24 de luni, in conditiile in care aveam termen de plata asumat de doar 10 zile. Nu am primit niciun soi de subventie, nu aveau 6s rose gold intre culorile de telefoane, acea "subventie" pe care o flutura ei este de fapt o reesalonare a platii. Am ramas cu un gust amar, avand in vedere ca bonitatea mea era dovedita de 2 ani, iar ei ofera facilitati doar celor nou veniti, despre care nu stiu daca vor plati prima factura macar...

Pana in noiembrie anul trecut nu am primit mesaje legate de trafic desi consumam mai mult, folosind playlist youtube cam 2 ore pe zi in masina.
Numarul meu era portat de la Voda acum 2 ani, tocmai din ratiuni de nelimitat. Acum m-am intors la ei..

Edited by anna's studio, 05 May 2016 - 14:26.


#5
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010
Joci la copii, sau la juniori.
Uite aici ce fraieri sunt.

#6
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Oricum, acum ma oftic, oferta asta cu dublu la nelimitat nu am primit-o! Damn!

#7
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View PostFreeThinker, on 05 mai 2016 - 13:48, said:

Prevad ca o sa mai plece unul...
Nu am pus botu' la nelimitat, dar cineva trebuie totusi sa sanctioneze "nelimitatul dar nu mai mult de..."



L.e.: Totusi, mai astept. Recent mi-au oferit dublu. Dublu la nelimitat. Vai ce-mi place! De doua ori infinit!
vietile vostre sunt nelimitate?

Internetul va fi gratis in viitor si prezent peste tot, asta ptr ca va fi mai putin vital decat apa care nu va fi gratis

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate