Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Hostinger.ro si...abisul

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014
Cautand pe internet un hosting free,in romania, pe o perioada mica de timp,undeva la 5,6 zile cat aveam nevoie sa-mi setez un plugin wordpress,am dat peste hostinger.ro.
Ideea este ca nu am inceput cu acel plugin,ci cu un template standard de bootstrap 3. Lucrez eu ce lucrez,scriu coduri timp de 6 ore, iau o pauza si revin la PC.
Cand am dat un refresh, stupoare, contul a fost anulat ca manca foarte multe resurse. Ma gandesc ce resurse ar fi putut consuma,in contextul in care era doar un template HTML,fara o conexiune la baza de date,nici macar nu creasem o baza de date.

Nervos ca am pierdut o zi intreaga,deschid un tichet, asteptand sa mi se raspunda in cateva ore,ca sa fiu cat se poate de generos.
Trecand aprox 8 ore, incep sa ma stresez si incerc sa deschid un alt tichet la suport,gandidu-ma ca e vreo eroare,ceva...insa si de data aceasta ma blocheaza:  

[ http://s32.postimg.org/rkvfk6f9h/tichet.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi zic..wtf ??? Nu-i nimic, trebuie sa exista vreun email sa comunice cu mine,asa ca le trimit si email:

[ http://s32.postimg.org/6xl4o9rr9/email.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Asta chiar e culmea, deci  de la email, ma trimite inapoi la tichete, eu stipuland deja ca nu mi s-a raspuns de ore bune.
Ce sa fac?Nu pot sa iau munca de la inceput, in primul rand ca e foarte obositor, in al doilea rand, avand in vedere design-ul,nu cred ca o sa-l mai reusesc.

Poate ca baietii sunt prea ocupati si n-au avut timp sa-mi vada tichetul, incerc sa raspund singur...dar ca de obicei, drumurile imi sunt blocate din nou,deoarece in tichetul respectiv nu se poate raspunde,pana nu raspund ei.


Buuuun, nu-i nimic, pun mana pe telefon si-i sun. Caut pe internet numarul lor si astept sa-l formez.


[ http://s32.postimg.org/9f6ktxjut/telefon.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Deci chiar nu mai am nimic de facut,nu?

Oare, unde este acel suport 24/7 care-l promit pe prima pagina?
Oare,au atat de multi clienti incat nu pot sa raspunda?
Unde este calitatea despre care ne vorbesc ei?

Din 2006 am tot schimbat host-uri,insa niciodata n-am intampinat asa ceva. Am scris acest post,nu din frustrare,ci din dorinta de a informa viitorii eventuali clienti,despre aceasta mega-firma internationala.


Si ca un fel de concluzie,arat si starea tichetului meu


[ http://s32.postimg.org/910p44mv9/tichet2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Cred ca asa va ramane o buna perioada de timp.
Bafta !

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,664
  • Înscris: 05.02.2012

View Postbystefu, on 05 mai 2016 - 12:34, said:

Cautand pe internet un hosting free,in romania

Toate vin cu un pret Posted Image . Tu vrei si gratis si bun Posted Image
Eu platesc undeva la 150$-170$ pe an , dar imi repara ei site-ul daca "il stric" Posted Image . S-a intamplat de cateva ori Posted Image

Edited by Andreysc7, 05 May 2016 - 12:40.


#3
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Daca faci tichet si astepti o sa ti-l deblocheze cu siguranta contul,dar este posibil ca pe viitor sa fie suspendat din nou pe acelasi motiv.
La tichete se raspunde pentru cei cu conturi gratuite mai greu.
Pentru cei care au conturi premium au raspuns mai rapid asta scrie la ei pe site deja.

#4
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Nu prea găsești pe nicăieri suport rapid la chestii moca. De ce nu testezi chestia aia la tine pe calculator, nu e mai simplu, mai rapid, și fără să ai nevoie de suport?

Edited by neur0, 05 May 2016 - 12:43.


#5
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014
@Andreysc7 si eu platesc la fel,am premium stai linistit, dar nu la ei. Pentru ca acel mov mi se parea prea copilaresc :D.

@VladutzU2013 Sunt constient ca premium,poate ar fi fost al fel,dar cum sa devin eu premium daca deja se incepe cu stangul?Sau ei vor ca eu sa ma arunc direct la dedicat?Au omis partea cu preogresul...In momentul de fata vreau doar sa-mi iau naiba fisierele de la ei.

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,330
  • Înscris: 24.05.2010
pe hostinger poti primi maxim 200 de vizite pe zi, nu mai tin minte daca unice sau generale. Ti se debloceaza site-ul pe la 12-1 noaptea cand isi dau restart la servere. E un fel de sistem antiflood al lor pe pachetele gratuite.

Am trecut si eu prin asta si ceva la ei si ceva de genul mi-au explicat. Le-am zis, "ati verificat acele ip-uri sa vedeti ca sunt reale provenite din surse si nu accesari directe?" si nu i-a interesat, asta e politica lor.

Edited by MooF2010, 05 May 2016 - 12:44.


#7
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View Postneur0, on 05 mai 2016 - 12:42, said:

Nu prea găsești pe nicăieri suport rapid la chestii moca. De ce nu testezi chestia aia la tine pe calculator, nu e mai simplu, mai rapid, și fără să ai nevoie de suport?
Ce crezi?Aseara mi-am instalat XAMP :))) e sfant,stiu.

#8
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
De ce, ai urcat fișierele acolo și apoi le-ai șters de pe PC? Posted Image

#9
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View PostMooF2010, on 05 mai 2016 - 12:43, said:

pe hostinger poti primi maxim 200 de vizite pe zi, nu mai tin minte daca unice sau generale. Ti se debloceaza site-ul pe la 12-1 noaptea cand isi dau restart la servere. E un fel de sistem antiflood al lor pe pachetele gratuite.
Era un domeniu underground, google nici nu-l viseaza,iar eu eram singurul pe site ...:D

#10
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostMooF2010, on 05 mai 2016 - 12:43, said:

pe hostinger poti primi maxim 200 de vizite pe zi, nu mai tin minte daca unice sau generale. Ti se debloceaza site-ul pe la 12-1 noaptea cand isi dau restart la servere. E un fel de sistem antiflood al lor pe pachetele gratuite.
Alea probabil că le-a făcut rapid.

#11
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View Postneur0, on 05 mai 2016 - 12:44, said:

De ce, ai urcat fișierele acolo și apoi le-ai șters de pe PC? Posted Image
Le-am facut direct acolo, phpdesigner + ftp ... si acum am xamp,dar astept Posted Image

#12
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postbystefu, on 05 mai 2016 - 12:44, said:

Era un domeniu underground, google nici nu-l viseaza,iar eu eram singurul pe site ...Posted Image
Ai mai mult de o pagină? Ai dat refresh? Vezi că alea 200 de vizite se fac uimitor de repede.

#13
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View Postneur0, on 05 mai 2016 - 12:46, said:

Ai mai mult de o pagină? Ai dat refresh? Vezi că alea 200 de vizite se fac uimitor de repede.
Sincer, am dat refresh..si sigur am dat de peste 200x, insa mi se pare ironic..deci trebuia sa scriu codurile si sa presupun ca ar merge?Sau sa le scriu pe toate,si dupa 8 sau 9 ore sa dau si eu refresh? :)) daca este asa,ar trebui calculate per/IP sau stiu eu...

#14
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Cine e de vină dacă tu nu ai citit cu atenție pe acolo? Acum ai răbdare să-ți deblocheze contul.

#15
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View Postneur0, on 05 mai 2016 - 12:50, said:

Cine e de vină dacă tu nu ai citit cu atenție pe acolo? Acum ai răbdare să-ți deblocheze contul.
Asa este sa stii...n-am decat sa astept..incerc sa fac backend-ul pana-mi vine design-ul....daca mai vine :))

#16
Ahahavideos

Ahahavideos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.03.2016
Trebuie sa ai putina rabdare, mai ales ca e cont free. Pana si cei care pun la dispozitie un host puternic si scump au 48 de ore timp de raspuns la tichet,chiar si pentru utilizatorii premium.In cazul de fata poate ca sunt o echipa de 5-6 oameni si au poate 1000 sau10.000  de site-uri gazduite

#17
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View PostAhahavideos, on 05 mai 2016 - 12:55, said:

In cazul de fata poate ca sunt o echipa de 5-6 oameni si au poate 1000 sau10.000  de site-uri gazduite

http://www.hostinger.ro/echipa-noastra

Poate...:))

#18
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Salut,
Cum ti s-a mai spus fiind un cont gratuit ai anumite resurse limitate,si la hotinger.ro cel mai des CPU este limitat si daca il atingi spre 70% iti suspenda site-ul.
Pe langa asta fiind gratuit este normal sa iti opreasca serviciul la un consum excesiv de resurse.
Daca vrei ceva mai bun cumpara de la MxHost sau BTS Telecom sau EasyHost,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate